Komunikaty PR

Coventry University Wrocław: poznaj kierunek Business Management i Leadership

2024-11-05  |  08:30
Biuro prasowe

Coventry University Wrocław, dzięki nowoczesnemu podejściu do nauki i międzynarodowym współpracom, umożliwia zdobywanie kluczowych kompetencji i praktycznych umiejętności, które są nieocenione na rynku pracy. Program Business Management i Leadership to kierunek, który doskonale wpisuje się w potrzeby współczesnych organizacji i wspiera rozwój przyszłych liderów.

Zarządzanie projektami to dziedzina, która staje się coraz ważniejsza w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym. Międzynarodowy Dzień Zarządzania Projektami, obchodzony w pierwszy czwartek listopada, przypomina o roli jaką odgrywa efektywne planowanie, organizacja i realizacja założonych zadań do osiągania celów przedsiębiorstwa czy instytucji. Coventry University Wrocław, filia prestiżowego brytyjskiego Uniwersytetu, odpowiada na te potrzeby, oferując studia, które nie tylko dostarczają wiedzy teoretycznej, ale także kładą duży nacisk na praktyczne umiejętności. W dodatku wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim, dzięki czemu już od samego początku pozwalają wczuć się w międzynarodowy klimat.

Kierunek Business Management and Leadership został stworzony z myślą o studentach, którzy chcą nauczyć się skutecznego zarządzania projektami, wdrażania innowacyjnych rozwiązań i podejmowania decyzji w trudnym środowisku biznesowym. Program studiów obejmuje moduły takie jak Project Management, Strategic Marketing i Organizational Change Management. Łączą one teorię z rzeczywistymi projektami i codziennymi wyzwaniami w zarządzaniu projektami.

Wybitni wykładowcy - siła programu edukacyjnego

Jednym z filarów sukcesu Coventry University Wrocław jest kadra dydaktyczna, która łączy wiedzę akademicką z bogatym doświadczeniem zawodowym. Marting Ring, wykładający na przedmiocie International Business and Globalisation, to doświadczony przedsiębiorca i innowator w branży technologicznej. Jest współzałożycielem platformy Wolves Summit, która łączy liderów, start’upy i inwestorów z całego świata, co daje mu wgląd w globalne trendy w biznesie. Ze studentami Coventry University Wrocław dzieli się swoim doświadczeniem, zachęcając ich do krytycznego myślenia i korzystania z globalnych możliwości. Inną osobą, która wzbogaca program studiów, jest Ewa Carr-de Avelon, specjalistka z ponad 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu strategicznym, komunikacji i procesach biznesowych. Posiada szeroką wiedzę z zakresu prowadzenia projektów związanych z zarządzaniem zmianą w środowisku międzynarodowym.

„Praktyczne podejście naszych wykładowców do edukacji sprawia, że studenci zdobywają cenne umiejętności niezbędne w zarządzaniu różnorodnymi projektami. W Coventry University Wrocław nie ma klasycznych egzaminów - studenci zaliczają przedmioty i semestry poprzez wykonywanie różnorodnych prac i projektów. Inna niż powszechnie znamy jest też współpraca z wykładowcami. Porównałbym ich do mentorów, którzy w praktyczny sposób przekazują wiedzę i umiejętności, naprowadzają i zachęcają do poszukiwania odpowiedzi na pytania, wyjaśniają gdy coś jest niezrozumiałe, jednak zdobycie wiedzy teoretycznej jest zadaniem samych studentów w ramach pracy własnej. Wszystkie te elementy czynią ich bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy” - komentuje dr Jacek Lewandowski, dyrektor kampusu Coventry University Wrocław.

Międzynarodowe współprace - klucz do sukcesu

Drugim, silnym filarem Coventry University Wrocław są współprace z globalnymi liderami. Partnerstwa z firmami takimi jak GlobalLogic i Collins Aerospace przynoszą studentom wymierne korzyści, umożliwiając im zdobycie doświadczenia zawodowego już w trakcie studiów.

Współpraca z GlobalLogic i Collins Aerospace daje studentom cenne możliwości zdobycia praktycznych umiejętności. Dzięki warsztatom i szkoleniom w GlobalLogic studenci uczą się kluczowych zagadnień, takich jak cyberbezpieczeństwo, zarządzanie chmurą i DevOps. Hackathony pozwalają im na zastosowanie wiedzy w rzeczywistych projektach, co zwiększa ich szanse na rynku pracy. Przykładem jest student, który po praktykach został zatrudniony jako Inżynier kontroli jakości.

Z kolei partnerstwo z Collins Aerospace zapewnia doświadczenie w branży lotniczej, umożliwiając pracę nad innowacyjnymi projektami inżynierskimi oraz dostęp do najnowszych technologii. Współprace te podnoszą atrakcyjność absolwentów, oferując praktyczną wiedzę i przygotowanie do globalnej kariery.

Dla pracodawców korzyścią jest dostęp do młodych talentów oraz rozwój kompetencji społecznych i organizacyjnych u pracowników, którzy zdobywają doświadczenie w prowadzeniu projektów edukacyjnych i rozwojowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.