AICPA & CIMA sponsorami inauguracyjnego IFRS Sustainability Symposium
Spotkanie, które odbędzie się w przyszłym miesiącu przyjrzy się postępom
w tworzeniu globalnych standardów dotyczących ujawniania informacji na temat zrównoważonego rozwoju dla inwestorów
AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, będą głównymi sponsorami pierwszego IFRS Sustainability Symposium, które odbędzie się 17 lutego 2023 r. w Montrealu.
Rola AICPA & CIMA jako platynowych sponsorów wydarzenia jest odzwierciedleniem ich stałego zaangażowania w promowanie najwyższych standardów rachunkowości i sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez doradztwo i dostarczanie zasobów, jak również wsparcie w tworzeniu przejrzystych i spójnych w skali globalnej standardów sprawozdawczości opracowywanych przez takie organy jak Międzynarodowa Rada ds. Standardów Zrównoważonego Rozwoju (ISSB, ang. International Sustainability Standards Board), określająca standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju w ramach Fundacji Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF, ang. IFRS Foundation).
IFRS Sustainability Symposium, które odbędzie się w Palais des congrès de Montréal, skierowane jest do globalnych liderów biznesu, inwestorów i decydentów. Omawiane będą m.in. następujące tematy:
- perspektywa przyjęcia proponowanych przez Fundację MSSF standardów ujawniania informacji dot. zrównoważonego rozwoju;
- wyzwania związane z promowaniem ujawniania informacji na temat zrównoważonego rozwoju w gospodarkach wschodzących oraz przez małe i średnie przedsiębiorstwa;
- najlepsze praktyki i przypadki użycia raportowania zintegrowanego (ang. integrated reporting).
„Zrównoważony rozwój jest kluczowym obszarem strategicznym dla AICPA & CIMA oraz globalnej profesji księgowo-finansowej” – uważa Barry Melancon, CPA, CGMA, CEO, AICPA & CIMA. „Opracowanie powszechnie akceptowanych, wszechstronnych i rzetelnych standardów ujawniania informacji na temat zrównoważonego rozwoju wspomoże przyjęcie bardziej odpowiedzialnych praktyk biznesowych, zwiększy wiarygodność ujawnień związanych z ESG i sprawi, że długoterminowe kreowanie wartości znajdzie się w centrum działań korporacyjnych i sprawozdawczości. Inwestorzy i kredytodawcy domagają się dostępu do przejrzystych i spójnych informacji, poddanych rygorystycznej weryfikacji, i IFRS Sustainability Symposium będzie dobrą okazją do przyjrzenia się postępom, jakie poczyniliśmy do tej pory”.
Barry Melancon weźmie udział w panelu dyskusyjnym na temat sprawozdawczości zintegrowanej. Więcej informacji można znaleźć w programie sympozjum.
Dodatkowe informacje nt. działań AICPA & CIMA na rzecz zrównoważonego rozwoju znajdują się na stronie aicpa.org/esg.
Association of International Certified Professional Accountants®, reprezentujące AICPA® & CIMA®, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 689 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 196 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.