Komunikaty PR

Akademia Finansów i Biznesu Vistula zdobyła prestiżową akredytację PMI GAC.

2020-05-21  |  12:30
Biuro prasowe

Kierunek Zarządzanie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula na najwyższym, światowym poziomie. Został właśnie wyróżniony przez PMI Global Accreditation Center for Project Management Education Programs (GAC). Specjalność na studiach I stopnia „Zarządzanie projektami w organizacji” otrzymała cenną akredytację PMI GAC.  Jej absolwenci mogą być pewni, że posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do odniesienia zawodowego sukcesu. Akredytację zdobyło dotąd zaledwie kilka uczelni w Europie.

- PMI GAC to potwierdzenie najwyższej jakości kształcenia biznesowego w obszarze zarządzania projektami. Umożliwia ścisłą współpracę z najlepszymi uczelniami biznesowymi i dostęp do najnowszej wiedzy oraz materiałów dydaktycznych z tego obszaru.  To nie tylko docenienie jakości naszego programu, ale też szansa na jego dalsze doskonalenie – mówi dr Justyna Berniak Woźny, prorektor ds. jakości kształcenia Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Akredytacja i dołączenie do prestiżowego grona uczelni wyróżnionych przez PMI GAC pozwoli m.in. na międzynarodową wymianę kadry i studentów oraz rozwój programu kształcenia i materiałów dydaktycznych. W Europie zdobyło ją tylko 9 programów - wszystkie na poziomie "master" czyli II stopnia. Vistula jako pierwsza uczelnia w Polsce i Europie otrzymała akredytację programu I stopnia. Co więcej, zdobyła ją w trybie tradycyjnym i hybrydowym, czyli dla studiów stacjonarnych, zaocznych oraz studiów online.

- Akredytacja PMI GAC stanowi kontynuację naszych strategicznie zaplanowanych działań, które prowadzą do podniesienia jakości kształcenia, uwypuklenia identyfikacji Vistuli jako uczelni o profilu międzynarodowym i przyciągania kadry naukowej z różnych krajów – dodaje dr hab., prof. Wawrzyniec Konarski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Zarządzanie projektem to proces, w czasie którego osoba kierująca przedsięwzięciem planuje i realizuje wyznaczone cele w określonym czasie. Chodzi o to, by robić to jak najmądrzej i jak najbardziej racjonalnie, likwidować chaos i unikać zbędnych kosztów. Wiedza w tym obszarze jest coraz bardziej pożądana. Niemal każda organizacja potrzebuje dziś stosowania podejścia projektowego. Od tego zależy pozycja na rynku i sukces firmy.

PMI GAC jest wiodącą na świecie, niezależną, wyspecjalizowaną jednostką akredytującą programy kształcenia w zakresie zarządzania projektami. Misją PMI GAC jest ciągłe doskonalenie i podnoszenie jakości edukacji, a głównym celem – zapewnienie, aby akredytowane programy przygotowywały wykwalifikowanych specjalistów.

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

Anna Jaglińska-Prawdzik

PR Manager

Uczelni Vistula

tel.: 506 195 376

e-mail: a.jaglinska@vistula.edu.pl

 

***

Akademia Finansów i Biznesu Vistula tworzy, wraz ze Szkołą Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula, filary dynamicznie rozwijającej się Uczelni Vistula. Wyróżniają nas kierunki praktyczne, które zapewnią naszym absolwentom sukces na rynku pracy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym w Polsce i Europie. Nasi wykładowcy są wybitnymi autorytetami i praktykami. Ściśle współpracujemy z biznesem i organizacjami międzynarodowymi. Obecnie kształcimy ponad 6 tysięcy młodych ludzi ze 100 krajów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.