Komunikaty PR

Akademickie warsztaty dla licealistów – SmartUP Academy wraca w nowej odsłonie

2020-10-12  |  06:30

Rozpoczęła się rekrutacja na bezpłatne warsztaty SmartUP Academy, organizowane w ramach programu ADAMED SmartUP we współpracy z Politechniką Warszawską. Nastolatkowie ze szkół ponadpodstawowych w wieku 14-19 lat zainteresowani naukami ścisłymi i przyrodniczymi mogą wybrać jeden z sześciu nieszablonowych tematów i dołączyć do weekendowych zajęć. W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 jesienny cykl spotkań zostanie przeprowadzony w formie zdalnej. Uczestnicy wybranych zajęć otrzymają jednak pomoce dydaktyczne, które pozwolą im na przeprowadzenie części zadań praktycznych nawet na odległość.

Cykl SmartUP Academy organizowany jest przez Politechnikę Warszawską i Fundację Adamed w ramach programu ADAMED SmartUP już od kilku lat. Obecnie, ze względu na trwającą pandemię, współpraca ta rozwija się także w obszarze cyfrowym. W tym roku po raz pierwszy warsztaty zostaną przeprowadzone w pełni w formule online. Tym samym nastolatkowie z całej Polski będą mogli poczuć się jak studenci jednej z najlepszych uczelni technicznych w naszym kraju, nie wychodząc ze swoich domów.

– Na przestrzeni ostatnich miesięcy mogliśmy przekonać się o wielu zaletach nauki online, ale także poznać przeciwności, z którymi należy się mierzyć, gdy taka forma zajęć jest czymś stałym. W przypadku takich wydarzeń jak SmartUP Academy widzimy jednak dużo korzyści dla samych uczestników. Taki tryb prowadzenia zajęć pozwala chociażby na udział uczniów z całej Polski, także tych, dla których dotychczas przyjazd do Warszawy był wyzwaniem – wskazuje Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP.

Program ADAMED SmartUP może pochwalić się już doświadczeniem w organizacji dużych wydarzeń edukacyjnych online. Wiosną, ze względu na zamknięcie szkół, zdalnie odbyła się część zajęć kursu Science through English. Natomiast minionego lata w takiej formule został przeprowadzony dwutygodniowy obóz naukowy ADAMED SmartUP dla utalentowanej młodzieży, którego program niezmiennie został rozbudowany o część praktyczną. Podobnie będzie też w przypadku części warsztatów SmartUP Academy. Uczestnicy wybranych spotkań otrzymają pomoce dydaktyczne, dzięki którym będą mogli bezpiecznie przeprowadzić część eksperymentów w przestrzeni domowej.

Jesienny cykl zajęć odbędzie się według następującego harmonogramu:

  • 24.10 – Inteligentne kosmetyki kolorowe – mit czy przyszłość?

  • 07.11 – Elektrochemia dla każdego – z czego wynika siła reakcji redoks?

  • 14.11 –Mikrokosmos, czyli mali towarzysze broni lub wrogowie oraz jak ich rozpoznać?

  • 21.11 –Projektowanie współczesnych leków oraz biotechnologiczne strategie ich otrzymywania?

  • 28.11 – ELISA czy Western – oto jest pytanie?

  • 05.12 –Igła w stogu siana, czyli po okruszkach do celu – kto używał materiału wybuchowego?

Cykl jest otwarty dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce, w wieku 14-19 lat, którzy nie brali w nim udziału w ubiegłych latach. Program poszczególnych zajęć oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie https://adamedsmartup.pl/warsztaty/, gdzie dostępny jest takżebogaty zbiór materiałów popularnonaukowych oraz informacje o prowadzonym przez Fundację Adamed programie stypendialnym.

Warsztaty SmartUP Academy to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Do tej pory we wszystkich edycjach projektu wzięło udział ponad 1200 uczniów. W tym roku pasjonujący świat chemii, biologii i fizyki uczestnicy będą mogli poznać bezpiecznie z własnych domów, bez przeszkód czerpiąc z doświadczenia prowadzących. Wśród nich są zarówno akademiccy eksperci, jak i naukowcy, pracujący na co dzień w innowacyjnej branży biotechnologicznej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW Biuro prasowe
2024-11-29 | 13:30

Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobywa prestiżowe wyróżnienia w rankingu Eduniversal Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobył srebrne
Edukacja Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
2024-11-28 | 13:28

Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie

Z dniem 23 października 2024 roku nastąpiły zmiany w Zarządzie Uczelni Łazarskiego, które są istotnym krokiem w kierunku dalszego umacniania jej pozycji jako nowoczesnej instytucji
Edukacja Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
2024-11-26 | 12:00

Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum

Wizyta 27 dyrektorów litewskich szkół to początek współpracy z I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym. Jej celem jest wymiana doświadczeń, budowa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.