Bezpieczny rok akademicki. Student Depot notuje niemal całościowe obłożenie
Grayling Poland Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie
00-807 Warszawa
izabela.kowalska|grayling.com| |izabela.kowalska|grayling.com
609707150
www.grayling.com
Student Depot, największa sieć prywatnych akademików w Polsce, pomimo pandemii cieszy się popularnością wśród studentów, którzy cenią wygodę, indywidualne podejście, możliwość doświadczania studenckiego życia oraz bezpieczeństwo. Ponad połowa miejsc na nowy rok akademicki została już zarezerwowana. Student Depot planuje dalszy, dynamiczny rozwój sieci.
Pandemia w żaden sposób nie zweryfikowała planów Student Depot, które powiększyło swoje portfolio do 2,5 tys. miejsc noclegowych we wszystkich najważniejszych ośrodkach akademickich w kraju – Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie, Łodzi i Gdańsku. W ubiegłym roku firma zakupiła również dwie działki pod kolejne inwestycje w Warszawie i Krakowie oraz, zgodnie z planem, otworzyła akademik z oferty Premium w Gdańsku. W czasie trwania pandemii akademiki z portfolio Student Depot notowały niemal stuprocentowe obłożenie.
- Dynamiczny rozwój Student Depot jest możliwy dzięki posiadanemu przez nas know-how w zarządzaniu tego typu inwestycjami oraz współpracy z międzynarodowymi partnerami. Sektor prywatnych akademików w Polsce do tej pory stabilnie się rozwijał, stając się również atrakcyjnym rynkiem do inwestowania. Warto zwrócić uwagę na takie cechy tego rynku, jak deficyt miejsc noclegowych w akademikach, duża populacja studentów (ok. 1,29 mln) oraz sukcesywnie rosnąca liczba studentów zagranicznych, co w połączeniu z wysokim standardem naszych nieruchomości, gwarantuje dalszy dynamiczny rozwój – mówi Marek Obuchowicz, Partner w Griffin Real Estate odpowiedzialny za rozwój platformy Student Depot.
Komfort i wygoda, ale i bezpieczeństwo
Studenci wybierając lokum coraz bardziej stawiają na wygodę i komfort, jednocześnie myśląc o bezpieczeństwie, co przekłada się na duże zainteresowania akademikami Student Depot. Studenci mogą w nich liczyć nie tylko na wygodę i prywatność własnego M, ale i możliwość integracji z innymi mieszkańcami budynku w bezpiecznych warunkach, z licznymi opcjami spędzania wolnego czasu w nowocześnie zaprojektowanych przestrzeniach wspólnych, co niewątpliwie w pandemii okazało się nieprzecenionym atutem obiektów Student Depot.
- W Student Depot wierzymy, że studia to najlepszy czas w życiu, dlatego naszym studentom oferujemy nie tylko wygodne warunki do spokojnej nauki, ale także integrację z osobami z różnych kierunków i z innych krajów, co szczególnie w pandemii było bardzo przez studentów pożądane. Jednocześnie naszym priorytetem pozostaje bezpieczeństwo – wyszkolony personel, dbający o studentów szczególnie w dobie pandemii, regularna dezynfekcja przestrzeni, ale i całodobowa ochrona – na to wszystko mogą liczyć mieszkańcy naszych akademików – podkreśla Jolanta Bubel, Prezes Student Depot.
Ponad połowa miejsc w akademikach Student Depot została zarezerwowana na kolejny rok akademicki, a w niektórych obiektach pozostają już ostatnie wolne miejsca. Studenci, którzy chcą zamieszkać w akademiku Student Depot powinni się zatem śpieszyć, ponieważ już za kilka tygodni sieć spodziewa się pełnego obłożenia.
Akademiki oferują m.in. w pełni umeblowane mieszkania z prywatną łazienką i dużym aneksem kuchennym, czy specjalnie zaprojektowane przestrzenie wspólne, jak siłownie, strefy chill, sale cichej nauki, przestrzenie coworkingowe, a nawet przestrzenie multimedialne czy sale gamingowe. Części wspólne akademików z oferty Student Depot są bardzo nowoczesne, z dużą ilością zieleni, a przemyślane układy pomieszczeń oraz jasna kolorystyka apartamentów sprawią, że można poczuć się tutaj jak w domu.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.