CIMA wprowadza egzaminy zdalne w odpowiedzi na pandemię koronawirusa
W maju 2020 r. studenci CIMA będą mogli po raz pierwszy zdawać egzaminy zdalnie. Jest to reakcja na zamknięcie wielu centrów egzaminacyjnych na świecie i uniemożliwienie przeprowadzenia egzaminów Objective Test oraz Case Study.
Association of International Certified Professional Accountants®, które zostało utworzone w 2017 r. przez Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants®) i American Institute of CPAs® (AICPA®), od wybuchu epidemii ściśle współpracuje ze swoim partnerem egzaminacyjnym – Pearson VUE, aby wypracować rozwiązanie opowiadające na tę sytuację.
Umożliwienie studentom zdalnego zdawania egzaminów ma na celu wsparcie ich w nauce i dążeniu do zdobycia tytułu Chartered Global Management Accountant® (CGMA®), a także zwiększenie liczby specjalistów ds. finansów, którzy będą w stanie wspierać firmy i usługi publiczne w obliczu nadchodzących wyzwań i w dalszej przyszłości.
– W ciągu ostatnich tygodni byliśmy świadkami zamknięcia większość centrów egzaminacyjnych Pearson VUE na świecie, by zapewnić wszystkim pracownikom i klientom poczucie bezpieczeństwa. To była słuszna decyzja, ale w rezultacie nasi studenci nie mieli możliwości przystąpić do egzaminów. Z radością przekazujemy informację, że studenci CIMA będą mogli niedługo zdawać egzaminy Objective Test i Case Study w swoich domach – mówi Stephen Flatman, Vice President Examinations – Management Accounting, Association of International Certified Professional Accountants.
– Stawiamy naszych członków i studentów na pierwszym miejscu we wszystkim, co robimy. Wprowadzana zmiana pomoże studentom CIMA dalej rozwijać swoją karierę i pomimo niepewności jakiej doświadczamy w obecnych czasach, przyniesie korzyści zarówno pojedynczym osobom, jak i całej gospodarce w długoterminowej perspektywie. Wspomaganie wzrostu liczby wykwalifikowanych specjalistów ds. rachunkowości zarządczej, którzy nabędą umiejętności, pozwalające na wsparcie firm i usług publicznych w nadchodzących trudnych ekonomicznie czasach będzie kluczowe w zwiększaniu odporności i długoterminowej stabilności gospodarki – mówi Jakub Bejnarowicz, dyrektor regionalny na Europę, Association of International Certified Professional Accountants.
Dodatkowe informacje:
- format egzaminów pozostaje niezmieniony;
- egzaminy będą przeprowadzane zdalnie za pomocą sprawdzonego oprogramowania egzaminacyjnego;
- daty egzaminów oraz informacje jak się na nie umówić zostaną podane po 7 kwietnia br.;
- więcej informacji znajduje się na stronie FAQs.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.