Komunikaty PR

Bezpieczny rok akademicki. Student Depot notuje niemal całościowe obłożenie

2021-05-26  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Izabela Kowalska
Grayling Poland Sp. z o.o.

Aleje Jerozolimskie
00-807 Warszawa
izabela.kowalska|grayling.com| |izabela.kowalska|grayling.com
609707150
www.grayling.com

Student Depot, największa sieć prywatnych akademików w Polsce, pomimo pandemii cieszy się popularnością wśród studentów, którzy cenią wygodę, indywidualne podejście, możliwość doświadczania studenckiego życia oraz bezpieczeństwo. Ponad połowa miejsc na nowy rok akademicki została już zarezerwowana. Student Depot planuje dalszy, dynamiczny rozwój sieci.

Pandemia w żaden sposób nie zweryfikowała planów Student Depot, które powiększyło swoje portfolio do 2,5 tys. miejsc noclegowych we wszystkich najważniejszych ośrodkach akademickich w kraju – Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie, Łodzi i Gdańsku. W ubiegłym roku firma zakupiła również dwie działki pod kolejne inwestycje w Warszawie i Krakowie oraz, zgodnie z planem, otworzyła akademik z oferty Premium w Gdańsku. W czasie trwania pandemii akademiki z portfolio Student Depot notowały niemal stuprocentowe obłożenie.

- Dynamiczny rozwój Student Depot jest możliwy dzięki posiadanemu przez nas know-how w zarządzaniu tego typu inwestycjami oraz współpracy z międzynarodowymi partnerami. Sektor prywatnych akademików w Polsce do tej pory stabilnie się rozwijał, stając się również atrakcyjnym rynkiem do inwestowania. Warto zwrócić uwagę na takie cechy tego rynku, jak deficyt miejsc noclegowych w akademikach, duża populacja studentów (ok. 1,29 mln) oraz sukcesywnie rosnąca liczba studentów zagranicznych, co w połączeniu z wysokim standardem naszych nieruchomości, gwarantuje dalszy dynamiczny rozwój – mówi Marek Obuchowicz, Partner w Griffin Real Estate odpowiedzialny za rozwój platformy Student Depot.

Komfort i wygoda, ale i bezpieczeństwo

Studenci wybierając lokum coraz bardziej stawiają na wygodę i komfort, jednocześnie myśląc o bezpieczeństwie, co przekłada się na duże zainteresowania akademikami Student Depot. Studenci mogą w nich liczyć nie tylko na wygodę i prywatność własnego M, ale i możliwość integracji z innymi mieszkańcami budynku w bezpiecznych warunkach, z licznymi opcjami spędzania wolnego czasu w nowocześnie zaprojektowanych przestrzeniach wspólnych, co niewątpliwie w pandemii okazało się nieprzecenionym atutem obiektów Student Depot.

- W Student Depot wierzymy, że studia to najlepszy czas w życiu, dlatego naszym studentom oferujemy nie tylko wygodne warunki do spokojnej nauki, ale także integrację z osobami z różnych kierunków i z innych krajów, co szczególnie w pandemii było bardzo przez studentów pożądane. Jednocześnie naszym priorytetem pozostaje bezpieczeństwo – wyszkolony personel, dbający o studentów szczególnie w dobie pandemii, regularna dezynfekcja przestrzeni, ale i całodobowa ochrona – na to wszystko mogą liczyć mieszkańcy naszych akademików – podkreśla Jolanta Bubel, Prezes Student Depot.

Ponad połowa miejsc w akademikach Student Depot została zarezerwowana na kolejny rok akademicki, a w niektórych obiektach pozostają już ostatnie wolne miejsca. Studenci, którzy chcą zamieszkać w akademiku Student Depot powinni się zatem śpieszyć, ponieważ już za kilka tygodni sieć spodziewa się pełnego obłożenia.

