Komunikaty PR

Amazon i Cyfrowy Dialog zorganizują webinar dla nauczycieli

2020-10-12  |  01:00
Biuro prasowe

Amazon i Cyfrowy Dialog zorganizują webinar dla nauczycieli

Już 14 października nauczyciele w Polsce oraz cała społeczność związana z edukacją będą obchodzić swoje coroczne święto. Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby docenić wysiłek i trud wkładany w nauczanie dzieci i młodzieży - szczególnie w obecnych czasach. Z tej okazji, w ramach programu STEM Kindloteka, Amazon wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog zorganizuje tego dnia spotkanie online skierowane m.in. do nauczycieli.

STEM Kindloteka to program edukacyjny realizowany przez Amazon we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Jego celem jest popularyzacja edukacji według nowoczesnego modelu STEM[1] wśród uczniów, nauczycieli i edukatorów oraz stwarzanie im możliwości do zdobywania wiedzy i kompetencji przyszłości.

Na co dzień w STEM Kindlotekach - specjalnych przestrzeniach edukacyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt do realizacji STEMowych projektów - odbywają się zajęcia stacjonarne, ale w czasie pandemii Amazon dodatkowo organizuje różnorodne lekcje i warsztaty online. Zajęcia są podzielone na dwie kategorie – warsztaty skierowane do nauczycieli, bibliotekarzy, edukatorów oraz lekcje dla dzieci i ich rodziców. Od września 2020 roku program onlinowych spotkań wystartował z kolejną edycją. Dzieci oraz ich nauczyciele mogą liczyć na inspirujące warsztaty o różnorodnej tematyce z zakresu STEM. Edukatorzy dowiedzą się, m.in. jak wykorzystać metodę SCRUM oraz nowe technologie w nauce, zaś uczniowie poznają przydatne aplikacje przyrodnicze i odkryją kosmiczne ciekawostki. Dostępne będą również lekcje skierowane do młodzieży z podstaw programowania. Program zajęć jest dostępny na stronie internetowej partnera projektu – Cyfrowy Dialog (https://cyfrowydialog.pl/2020/08/27/stemowe-spotkania/).

Z okazji Dnia Nauczyciela, 14 października o godz. 19:00, odbędzie się specjalny webinar „Własny kocyk na zimę, czyli jak budować odporność psychiczną w trudnych czasach” (https://cyfrowydialog.clickmeeting.com/stem-kindloteka), który poprowadzi dr Sławomir Postek, psycholog związany z uczelnią Akademii Pedagogiki Specjalnej, doradca, trener i analityk z ponad 15-letnim doświadczeniem w biznesie, edukacji i nauce. Specjalizuje się w obszarach HR: wartości w pracy, kultura firmy, mobilizacja i zaangażowanie pracowników, rozwój przywództwa, komunikacja wewnętrzna, systemy zarządzania kompetencjami, zaś jako naukowiec przede wszystkim na indywidualnych różnicach między ludźmi (talent, inteligencja emocjonalna, osobowość itp.) i psychologii pracy.

Amazon wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog zaprasza do udziału wszystkich nauczycieli, edukatorów pracujących z dziećmi i młodzieżą, a także rodziców. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 


[1] STEM - S – Science (nauka), T – Technology (technologia), E – Engineering (inżynieria), M – Math (matematyka)

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.