CIMA i CPA Canada podpisały memorandum o współpracy
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) i Chartered Professional Accountants of Canada (CPA Canada) podpisały w Toronto memorandum o współpracy, które weszło w życie 1 sierpnia 2023 r.
Porozumienie obejmujące ustalenia dotyczące wzajemnego członkostwa pozwoli członkom jednej organizacji na równoległe członkostwo w drugiej organizacji i uzyskanie, z zastrzeżeniem spełnienia określonych kryteriów, odpowiedniego profesjonalnego tytułu. Zwiększy to możliwości zatrudnienia dla członków CIMA i CPA Canada oraz zapewni pracodawcom i klientom większy dostęp do najlepszych specjalistów w dziedzinie rachunkowości i finansów.
Członkowie CIMA będą mogli stać się członkami regionalnych struktur CPA pod warunkiem zaliczenia drugiego i trzeciego dnia egzaminu Common Final Examination, po zdaniu którego kandydaci uzyskują dyplom nadawany przez CPA. Członkowie CPA Canada będą mogli stać się członkami CIMA pod warunkiem zaliczenia egzaminu CGMA Professional Qualification Strategic Case Study. Kandydaci będą również musieli spełniać wymagania organizacji, do której pragną dołączyć dotyczące praktycznego doświadczenia, by potwierdzić swoje kompetencje i doświadczenie zawodowe.
Porozumienie zapewni przedsiębiorstwom w Kanadzie dostęp do większej puli talentów w dziedzinie rachunkowości zarządczej, a stanowiący ją członkowie CIMA otrzymają możliwość wnoszenia większej wartości w organizacjach, w których pracują. Podobnie członkowie CPA Canada będą mieli większe możliwości rozwoju zawodowego na całym świecie dzięki możliwości wykorzystania szerszej wiedzy specjalistycznej w takich obszarach, jak rachunkowość publiczna, zarządzanie wynikami i finanse. Oprócz możliwości dołączenia do CIMA korzyści obejmują dostęp do społeczności i zasobów Association of International Certified Professional Accountants, utworzonego w 2017 roku przez American Institute of Certified Public Accountants (AICPA) i CIMA, zrzeszającego 698 000 członków, kandydatów i profesjonalistów ze 188 krajów i terytoriów.
Andrew Harding, FCMA, CGMA, Chief Executive — Management Accounting, AICPA & CIMA, powiedział:
Bardzo się cieszę, że podpisaliśmy memorandum z Chartered Professional Accountants of Canada, które jest potwierdzeniem naszej bliskiej współpracy. CIMA ma dużą globalną bazę członków, w tym wielu w Kanadzie. Porozumienie oznacza, że członkowie CIMA i CPA Canada będą mieli teraz większe możliwości zatrudnienia i będą mogli jeszcze lepiej wykorzystywać swoje umiejętności. Uzyskanie tytułów CPA i CGMA jest potwierdzeniem posiadania dogłębnej wiedzy z zakresu rachunkowości i finansów, którą organizacje na całym świecie będą chciały pozyskać, aby zwiększać swoją przewagę konkurencyjną.”
Pamela Steer, Prezydent i CEO, CPA Canada dodała:
“Porozumienie z CIMA jest kolejnym przykładem globalnego uznania wartości tytułu przyznawanego przez CPA Canada. Profesja księgowa w Kanadzie stale dowodzi swojego zaangażowania w zwiększanie międzynarodowej mobilności zawodowej naszych członków. Wyznaczając jasną ścieżkę uzyskiwania wzajemnego członkostwa, CIMA i CPA Canada zredukują problemy związane z dostępem naszych członków do globalnych możliwości rozwoju zawodowego, odpowiadając jednocześnie na potrzeby gospodarcze i rynkowe zarówno organizacji krajowych, jak również międzynarodowych.”
Association of International Certified Professional Accountants®, reprezentujące AICPA® & CIMA®, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 698 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 188 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.