AstraZeneca i Uniwersytet Warszawski podpisują porozumienie o współpracy
Koncern biofarmaceutyczny i wiodąca polska uczelnia podpisały porozumienie, którego celem jest strategiczna współpraca w obszarze wdrażania nowych rozwiązań z zakresu technologii i usług na rynku farmaceutycznym i medycznym, edukacja oraz podnoszenie kompetencji i poszerzanie możliwości rozwoju polskiej kadry naukowej.
W piątek (18 grudnia) w trakcie wirtualnego wydarzenia przedstawiciele firmy AstraZeneca oraz Uniwersytetu Warszawskiego podpisali porozumienie dotyczące współpracy, która będzie skupiać się głównie na działalności badawczo-rozwojowej. Porozumienie przewiduje m. in. bieżącą wymianę doświadczeń i informacji badawczych, wspólną realizację badań i analiz, inicjowanie nowych kierunków prac naukowo-badawczych oraz szeroko zakrojone działania edukacyjne.
Współpraca ze środowiskami naukowymi i uczelniami jest jednym z naszych priorytetów, który realizujemy już od wielu lat. Tym bardziej cieszy nas, że mogliśmy podpisać porozumienie z wiodącą polską uczelnią - Uniwersytetem Warszawskim – powiedział Radu Rasinar, Prezes Zarządu AstraZeneca Polska.
W trakcie wirtualnego spotkania z udziałem władz Uniwersytetu Warszawskiego i przedstawicieli AstraZeneca, dokument podpisał Prorektor UW ds. badań – prof. dr hab. Zygmunt Lalak, Prezes Zarządu AstraZeneca Polska - Radu Rasinar oraz Alina Pszczółkowska - Wiceprezes Zarządu AstraZeneca Polska. Nowoczesny uniwersytet powinien mieć silne związki z biznesem, a biznes z nauką. Podpisana dzisiaj umowa o współpracy jest przykładem takich działań - powiedział prof. Alojzy Z. Nowak, Rektor UW.
AstraZeneca regularnie angażuje się w różnorodne inicjatywy wraz ze środowiskami akademickimi. Współpraca z uniwersytetami i inspirowanie młodych naukowców są dla nas niezwykle ważne. Firmy innowacyjne, zwłaszcza te działające w obszarze badawczo-rozwojowym, powinny blisko współpracować z ośrodkami naukowymi. To właśnie młodzi naukowcy, którzy niedługo wejdą na rynek pracy, są przyszłością naszej branży i przyszłością Polski – podkreśla Alina Pszczółkowska. Współpraca z Uniwersytetem Warszawskim wpisuje się w realizowaną przez AstraZeneca strategię wspierania rozwoju polskiego sektora R&D i polskiej nauki. W czerwcu tego roku firma we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim zorganizowała wyjątkowe wydarzenie w ramach Nobel Prize Inspiration Initiative - wirtualne spotkanie z noblistą w dziedzinie chemii, Aaronem Ciechanoverem, w którym udział wzięło ponad 600 studentów i młodych naukowców, ponadto w bieżącym roku AstraZeneca jako pierwsza globalna firma biotechnologiczna uzyskała status Centrum Badawczo-Rozwojowego nadawany przez Ministra Rozwoju, potwierdzając tym samym wiodącą role w polskim ekosystemie innowacji.
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.