Akademiki oferują m.in. w pełni umeblowane mieszkania z prywatną łazienką i dużym aneksem kuchennym, czy specjalnie zaprojektowane przestrzenie wspólne, jak siłownie, strefy chill, sale cichej nauki, przestrzenie coworkingowe, a nawet przestrzenie multimedialne czy sale gamingowe. Części wspólne akademików z oferty Student Depot są bardzo nowoczesne, z dużą ilością zieleni, a przemyślane układy pomieszczeń oraz jasna kolorystyka apartamentów sprawią, że można poczuć się tutaj jak w domu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Ruszyła IX edycja „Go4Poland – Wybierz Polskę!” Fundacji GPW Biuro prasowe
2024-04-11 | 09:15

Ruszyła IX edycja „Go4Poland – Wybierz Polskę!” Fundacji GPW

Trwa rekrutacja do IX edycji programu „Go4Poland – Wybierz Polskę!” realizowanego przez Fundację GPW. Celem projektu jest wsparcie polskich studentów i
Edukacja ADHD u dziecka - odkryj jego supermoc i piękny umysł!
2024-04-09 | 11:35

ADHD u dziecka - odkryj jego supermoc i piękny umysł!

Lista rzeczy, które robi „nie tak”, jest długa, a rodzice coraz bardziej przytłoczeni są diagnozą. A przecież dzieci z ADHD mają swoje supermoce. Są spontaniczne,
Edukacja Wywiad z laureatkami International VELUX Award 2022
2024-04-08 | 14:00

Wywiad z laureatkami International VELUX Award 2022

Polscy studenci już pięciokrotnie wygrywali nagrody w międzynarodowym konkursie International VELUX Award. Rejestracja do bieżącej edycji upływa 14 kwietnia. Dlaczego warto stanąć do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Coraz więcej głosów za przesunięciem systemu kaucyjnego na 2026 rok. Pospieszne zmiany mogą wywołać problemy w gminach

System kaucyjny w Polsce, zgodnie z ustawą, powinien zacząć działać od 2025 roku. To sposób na motywowanie konsumentów do zwrotu zużytych butelek i puszek, by zwiększyć poziom recyklingu. Zmniejszy się w ten sposób także ilość zmieszanych odpadów komunalnych odbieranych przez gminy. Zdaniem ekspertów bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) nowe przepisy mogą oznaczać jednak poważne reperkusje dla gmin. – Odpady pochodzące z systemu kaucyjnego mogą wyciągnąć ze strumieni gminnych ok. 30 proc. najbardziej przychodowego surowca – ocenia  Klaudia Subutkiewicz, dyrektorka Wydziału Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miasta Bydgoszczy.

Finanse

Rekordowe notowania złota. Ryzyko eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie będzie napędzać dalsze wzrosty

W ostatni piątek, kiedy światowe media zdominował temat planowanego irańskiego ataku na Izrael, ceny złota pobiły kolejny rekord, docierając do poziomu 2,4 tys. dol. za uncję. Inwestorzy, obawiając się o eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie, będą bardzo chętnie trzymać ten kruszec w swoich portfelach, co raczej nie wskazuje na możliwość korekty notowań. Podobnie jak zapowiadane obniżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, i to mimo wyższego od oczekiwań odczytu inflacji w marcu. – Bazowym scenariuszem jest łagodzenie polityki monetarnej, a niskie stopy zazwyczaj sprzyjają wyższym cenom złota – mówi Dorota Sierakowska, analityczka surowcowa z DM BOŚ.

Infrastruktura

Szybko rośnie udział odnawialnych źródeł w krajowym miksie energetycznym. Potrzebne przyspieszenie w inwestycjach w sieci przesyłowe

W ubiegłym roku odnawialne źródła energii stanowiły już ponad 40 proc. mocy zainstalowanej w krajowym miksie energetycznym i odpowiadały za 27 proc. całkowitej produkcji energii. Tym samym Polska pobiła kolejne rekordy, ale w kontekście rozwoju OZE na rodzimym rynku wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Eksperci i branża wskazują m.in. na konieczność aktualizacji strategicznych dokumentów wyznaczających kierunki polityki energetycznej, szerszego wdrożenia magazynów energii, a przede wszystkim – pilną potrzebę rozwoju systemu przesyłowego i dystrybucyjnego oraz regulacji sprzyjających inwestorom. – Zielona energia potrzebuje przede wszystkim stabilności regulacyjnej i niskiego kosztu kapitału. To kluczowe elementy, które definiują ryzyko i tempo, w jakim możemy budować nowe źródła – mówi Piotr Maciołek, członek zarządu Polenergii.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.