Komunikaty PR

Białostoccy uczniowie w świątecznych akcjach charytatywnych

2022-12-27  |  10:35
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania pomoc ( 0.02 MB )

Paczki dla dzieci specjalnej troski i rodzin w trudnej sytuacji – uczniowie Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” na różne sposoby pomagali potrzebującym przed świętami.

Wspólne świętowanie, oglądanie przedstawienia teatralnego, a na koniec wręczanie wielkich paczek pełnych prezentów – tak, już od 10 lat, szkoła wspiera niepełnosprawne dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Białymstoku. W szykowanie prezentów dla podopiecznych ośrodka zaangażowała się cała szkolna społeczność - uczniowie, rodzice i nauczyciele.

- Tym razem pomocą objęliśmy ośmioro dzieci – pięcioro z nich jest wychowankami domu dziecka, dwoje wychowują samotne matki, a jedno – babcia. Dwie lub trzy klasy obdarowują jedną osobę, więc każde z dzieci dostaje po kilka paczek. Staramy się, w miarę możliwości, spełniać marzenia tych dzieci – mówi Greta Hapunik, szkolny pedagog i organizator spotkania.

Wśród prezentów są więc ubrania, buty, zabawki, przybory szkolne, klocki lego, a nawet rower.

- Nasi podopieczni znajdują w paczkach rzeczy, o których marzą i te, których najbardziej potrzebują – mówi Agata Mozolewska z SOSW w Białymstoku. – Wszyscy – zarówno obdarowani, jak i cała społeczność ośrodka – jesteśmy niezmiernie wdzięczni uczniom i nauczycielom za okazane serce i wsparcie, gdyż jest to często jedyny podarunek, jaki te dzieci otrzymują na święta.

 

Kilkanaście ogromnych paczek wręczali podopiecznym ośrodka święty Mikołaj i śnieżynka. 

- Uważam, że to bardzo dobre doświadczenie – mówi Bartek, który wcielił się w rolę Mikołaja. - Miło jest pomagać innym - to daje dużo satysfakcji, zwłaszcza, że dzieci bardzo spontanicznie reagowały na widok Mikołaja, widać było ich szczerą radość. Myślę, że za rok chętnie to powtórzę.

Ale było też coś dla ducha - goście obejrzeli przedstawienie, w wykonaniu uczniów - scenki, ilustrujące zwyczaje z różnych krajów i kręgów kulturowych. Spotkanie osłodziły przysmaki, przygotowane przez szkolnych wolontariuszy.

- Jestem pełna podziwu dla zaangażowania całej szkolnej społeczności w tę akcję. Organizujemy ją już od wielu lat i nigdy nie było problemów - zawsze jestem pod wrażeniem ofiarności naszych uczniów i ich rodziców, bo bez tego niewiele by nam wyszło. Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc - dodaje Greta Hapunik.

Paczki dla doświadczonych przez los

Paczki dla dzieci z ośrodka to jedna z ważniejszych inicjatyw ZSS Fundacji Edukacji „Fabryczna 10”, związanych ze świętami, ale nie jedyna. Wszyscy – uczniowie, pracownicy szkoły i rodzice - zaangażowani są w ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”, a młodzież ze szkolnego koła wolontariatu co roku pracuje na jej rzecz w charakterze wolontariuszy.

W tym roku wszystkie klasy, zarówno podstawówki, jak i liceum przygotowały paczkę dla rodziny z pięciorgiem dzieci, która - ze względu na problemy zdrowotne rodziców - z trudem wiąże koniec z końcem. Młodzieży udało się zebrać pieniądze na zakup żywności, butów dla dzieci, a także łóżka dla jednego z synów i kuchenki

- „Szlachetna Paczka” to wyjątkowa pomoc, skierowana do rodzin, które w wyniku choroby lub innych zdarzeń losowych znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji – mówi Mikołaj Czemiel, szkolny wolontariusz. – Naszą ideą jest udzielanie mądrej pomocy i wsparcie rodzin po takich różnych kryzysach. Jako wolontariusze często pomagamy im też znaleźć pracę, odciążyć kupując żywność czy też organizując pomoc medyczną lub prawną. Bardzo lubię pomagać ludziom - dlatego chętnie angażuję się w takie akcje, jak ta.

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI Biuro prasowe
2024-06-26 | 11:00

Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI

Konieczność lifelong learning, czyli uczenia się przez całe życie, stała się faktem. Biznes – jak się wydaje – uświadomił to sobie najwcześniej, a liderzy to grupa,
Edukacja Jak pokonać bariery językowe w podróży?
2024-06-24 | 17:00

Jak pokonać bariery językowe w podróży?

Zagraniczne podróże to jeden z najczęściej wybieranych przez nas sposobów spędzania upragnionych wakacji. Jak się okazuje, dla niektórych takie eskapady wiążą się ze
Edukacja Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!
2024-06-21 | 14:00

Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!

To happening Centrum Nauczania Domowego prowadzony pod hasłem: “Oldschool jest fajny, ale nie w szkole” będący próbą zwrócenia uwagi na konieczność zmian

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.