Amerykański sen przedsiębiorczej łodzianki
Przydaje się gdy jesteśmy na wakacjach, gdy jesteśmy w pracy, gdy chcemy coś więcej mówić niż „I am …”. Do nauki zarówno tej w biznesie, jak i tej od podstaw jest łódzka szkoła języka angielskiego IGMA. Właścicielka tej szkoły jest pani Iwona Gabryończyk, która wie, jak ważne jest być tu i teraz. Dzięki płynnej komunikacji językowej, swojemu potencjałowi i urodzie została zwyciężczynią w amerykańskim konkursie Mrs Poland International.
Dzieci najszybciej chłonną wiedzę. Jaki jest najlepszy wiek na naukę języka angielskiego?
Iwona Gabryończyk: Rzeczywiście najlepsze rezultaty daje rozpoczęcie nauki jak najwcześniej. Oczywiście niemowlak nie będzie artykułował słów, ale kiedy będziemy mówić do niego w języku obcym – będzie kodował sobie wymowę i znaczenie tego, co do niego mówimy, co zaprocentuje w późniejszym wieku. Dobrym momentem rozpoczęcia nauki języka jest wiek przedszkolny, ponieważ dzieci już wtedy mówią, świadomie odbierają różne bodźce z otoczenia.
Dziecko chłonie język jak gąbka, ponieważ mózg dziecka i narządy mowy mają w tym wieku większą elastyczność, co ułatwia im poprawne wymawianie dźwięków, a co za tym idzie dobrą wymowę. Dziecko szybciej się uczy niż dorosły, ponieważ nauka odbywa się w sposób naturalny, poprzez zabawę i piosenki, bez sztucznego, pamięciowego 'wkuwania’. Podczas nauki dziecko buduje sobie pozytywne skojarzenia związane z przyjemnością i zabawą, co zostaje w głowie na długie lata.
Oczywiście naukę języka obcego można zacząć tak naprawdę w każdym wieku. Mamy słuchaczy z każdej grupy wiekowej i nawet osoba dorosła, która dopiero rozpoczyna przygodę z angielskim jest w stanie się go nauczyć, jeśli będzie pracowała i jeśli lektor dopasuje do niej odpowiedni sposób nauczania. Aczkolwiek nauka ta zajmie więcej czasu niż osoba, która uczy się języka od dziecka.
Współpracowała Pani z aktorką Anetą Zając. Jak Pani wspomina tą współpracę?
Aneta jest osobą bardzo solidną i ambitną, skoncentrowaną na osiągniecie celu, więc bardzo miło wspominam współpracę z nią. Bardzo szybko robiła postępy i w tym momencie komunikuje się językiem angielskim płynnie i na pewno poradzi sobie w każdej sytuacji, kiedy trzeba będzie użyć angielskiego.
Co skłoniło Panią do udziału w amerykańskim konkursie Mrs Poland International, który w Polsce nie jest jeszcze tak znany? Czy język angielski pomaga, gdy bierzemy udział w takim konkursie?
Wzięłam udział w konkursie Mrs Poland International, żeby udowodnić, że w każdym wieku można przeżyć coś ekscytującego i niesamowitego, że nie ma rzeczy niemożliwych i nie musimy iść tylko jedną ścieżką w życiu, można jednocześnie korzystać z różnych opcji, które życie nam stawia na drodze. Trzeba korzystać z każdej okazji, która może przyczynić się do spełnienia naszych marzeń i sprawić przyjemność.
Biorąc udział w takim konkursie znajomość angielskiego jest bardzo przydatna ponieważ Mrs Poland International reprezentuje swój kraj na arenie międzynarodowej, a konkretnie w Stanach Zjednoczonych i musi po angielsku wypowiedzieć się na scenie i podczas wszystkich rozmów i wywiadów podczas zgrupowania, które jest przed samym konkursem.
Iwona Gabryończyk – od ponad 20 lat właścicielka Szkół Języka Angielskiego IGMA w Łodzi. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego – kierunek Filologia Angielska. Obecnie uczy młodzież ze szkoły średniej w swojej szkole. Propaguje naukę angielskiego, który jest teraz międzynarodowym językiem, dzięki któremu możemy komunikować się na całym świecie. Zorganizowała kampanię zachęcającą do nauki tego języka, do której zaprosiła obecną Miss Świata Karolinę Bielawską (wtedy Miss Polonia), która świetnie zna angielski i na pewno to był jeden z wielu czynników, dzięki któremu zdobyła tytuł Miss Świata. Uczyła też języka angielskiego aktorkę Anetę Zając, z którą udało się osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Kilka lekcji udzieliła również Edycie Herbuś. W 2024 roku pani Iwona zdobyła tytuł Mrs Poland International – jest to amerykański konkurs z wieloletnią tradycją i od 2 lat jest organizowany w Polsce, jako zwyciężczyni reprezentuje Polskę w USA.
Więcej na stronie: https://www.igma-angielski.pl/
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.