Komunikaty PR

Back to school – co powinno znaleźć się w wyprawce ucznia w obliczu pandemii?

2020-08-28  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.01 MB )

Początek roku zbliża się nieubłaganie. Kiedyś bardziej zapobiegliwi rodzice już na początku wakacji szukali tornistra, encyklopedii i słowników, zeszytów czy przyborów piśmienniczych – jednak z biegiem czasu zmieniły się zarówno zwyczaje rodziców, którzy coraz częściej myślą o zakupach szkolnych w połowie sierpnia, oraz sama wyprawka ucznia. Z badania Barometr Providenta wynika, że 25 proc. opiekunów podczas kompletowania wyprawki w tym roku najwięcej pieniędzy wyda na sprzęt elektroniczny, który wesprze ich dzieci w nauce. Jednak ten fakt nie powinien dziwić, ponieważ przez panującą nadal pandemię proces nauki może znacznie różnić się od dobrze znanej edukacji stacjonarnej w budynku szkoły. Dlatego warto wyciągnąć wnioski z drugiego semestru ubiegłego roku szkolnego i wziąć pod uwagę możliwość nauki zdalnej już na etapie planowania szkolnej wyprawki.

Nauka zdalna – sprzęt to podstawa

Z badania ankietowego przeprowadzonego w trakcie trwania pandemii przez twórcę dziennika elektronicznego VULCAN wraz z Zakładem Badań nad Procesem Uczenia się (UAM w Poznaniu) wynika, że przed koronawirusem tylko jeden na trzech uczniów codziennie korzystał z komputera lub smartfona w celu pogłębiania wiedzy. Blisko 80 proc. badanych uczyło się wykonując tradycyjne notatki, pisząc długopisem na kartce, a sprzęt elektroniczny był przez nich wykorzystywany przede wszystkim do rozrywki. Jednak realia nauki zdalnej znacznie zmieniły tę tendencję, ponieważ uczniowie spotkali się z obowiązkiem uczestniczenia w e-lekcjach.

Zajęcia prowadzone online wymagają nie tylko obecności, ale również możliwości wzięcia w nich aktywnego udziału. Dlatego też podczas kompletowania wyprawki dziecka w sprzęt elektroniczny, warto zaopatrzyć je w urządzenia, które będą posiadały wbudowaną kamerę i mikrofon lub też dedykowane słuchawki, które podniosą komfort e-zajęć.

Przenieś materiały cyfrowe na papier

Cały dzień przed ekranem komputera może być nie tylko męczący, ale negatywnie wpływać na wzrok dzieci. Na dodatek po zakończeniu zdalnych lekcji wielu uczniów zamienia komputer na konsolę lub smartfon pogarszając kondycję oczu. Dlatego przydatna okaże się kompaktowa i wydajna drukarka, która pozwoli uczniowi przenieść większość materiałów cyfrowych z rzeczywistości wirtualnej do świata materialnego. Ludzki mózg zdecydowanie lepiej przetwarza materiały na papierze, zwłaszcza kiedy uczeń ma możliwość nanoszenia notatek, kreślenia czy podkreślania istotnych fragmentów. Przydatny okaże się także skaner, który pozwoli zdigitalizować odręczne notatki. Dzięki temu nie zaginą one na biurku, a nauczyciel będzie miał możliwość wglądu do nich, jeśli pojawi się konieczność skonsultowania pracy domowej. Funkcja kserokopiarki może z kolei okazać się bardzo przydatna w przyszłości, gdy dziecko będzie często korzystało z książek wypożyczonych z biblioteki lub też notatek rówieśników.

Oznacz przybory ucznia = zadbaj o jego bezpieczeństwo

Myśląc o nadchodzącym roku szkolnym, musimy wziąć również pod uwagę, że dzieci wrócą do znanej wcześniej nauki stacjonarnej w szkole jesienią, gdy rozpocznie się sezon grypowy. Szkoła to miejsce w którym łatwo o zarażenie, zwłaszcza wśród dzieci, które ze swojej natury mogą traktować reguły bezpieczeństwa z niewystarczającą powagą. W tym przypadku warto zadbać o ich bezpieczeństwo przez odpowiednie oznaczenie przyborów szkolnych. Podpisanie akcesoriów, zeszytów, tornistra czy części garderoby zminimalizuje prawdopodobieństwo użycia rzeczy dziecka przez kolegów z klasy, a co za tym idzie, zmniejszy ryzyko przenoszenia wirusów i bakterii. Brother posiada w swoim portfolio drukarki etykiet, które umożliwiają druk oznaczeń na dedykowanych taśmach, które są odporne na ścieranie oraz działanie środków do dezynfekcji, dzięki czemu rodzice będą mogli bez obaw używać środków odkażających przy czyszczeniu przedmiotów ucznia. Za pomocą tego urządzenia możliwe będzie oznaczenie nawet najdrobniejszych elementów szkolnej wyprawki.

Rozpoczynający się niebawem rok szkolny budzi wiele emocji zarówno w rodzicach, stęsknionych za rówieśnikami uczniach, jak i nauczycielach. Dlatego podczas corocznych przygotowań należy skompletować wyprawkę, która umożliwi bezpieczny udział dziecka w lekcjach zarówno tych online, jak i tych w trybie stacjonarnym w szkole.

Katarzyna Idzkiewicz, Senior Marketing Coordinator w firmie Brother Polska

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lidl Polska ponownie wyposaży polskie szkoły - akcja „Szkoły Pełne Talentów Biuro prasowe
2024-08-19 | 09:25

Lidl Polska ponownie wyposaży polskie szkoły - akcja „Szkoły Pełne Talentów"

Już 19 sierpnia rusza rejestracja dla szkół do trzeciej edycji inicjatywy „Szkoły Pełne Talentów”, w ramach której Lidl Polska wspiera polskie dzieci i
Edukacja Staż studencki, który otwiera drzwi
2024-08-12 | 11:00

Staż studencki, który otwiera drzwi

Marsh European Business Support Centre (EBSC) w Warszawie to miejsce, gdzie staż studencki otwiera drzwi do świata zarządzania ryzykiem. Ich program stażowy, Career Starter Program, to
Edukacja Krótszy czas pracy dla nauczycieli – to nie takie proste
2024-08-07 | 14:10

Krótszy czas pracy dla nauczycieli – to nie takie proste

4 dni w tygodniu czy 35 godzin? To pytanie zadają sobie dziś rządzący, którzy usilnie pracują nad projektem nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie skrócenia wymiaru czasu pracy.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.