Komunikaty PR

Antywirusowa technologia w służbie uczniów i nauczycieli

2021-05-19  |  13:05
Biuro prasowe
Kontakt
Łukasz Bardyszewski
PR consultants

Kasprowicza 119/57
01-949 Warszawa
lukasz.bardyszewski|prconsultants.pl| |lukasz.bardyszewski|prconsultants.pl
+48 605 530 455
www.prconsultants.pl

Szkoła Montessori im. Pilota Pirxa w Rzeszowie wdrożyła technologię pozwalającą na stałą i bezpieczną dezynfekcję powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. Cztery profesjonalne urządzenia pracują na korytarzu, w szkolnych salach oraz na oddziale przedszkolnym, chroniąc wychowanków oraz nauczycieli przed wszelkimi grzybami, pleśniami i innymi wirusami.

Odkąd urządzenia pojawiły się w rzeszowskiej placówce, nie doszło do sytuacji, w której konieczne było jej zamknięcie z powodu zachorowań na COVID-19 wśród kadry, uczniów czy rodziców. Wcześniej, choć szkoła podejmowała wszelkie kroki w celu zabezpieczenia placówki, zanotowała zachorowania na COVID-19. – Dwa razy zmuszeni byliśmy zamknąć przedszkole z tego powodu – mówi Justyna Łasocha, dyrektorka Szkoły Montessori im. Pilota Pirxa w Rzeszowie.

Wdrożenie urządzeń pozwoliło na zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego, ale podniosło też komfort przebywania w placówce, na co uwagę zwrócili sami wychowankowie. – Kiedy jeszcze testowaliśmy urządzenie, już po kilku dniach, nasze dzieci wchodząc do sali, stwierdziły, że w klasie czuć wiosnę. Zmiana jakości powietrza była bardzo wyraźna, powietrze zdecydowanie jest przyjemniejsze – podkreśla Justyna Łasocha.

Na decyzję szkoły o zastosowaniu chroniących zdrowie urządzeń duży wpływ miały ogłoszone w styczniu br. wyniki badań naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy przetestowali je na oddziałach covidowych szpitali w Bochni i Krakowie. Szczegółowej analizie poddano próbki powietrza, filtry urządzeń oraz maseczki i bezpośrednie otoczenie hospitalizowanych pacjentów.

– Wirus jest eliminowany przez urządzenie z powietrza – mówi dr hab. Anna Różańska, z Zakładu Kontroli Zakażeń i Mykologii, Wydziału Lekarskiego Katedry Mikrobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – Potwierdzono jego obecność na stronie twarzowej maseczki chirurgicznej pacjentów. Był także obecny na filtrze wlotowym, wstępnym, którym powietrze obecne w pomieszczeniu było wprowadzane do urządzenia Sterylis. Po przejściu powietrza przez urządzenie, po naświetleniu promieniowaniem UV-C, na filtrze wylotowym wynik oznaczenia był ujemny – dodaje Anna Różańska.

Urządzenia zastosowane w Szkole Montessori im. Pilota Pirxa w Rzeszowie (Sterylis Basic) wykorzystują w procesie dezynfekcji dwustopniową filtrację powietrza oraz promieniowanie UV-C o długości fali 253,7 nanometrów. Co istotne, cały proces jest w pełni bezpieczny dla przebywających w szkolnych pomieszczeniach osób. Dzięki tzw. pułapkom świetlnym promieniowanie ultrafioletowe działa jedynie w obrębie szczelnie zamkniętej komory urządzenia.

 

***

Materiał filmowy: https://youtu.be/ebWZ5FxaQ7Q

Szkoła Montessori im. Pilota Pirxa to niepubliczna szkoła podstawowa z oddziałem przedszkolnym, która funkcjonuje w Rzeszowie od czterech lat. Łącznie z przedszkolakami, uczy się dziś w niej 71 dzieci. Zarówno przedszkole, jak i szkoła, prowadzone są zgodnie z metodą Marii Montessori – dają dzieciom wolność i swobodę ale w określonych granicach, podążają za dzieckiem, zgodnie z jego rytmem, ale bacznie obserwując jego indywidualny rozwój w taki sposób, aby niczego nie pominąć. Organem prowadzącym placówkę jest Fundacja Curiositas - pozarządowa organizacja non-profit, założona w 2017 roku przez młodych rodziców skupionych wokół idei poszerzenia i urozmaicenia oferty oświatowej w Rzeszowie. Więcej: montessorirzeszow.pl

Szkoła zastosowała polskie urządzenia Sterylis (w wersji Basic), które mają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny i laboratoryjnie zmierzone bezpieczeństwo w zakresie UV-C. Urządzenia przeszły również badania w Uniwersytetu Jagiellońskiego – w tym unikatowe badanie w szpitalach covidowych, potwierdzające skuteczność w zakresie niszczenia koronawirusa SARS-CoV-2. Sterylisy są stosowane m.in. w prywatnych i publicznych szpitalach, przychodniach zdrowia i gabinetach lekarskich, biurach i firmach przemysłowych oraz tysiącach punktów handlowych w Polsce, Słowacji i Niemczech. Więcej: sterylis.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR consultants
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać

Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.