AICPA & CIMA sponsorami inauguracyjnego IFRS Sustainability Symposium
Spotkanie, które odbędzie się w przyszłym miesiącu przyjrzy się postępom
w tworzeniu globalnych standardów dotyczących ujawniania informacji na temat zrównoważonego rozwoju dla inwestorów
AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, będą głównymi sponsorami pierwszego IFRS Sustainability Symposium, które odbędzie się 17 lutego 2023 r. w Montrealu.
Rola AICPA & CIMA jako platynowych sponsorów wydarzenia jest odzwierciedleniem ich stałego zaangażowania w promowanie najwyższych standardów rachunkowości i sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez doradztwo i dostarczanie zasobów, jak również wsparcie w tworzeniu przejrzystych i spójnych w skali globalnej standardów sprawozdawczości opracowywanych przez takie organy jak Międzynarodowa Rada ds. Standardów Zrównoważonego Rozwoju (ISSB, ang. International Sustainability Standards Board), określająca standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju w ramach Fundacji Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF, ang. IFRS Foundation).
IFRS Sustainability Symposium, które odbędzie się w Palais des congrès de Montréal, skierowane jest do globalnych liderów biznesu, inwestorów i decydentów. Omawiane będą m.in. następujące tematy:
- perspektywa przyjęcia proponowanych przez Fundację MSSF standardów ujawniania informacji dot. zrównoważonego rozwoju;
- wyzwania związane z promowaniem ujawniania informacji na temat zrównoważonego rozwoju w gospodarkach wschodzących oraz przez małe i średnie przedsiębiorstwa;
- najlepsze praktyki i przypadki użycia raportowania zintegrowanego (ang. integrated reporting).
„Zrównoważony rozwój jest kluczowym obszarem strategicznym dla AICPA & CIMA oraz globalnej profesji księgowo-finansowej” – uważa Barry Melancon, CPA, CGMA, CEO, AICPA & CIMA. „Opracowanie powszechnie akceptowanych, wszechstronnych i rzetelnych standardów ujawniania informacji na temat zrównoważonego rozwoju wspomoże przyjęcie bardziej odpowiedzialnych praktyk biznesowych, zwiększy wiarygodność ujawnień związanych z ESG i sprawi, że długoterminowe kreowanie wartości znajdzie się w centrum działań korporacyjnych i sprawozdawczości. Inwestorzy i kredytodawcy domagają się dostępu do przejrzystych i spójnych informacji, poddanych rygorystycznej weryfikacji, i IFRS Sustainability Symposium będzie dobrą okazją do przyjrzenia się postępom, jakie poczyniliśmy do tej pory”.
Barry Melancon weźmie udział w panelu dyskusyjnym na temat sprawozdawczości zintegrowanej. Więcej informacji można znaleźć w programie sympozjum.
Dodatkowe informacje nt. działań AICPA & CIMA na rzecz zrównoważonego rozwoju znajdują się na stronie aicpa.org/esg.
Association of International Certified Professional Accountants®, reprezentujące AICPA® & CIMA®, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 689 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 196 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.