Komunikaty PR

Bezpieczny rok akademicki. Student Depot notuje niemal całościowe obłożenie

2021-05-26  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Izabela Kowalska
Grayling Poland Sp. z o.o.

Aleje Jerozolimskie
00-807 Warszawa
izabela.kowalska|grayling.com| |izabela.kowalska|grayling.com
609707150
www.grayling.com

Student Depot, największa sieć prywatnych akademików w Polsce, pomimo pandemii cieszy się popularnością wśród studentów, którzy cenią wygodę, indywidualne podejście, możliwość doświadczania studenckiego życia oraz bezpieczeństwo. Ponad połowa miejsc na nowy rok akademicki została już zarezerwowana. Student Depot planuje dalszy, dynamiczny rozwój sieci.

Pandemia w żaden sposób nie zweryfikowała planów Student Depot, które powiększyło swoje portfolio do 2,5 tys. miejsc noclegowych we wszystkich najważniejszych ośrodkach akademickich w kraju – Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie, Łodzi i Gdańsku. W ubiegłym roku firma zakupiła również dwie działki pod kolejne inwestycje w Warszawie i Krakowie oraz, zgodnie z planem, otworzyła akademik z oferty Premium w Gdańsku. W czasie trwania pandemii akademiki z portfolio Student Depot notowały niemal stuprocentowe obłożenie.

- Dynamiczny rozwój Student Depot jest możliwy dzięki posiadanemu przez nas know-how w zarządzaniu tego typu inwestycjami oraz współpracy z międzynarodowymi partnerami. Sektor prywatnych akademików w Polsce do tej pory stabilnie się rozwijał, stając się również atrakcyjnym rynkiem do inwestowania. Warto zwrócić uwagę na takie cechy tego rynku, jak deficyt miejsc noclegowych w akademikach, duża populacja studentów (ok. 1,29 mln) oraz sukcesywnie rosnąca liczba studentów zagranicznych, co w połączeniu z wysokim standardem naszych nieruchomości, gwarantuje dalszy dynamiczny rozwój – mówi Marek Obuchowicz, Partner w Griffin Real Estate odpowiedzialny za rozwój platformy Student Depot.

Komfort i wygoda, ale i bezpieczeństwo

Studenci wybierając lokum coraz bardziej stawiają na wygodę i komfort, jednocześnie myśląc o bezpieczeństwie, co przekłada się na duże zainteresowania akademikami Student Depot. Studenci mogą w nich liczyć nie tylko na wygodę i prywatność własnego M, ale i możliwość integracji z innymi mieszkańcami budynku w bezpiecznych warunkach, z licznymi opcjami spędzania wolnego czasu w nowocześnie zaprojektowanych przestrzeniach wspólnych, co niewątpliwie w pandemii okazało się nieprzecenionym atutem obiektów Student Depot.

- W Student Depot wierzymy, że studia to najlepszy czas w życiu, dlatego naszym studentom oferujemy nie tylko wygodne warunki do spokojnej nauki, ale także integrację z osobami z różnych kierunków i z innych krajów, co szczególnie w pandemii było bardzo przez studentów pożądane. Jednocześnie naszym priorytetem pozostaje bezpieczeństwo – wyszkolony personel, dbający o studentów szczególnie w dobie pandemii, regularna dezynfekcja przestrzeni, ale i całodobowa ochrona – na to wszystko mogą liczyć mieszkańcy naszych akademików – podkreśla Jolanta Bubel, Prezes Student Depot.

Ponad połowa miejsc w akademikach Student Depot została zarezerwowana na kolejny rok akademicki, a w niektórych obiektach pozostają już ostatnie wolne miejsca. Studenci, którzy chcą zamieszkać w akademiku Student Depot powinni się zatem śpieszyć, ponieważ już za kilka tygodni sieć spodziewa się pełnego obłożenia.

Akademiki oferują m.in. w pełni umeblowane mieszkania z prywatną łazienką i dużym aneksem kuchennym, czy specjalnie zaprojektowane przestrzenie wspólne, jak siłownie, strefy chill, sale cichej nauki, przestrzenie coworkingowe, a nawet przestrzenie multimedialne czy sale gamingowe. Części wspólne akademików z oferty Student Depot są bardzo nowoczesne, z dużą ilością zieleni, a przemyślane układy pomieszczeń oraz jasna kolorystyka apartamentów sprawią, że można poczuć się tutaj jak w domu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Dzięki rozwojowi rynku EdTech zyskuje startup Novakid Biuro prasowe
2021-07-23 | 09:00

