AICPA & CIMA sponsorami inauguracyjnego IFRS Sustainability Symposium
Spotkanie, które odbędzie się w przyszłym miesiącu przyjrzy się postępom
w tworzeniu globalnych standardów dotyczących ujawniania informacji na temat zrównoważonego rozwoju dla inwestorów
AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, będą głównymi sponsorami pierwszego IFRS Sustainability Symposium, które odbędzie się 17 lutego 2023 r. w Montrealu.
Rola AICPA & CIMA jako platynowych sponsorów wydarzenia jest odzwierciedleniem ich stałego zaangażowania w promowanie najwyższych standardów rachunkowości i sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez doradztwo i dostarczanie zasobów, jak również wsparcie w tworzeniu przejrzystych i spójnych w skali globalnej standardów sprawozdawczości opracowywanych przez takie organy jak Międzynarodowa Rada ds. Standardów Zrównoważonego Rozwoju (ISSB, ang. International Sustainability Standards Board), określająca standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju w ramach Fundacji Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF, ang. IFRS Foundation).
IFRS Sustainability Symposium, które odbędzie się w Palais des congrès de Montréal, skierowane jest do globalnych liderów biznesu, inwestorów i decydentów. Omawiane będą m.in. następujące tematy:
- perspektywa przyjęcia proponowanych przez Fundację MSSF standardów ujawniania informacji dot. zrównoważonego rozwoju;
- wyzwania związane z promowaniem ujawniania informacji na temat zrównoważonego rozwoju w gospodarkach wschodzących oraz przez małe i średnie przedsiębiorstwa;
- najlepsze praktyki i przypadki użycia raportowania zintegrowanego (ang. integrated reporting).
„Zrównoważony rozwój jest kluczowym obszarem strategicznym dla AICPA & CIMA oraz globalnej profesji księgowo-finansowej” – uważa Barry Melancon, CPA, CGMA, CEO, AICPA & CIMA. „Opracowanie powszechnie akceptowanych, wszechstronnych i rzetelnych standardów ujawniania informacji na temat zrównoważonego rozwoju wspomoże przyjęcie bardziej odpowiedzialnych praktyk biznesowych, zwiększy wiarygodność ujawnień związanych z ESG i sprawi, że długoterminowe kreowanie wartości znajdzie się w centrum działań korporacyjnych i sprawozdawczości. Inwestorzy i kredytodawcy domagają się dostępu do przejrzystych i spójnych informacji, poddanych rygorystycznej weryfikacji, i IFRS Sustainability Symposium będzie dobrą okazją do przyjrzenia się postępom, jakie poczyniliśmy do tej pory”.
Barry Melancon weźmie udział w panelu dyskusyjnym na temat sprawozdawczości zintegrowanej. Więcej informacji można znaleźć w programie sympozjum.
Dodatkowe informacje nt. działań AICPA & CIMA na rzecz zrównoważonego rozwoju znajdują się na stronie aicpa.org/esg.
Association of International Certified Professional Accountants®, reprezentujące AICPA® & CIMA®, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 689 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 196 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.