Amerykański sen przedsiębiorczej łodzianki
Przydaje się gdy jesteśmy na wakacjach, gdy jesteśmy w pracy, gdy chcemy coś więcej mówić niż „I am …”. Do nauki zarówno tej w biznesie, jak i tej od podstaw jest łódzka szkoła języka angielskiego IGMA. Właścicielka tej szkoły jest pani Iwona Gabryończyk, która wie, jak ważne jest być tu i teraz. Dzięki płynnej komunikacji językowej, swojemu potencjałowi i urodzie została zwyciężczynią w amerykańskim konkursie Mrs Poland International.
Dzieci najszybciej chłonną wiedzę. Jaki jest najlepszy wiek na naukę języka angielskiego?
Iwona Gabryończyk: Rzeczywiście najlepsze rezultaty daje rozpoczęcie nauki jak najwcześniej. Oczywiście niemowlak nie będzie artykułował słów, ale kiedy będziemy mówić do niego w języku obcym – będzie kodował sobie wymowę i znaczenie tego, co do niego mówimy, co zaprocentuje w późniejszym wieku. Dobrym momentem rozpoczęcia nauki języka jest wiek przedszkolny, ponieważ dzieci już wtedy mówią, świadomie odbierają różne bodźce z otoczenia.
Dziecko chłonie język jak gąbka, ponieważ mózg dziecka i narządy mowy mają w tym wieku większą elastyczność, co ułatwia im poprawne wymawianie dźwięków, a co za tym idzie dobrą wymowę. Dziecko szybciej się uczy niż dorosły, ponieważ nauka odbywa się w sposób naturalny, poprzez zabawę i piosenki, bez sztucznego, pamięciowego 'wkuwania’. Podczas nauki dziecko buduje sobie pozytywne skojarzenia związane z przyjemnością i zabawą, co zostaje w głowie na długie lata.
Oczywiście naukę języka obcego można zacząć tak naprawdę w każdym wieku. Mamy słuchaczy z każdej grupy wiekowej i nawet osoba dorosła, która dopiero rozpoczyna przygodę z angielskim jest w stanie się go nauczyć, jeśli będzie pracowała i jeśli lektor dopasuje do niej odpowiedni sposób nauczania. Aczkolwiek nauka ta zajmie więcej czasu niż osoba, która uczy się języka od dziecka.
Współpracowała Pani z aktorką Anetą Zając. Jak Pani wspomina tą współpracę?
Aneta jest osobą bardzo solidną i ambitną, skoncentrowaną na osiągniecie celu, więc bardzo miło wspominam współpracę z nią. Bardzo szybko robiła postępy i w tym momencie komunikuje się językiem angielskim płynnie i na pewno poradzi sobie w każdej sytuacji, kiedy trzeba będzie użyć angielskiego.
Co skłoniło Panią do udziału w amerykańskim konkursie Mrs Poland International, który w Polsce nie jest jeszcze tak znany? Czy język angielski pomaga, gdy bierzemy udział w takim konkursie?
Wzięłam udział w konkursie Mrs Poland International, żeby udowodnić, że w każdym wieku można przeżyć coś ekscytującego i niesamowitego, że nie ma rzeczy niemożliwych i nie musimy iść tylko jedną ścieżką w życiu, można jednocześnie korzystać z różnych opcji, które życie nam stawia na drodze. Trzeba korzystać z każdej okazji, która może przyczynić się do spełnienia naszych marzeń i sprawić przyjemność.
Biorąc udział w takim konkursie znajomość angielskiego jest bardzo przydatna ponieważ Mrs Poland International reprezentuje swój kraj na arenie międzynarodowej, a konkretnie w Stanach Zjednoczonych i musi po angielsku wypowiedzieć się na scenie i podczas wszystkich rozmów i wywiadów podczas zgrupowania, które jest przed samym konkursem.
Iwona Gabryończyk – od ponad 20 lat właścicielka Szkół Języka Angielskiego IGMA w Łodzi. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego – kierunek Filologia Angielska. Obecnie uczy młodzież ze szkoły średniej w swojej szkole. Propaguje naukę angielskiego, który jest teraz międzynarodowym językiem, dzięki któremu możemy komunikować się na całym świecie. Zorganizowała kampanię zachęcającą do nauki tego języka, do której zaprosiła obecną Miss Świata Karolinę Bielawską (wtedy Miss Polonia), która świetnie zna angielski i na pewno to był jeden z wielu czynników, dzięki któremu zdobyła tytuł Miss Świata. Uczyła też języka angielskiego aktorkę Anetę Zając, z którą udało się osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Kilka lekcji udzieliła również Edycie Herbuś. W 2024 roku pani Iwona zdobyła tytuł Mrs Poland International – jest to amerykański konkurs z wieloletnią tradycją i od 2 lat jest organizowany w Polsce, jako zwyciężczyni reprezentuje Polskę w USA.
Więcej na stronie: https://www.igma-angielski.pl/
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.