CIMA wprowadza egzaminy zdalne w odpowiedzi na pandemię koronawirusa
W maju 2020 r. studenci CIMA będą mogli po raz pierwszy zdawać egzaminy zdalnie. Jest to reakcja na zamknięcie wielu centrów egzaminacyjnych na świecie i uniemożliwienie przeprowadzenia egzaminów Objective Test oraz Case Study.
Association of International Certified Professional Accountants®, które zostało utworzone w 2017 r. przez Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants®) i American Institute of CPAs® (AICPA®), od wybuchu epidemii ściśle współpracuje ze swoim partnerem egzaminacyjnym – Pearson VUE, aby wypracować rozwiązanie opowiadające na tę sytuację.
Umożliwienie studentom zdalnego zdawania egzaminów ma na celu wsparcie ich w nauce i dążeniu do zdobycia tytułu Chartered Global Management Accountant® (CGMA®), a także zwiększenie liczby specjalistów ds. finansów, którzy będą w stanie wspierać firmy i usługi publiczne w obliczu nadchodzących wyzwań i w dalszej przyszłości.
– W ciągu ostatnich tygodni byliśmy świadkami zamknięcia większość centrów egzaminacyjnych Pearson VUE na świecie, by zapewnić wszystkim pracownikom i klientom poczucie bezpieczeństwa. To była słuszna decyzja, ale w rezultacie nasi studenci nie mieli możliwości przystąpić do egzaminów. Z radością przekazujemy informację, że studenci CIMA będą mogli niedługo zdawać egzaminy Objective Test i Case Study w swoich domach – mówi Stephen Flatman, Vice President Examinations – Management Accounting, Association of International Certified Professional Accountants.
– Stawiamy naszych członków i studentów na pierwszym miejscu we wszystkim, co robimy. Wprowadzana zmiana pomoże studentom CIMA dalej rozwijać swoją karierę i pomimo niepewności jakiej doświadczamy w obecnych czasach, przyniesie korzyści zarówno pojedynczym osobom, jak i całej gospodarce w długoterminowej perspektywie. Wspomaganie wzrostu liczby wykwalifikowanych specjalistów ds. rachunkowości zarządczej, którzy nabędą umiejętności, pozwalające na wsparcie firm i usług publicznych w nadchodzących trudnych ekonomicznie czasach będzie kluczowe w zwiększaniu odporności i długoterminowej stabilności gospodarki – mówi Jakub Bejnarowicz, dyrektor regionalny na Europę, Association of International Certified Professional Accountants.
Dodatkowe informacje:
- format egzaminów pozostaje niezmieniony;
- egzaminy będą przeprowadzane zdalnie za pomocą sprawdzonego oprogramowania egzaminacyjnego;
- daty egzaminów oraz informacje jak się na nie umówić zostaną podane po 7 kwietnia br.;
- więcej informacji znajduje się na stronie FAQs.
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.