Komunikaty PR

Akcja #KomputerDlaUcznia przyspiesza

2020-10-22  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Grafika ( 0.63 MB )

Pandemia znów dotyka milionów uczniów, mierzących się z wyzwaniem nauki zdalnej. I znów też nie brakuje rodzin, w których dzieci nie mają dostępu do komputera połączonego z siecią. Dlatego Fundacja Impact wraz z partnerami kontynuuje akcję #KomputerDlaUcznia. Dotychczas dzięki niej wykluczenia cyfrowego uniknęło już blisko 1000 rodzin w całej Polsce. 

Ponad 4,5 mln uczniów w Polsce, z czego ponad 3 mln dzieci ze szkół podstawowych, znów musi być gotowych na naukę zdalną. Taka forma edukacji to dla polskich rodzin wyzwanie cyfrowe, które niejednokrotnie wciąż uniemożliwia e-naukę tysiącom dzieci. Dlatego też Fundacja Impact wraz z partnerami takimi jak: BNP Paribas, Orange, Nestle, BMW Financial Services, PayU, GovTech oraz 300 Gospodarka kontynuuje akcję #KomputerDlaUcznia. Jej pierwsza odsłona pozwoliła zorganizować narzędzia do nauki zdalnej i przekazać potrzebującym rodzinom prawie tysiąc zestawów komputerowych z dostępem do sieci. 

Dzięki akcji #KomputerDlaUcznia niemal 1000 dzieci dostało komputery z dostępem do internetu i mogło kontynuować naukę w czasach pandemii. Teraz, gdy niemal 400 tysięcy osób jest na kwarantannie, a obostrzenia epidemiczne obejmują także szkoły podstawowe, znów dostajemy dużo zgłoszeń od rodziców, niegodzących się na wykluczenie cyfrowe ich dzieci. Dlatego w najbliższych dniach i tygodniach kolejne zestawy do zdalnej nauki trafią do potrzebujących – zapowiada Urszula Hasiec, prezes Fundacji Impact. 

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2019 r. ponad 83 proc. gospodarstw domowych posiadało w domu przynajmniej jeden komputer. 13 proc. gospodarstw domowych w Polsce nie posiada komputera z dostępem do internetu, co przekłada się na nawet 500 tys. uczniów będących na stałe odciętych od cyfrowego świata. Dlatego akcja #KomputerDlaUcznia się nie kończy: na stronie www.KomputerDlaUcznia.com można wesprzeć akcję, jak i zgłosić potrzebę otrzymania wsparcia. 

Fundacja Impact organizując akcję #KomputerDlaUcznia, chce wnieść swój wkład w likwidację zjawiska wykluczenia cyfrowego. Mamy świadomość, jak kluczowe dla przyszłości dzieci jest to, by mogły się uczyć także z domu, w okresie pandemii – zaznacza Urszula Hasiec.

Jak dotąd Fundacja impact przekazała 950 laptopów z dostępem do sieci o łącznej wartości prawie 1,5 mln zł. 

- Córki otrzymały laptop w ramach akcji #KomputerDlaUcznia, za co jesteśmy bardzo wdzięczne. Laptop w tej sytuacji jest nam niezbędny do nauki. Dzięki sprzętowi możemy ją spokojnie kontynuować on-line. W imieniu swoim i córek jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do daru jaki otrzymałyśmy. Wierzę, że dobro wraca! - mówi mama Julii i Alicji z Jaworzna, które już korzystają z komputera przekazanego przez Fundację Impact.

Fundacja Impact nawiązała również współpracę z Fundacją Poland 2.0. W dniach 27-29 października podczas konferencji https://poland20.com/ Fundacja będzie zachęcać  do udziału online w wydarzeniu, oferując 1 pln za każdą minutę spędzoną na ich platformie. Zebrane środki (max. 10 tys. złotych) Fundacja Poland 2.0. przekaże na rzecz akcji #KomputerDlaUcznia. 

Więcej o akcji na stronie www.KomputerDlaUcznia.com oraz na https://www.youtube.com/watch?v=nW_WzdIt4kM&feature=youtu.be 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Jak skutecznie nauczyć się języka obcego? Biuro prasowe
2024-04-16 | 17:00

Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz?
Edukacja Przedsiębiorcza Warszawianka - spotkanie z Olgą Kozierowską
2024-04-16 | 14:00

Przedsiębiorcza Warszawianka - spotkanie z Olgą Kozierowską

Po krótkiej przerwie, w ramach inicjatywy Przedsiębiorcza Warszawianka, wracają  bezpłatne spotkania dla kobiet, które prowadzą swoje firmy lub myślą o ich
Edukacja Ruszyła IX edycja „Go4Poland – Wybierz Polskę!” Fundacji GPW
2024-04-11 | 09:15

Ruszyła IX edycja „Go4Poland – Wybierz Polskę!” Fundacji GPW

Trwa rekrutacja do IX edycji programu „Go4Poland – Wybierz Polskę!” realizowanego przez Fundację GPW. Celem projektu jest wsparcie polskich studentów i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.