Dzięki rozwojowi rynku EdTech zyskuje startup Novakid

Dzięki rozwojowi rynku EdTech zyskuje startup Novakid. Wzrost użytkowników o 350 proc. i 2,2 mln przeprowadzonych lekcji Novakid, internetowa platforma do nauki języka angielskiego
Edukacja Szkoła wyższa w Poznaniu stawia na edukację online
2021-07-20 | 15:00

Szkoła wyższa w Poznaniu stawia na edukację online

Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu odpowiada na zmieniające się potrzeby rynku. Uczelnia znalazła się w gronie polskich szkół wyższych, gdzie różne sprawy
Edukacja Inwestycja w młodzież – startuje innowacyjny obóz naukowy ADAMED SmartUP
2021-07-19 | 12:00

Inwestycja w młodzież – startuje innowacyjny obóz naukowy ADAMED SmartUP

18 lipca rozpoczął się obóz 7. obóz ADAMED SmartUP dla młodzieży utalentowanej w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych. Jego uczestnicy nauczą się m.in. programowania

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2021

Media i PR

Medioznawca: KRRiT nie wypełnia należycie swojej roli. Jej skład nigdy nie był tak monopartyjny jak obecnie

– Doświadczenie pokazało, że na przestrzeni lat składy KRRiT bywały różne, ale nigdy nie były tak monopartyjne jak obecnie – mówi prof. Tadeusz Kowalski, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego. Jak ocenia, KRRiT w obecnym składzie nie wypełnia swojej konstytucyjnej roli, a pomysł przejęcia od amerykańskiego koncernu medialnego Discovery udziałów w grupie TVN przez jedną ze spółek Skarbu Państwa doprowadziłby do czarnego scenariusza i stworzenia rządowej tuby propagandowej.

Przemysł

W wyniku zmian klimatycznych polskie firmy coraz chętniej będą się ubezpieczać. Już teraz ubezpieczyciele chronią ich majątek w wysokości 1,7 bln zł

Około 60 proc. całego majątku zgromadzonego przez polskie firmy jest objęte ochroną ubezpieczeniową. Wraz z rozwojem gospodarczym i zmianami klimatu rośnie jednak zarówno ryzyko szkód, jak i wartość majątku, który trzeba ubezpieczać. W Polsce przed pożarami, powodziami czy gwałtownym wiatrem trzeba obecnie chronić o 2,2 bln zł więcej majątku niż w 1995 roku – wynika z danych PIU i Deloitte’a. Polskie przedsiębiorstwa – zwłaszcza MŚP – są tego coraz bardziej świadome i coraz chętniej sięgają po ubezpieczenia, szczególnie polisy od odpowiedzialności cywilnej i zdarzeń losowych. Wraz z rosnącym zainteresowaniem zmienia się również oferta ubezpieczycieli dedykowana tej grupie.

Prawo

Firmy będą musiały wdrożyć u siebie system zgłaszania nieprawidłowości. Termin się zbliża, a odpowiednich regulacji brak

Do 16 grudnia Polska, podobnie jak inne kraje UE, ma czas na zaimplementowanie do krajowego prawa dyrektywy o ochronie sygnalistów w firmach. Polska regulacja nie jest jeszcze gotowa, ale przedsiębiorcy już powinni rozpocząć proces przygotowań, bo jest on wieloetapowy – podkreślają prawnicy. Choć wdrożenie systemu chroniącego osoby, które zgłaszają nieprawidłowości w miejscu pracy, będzie się wiązało z nowymi obowiązkami i kosztami, to może też przynieść wiele korzyści.

Konsument

Większość rodziców popełnia wiele błędów związanych z żywieniem dzieci. 61 proc. z nich otrzymuje te same posiłki, co reszta rodziny

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez zespół lekarzy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz ekspertów programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia" zainicjowanego przez Fundację Nutricia wynika, że aż 61 proc. rodziców karmi dzieci tymi samymi posiłkami, które je reszta rodziny. Zdaniem ekspertów to niepokojące, ponieważ niesie za sobą ryzyko zbyt wysokiego udziału w diecie maluchów soli, cukru dodanego i tłuszczy trans. W menu niemowląt nie powinny się też znajdować soki owocowe, mleko krowie jako napój i napoje roślinne. Odpowiednie karmienie i rozszerzanie diety jest bardzo ważne zwłaszcza w 1000 pierwszych dniach życia, czyli w okresie od poczęcia do około trzeciego roku życia, kiedy kształtują się zdrowie oraz przyszłe preferencje żywieniowe dziecka.