CIMA wprowadza egzaminy zdalne w odpowiedzi na pandemię koronawirusa
W maju 2020 r. studenci CIMA będą mogli po raz pierwszy zdawać egzaminy zdalnie. Jest to reakcja na zamknięcie wielu centrów egzaminacyjnych na świecie i uniemożliwienie przeprowadzenia egzaminów Objective Test oraz Case Study.
Association of International Certified Professional Accountants®, które zostało utworzone w 2017 r. przez Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants®) i American Institute of CPAs® (AICPA®), od wybuchu epidemii ściśle współpracuje ze swoim partnerem egzaminacyjnym – Pearson VUE, aby wypracować rozwiązanie opowiadające na tę sytuację.
Umożliwienie studentom zdalnego zdawania egzaminów ma na celu wsparcie ich w nauce i dążeniu do zdobycia tytułu Chartered Global Management Accountant® (CGMA®), a także zwiększenie liczby specjalistów ds. finansów, którzy będą w stanie wspierać firmy i usługi publiczne w obliczu nadchodzących wyzwań i w dalszej przyszłości.
– W ciągu ostatnich tygodni byliśmy świadkami zamknięcia większość centrów egzaminacyjnych Pearson VUE na świecie, by zapewnić wszystkim pracownikom i klientom poczucie bezpieczeństwa. To była słuszna decyzja, ale w rezultacie nasi studenci nie mieli możliwości przystąpić do egzaminów. Z radością przekazujemy informację, że studenci CIMA będą mogli niedługo zdawać egzaminy Objective Test i Case Study w swoich domach – mówi Stephen Flatman, Vice President Examinations – Management Accounting, Association of International Certified Professional Accountants.
– Stawiamy naszych członków i studentów na pierwszym miejscu we wszystkim, co robimy. Wprowadzana zmiana pomoże studentom CIMA dalej rozwijać swoją karierę i pomimo niepewności jakiej doświadczamy w obecnych czasach, przyniesie korzyści zarówno pojedynczym osobom, jak i całej gospodarce w długoterminowej perspektywie. Wspomaganie wzrostu liczby wykwalifikowanych specjalistów ds. rachunkowości zarządczej, którzy nabędą umiejętności, pozwalające na wsparcie firm i usług publicznych w nadchodzących trudnych ekonomicznie czasach będzie kluczowe w zwiększaniu odporności i długoterminowej stabilności gospodarki – mówi Jakub Bejnarowicz, dyrektor regionalny na Europę, Association of International Certified Professional Accountants.
Dodatkowe informacje:
- format egzaminów pozostaje niezmieniony;
- egzaminy będą przeprowadzane zdalnie za pomocą sprawdzonego oprogramowania egzaminacyjnego;
- daty egzaminów oraz informacje jak się na nie umówić zostaną podane po 7 kwietnia br.;
- więcej informacji znajduje się na stronie FAQs.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.