Białostocki PROMOTECH szkoli przyszłe kadry
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Białostocki PROMOTECH objął patronatem jedną z klas białostockiego Technikum Mechanicznego przy Broniewskiego 4. Dzięki temu firma zyska odpowiednio przygotowane kadry, a także lepszą rozpoznawalność wśród młodzieży szkolnej – jako potencjalny pracodawca.
W ramach podpisanej w lipcu umowy z dyrekcją Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Broniewskiego 4 (do której należy Technikum), PROMOTECH objął patronatem, liczącą 15 uczniów pierwszą klasę TS: technik-spawacz.
- Podczas jednych z tegorocznych targów pracy dotarło do nas, jak słabo rozpoznawalni jesteśmy, jako firma wśród młodzieży szkół, do których adresowaliśmy swoją ofertę praktyk i pracy. Dlatego w pionie operacyjnym narodził się pomysł objęcia patronatem jednej z klas w Mechaniaku – tłumaczy Kamil Cybula, dyrektor działu operacyjnego PROMOTECHU. – Dzięki temu będziemy mieli okazję pokazać się, jako firma innowacyjna i - na swój sposób - wyjątkowa na rynku pracy w Białymstoku, a docelowo zyskać pracowników, których przez pięć lat nauki i współpracy przygotujemy do zawodu operatora maszyn CNC.
Jako patron klasy PROMOTECH zobowiązał się do zapewnienia miejsc pracy jej absolwentom; wybrani przez firmę uczniowie mogą liczyć też na płatne praktyki wakacyjne, możliwość pracy podczas wakacji i ferii, a także wycieczki i warsztaty w rzeczywistych warunkach u pracodawcy. Firma wyposaży też uczniów w ubrania robocze oraz stroje sportowe z logiem PROMOTECH.
- Wszystko to ma na celu podniesienie poziomu kształcenia uczniów w kierunku technicznym i jak najlepsze przygotowanie ich do pracy w przyszłym zawodzie – mówi Krzysztof Czerech, zastępca dyrektora ds. Centrum kształcenia zawodowego w ZSM. - W nauce zawodu ważne jest łączenie teorii z praktyką, czyli kształcenie z elementami sytemu dualnego - dlatego nawiązujemy współpracę z lokalnymi pracodawcami. PROMOTECH to uznany w Polsce i na świecie producent innowacyjnych narzędzi i automatów spawalniczych, wyposażony w znakomity park maszynowy i wykorzystujący nowoczesne technologie. Dzięki partnerstwu szkoły z biznesem, w ramach zajęć praktycznych w halach produkcyjnych firmy, uczniowie będą mogli poznać nowoczesne maszyny, urządzenia i narzędzia, wykorzystywane w procesach produkcyjnych. Zarówno kadra pedagogiczna, jak i uczniowie będą korzystać z wiedzy i praktycznych umiejętności fachowców z PROMOTECHU. Dzięki takiemu wsparciu edukacyjnemu i zajęciom praktycznym, w rzeczywistych warunkach pracy, absolwenci szkoły będą w pełni gotowi do pracy w zawodzie operatora maszyn CNC.
Warto dodać, że jest to zawód dobrze wynagradzany i rozwojowy. Po ukończeniu szkoły można również kontynuować naukę na uczelniach technicznych.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.