Coventry University Wrocław: poznaj kierunek Business Management i Leadership
Coventry University Wrocław, dzięki nowoczesnemu podejściu do nauki i międzynarodowym współpracom, umożliwia zdobywanie kluczowych kompetencji i praktycznych umiejętności, które są nieocenione na rynku pracy. Program Business Management i Leadership to kierunek, który doskonale wpisuje się w potrzeby współczesnych organizacji i wspiera rozwój przyszłych liderów.
Zarządzanie projektami to dziedzina, która staje się coraz ważniejsza w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym. Międzynarodowy Dzień Zarządzania Projektami, obchodzony w pierwszy czwartek listopada, przypomina o roli jaką odgrywa efektywne planowanie, organizacja i realizacja założonych zadań do osiągania celów przedsiębiorstwa czy instytucji. Coventry University Wrocław, filia prestiżowego brytyjskiego Uniwersytetu, odpowiada na te potrzeby, oferując studia, które nie tylko dostarczają wiedzy teoretycznej, ale także kładą duży nacisk na praktyczne umiejętności. W dodatku wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim, dzięki czemu już od samego początku pozwalają wczuć się w międzynarodowy klimat.
Kierunek Business Management and Leadership został stworzony z myślą o studentach, którzy chcą nauczyć się skutecznego zarządzania projektami, wdrażania innowacyjnych rozwiązań i podejmowania decyzji w trudnym środowisku biznesowym. Program studiów obejmuje moduły takie jak Project Management, Strategic Marketing i Organizational Change Management. Łączą one teorię z rzeczywistymi projektami i codziennymi wyzwaniami w zarządzaniu projektami.
Wybitni wykładowcy - siła programu edukacyjnego
Jednym z filarów sukcesu Coventry University Wrocław jest kadra dydaktyczna, która łączy wiedzę akademicką z bogatym doświadczeniem zawodowym. Marting Ring, wykładający na przedmiocie International Business and Globalisation, to doświadczony przedsiębiorca i innowator w branży technologicznej. Jest współzałożycielem platformy Wolves Summit, która łączy liderów, start’upy i inwestorów z całego świata, co daje mu wgląd w globalne trendy w biznesie. Ze studentami Coventry University Wrocław dzieli się swoim doświadczeniem, zachęcając ich do krytycznego myślenia i korzystania z globalnych możliwości. Inną osobą, która wzbogaca program studiów, jest Ewa Carr-de Avelon, specjalistka z ponad 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu strategicznym, komunikacji i procesach biznesowych. Posiada szeroką wiedzę z zakresu prowadzenia projektów związanych z zarządzaniem zmianą w środowisku międzynarodowym.
„Praktyczne podejście naszych wykładowców do edukacji sprawia, że studenci zdobywają cenne umiejętności niezbędne w zarządzaniu różnorodnymi projektami. W Coventry University Wrocław nie ma klasycznych egzaminów - studenci zaliczają przedmioty i semestry poprzez wykonywanie różnorodnych prac i projektów. Inna niż powszechnie znamy jest też współpraca z wykładowcami. Porównałbym ich do mentorów, którzy w praktyczny sposób przekazują wiedzę i umiejętności, naprowadzają i zachęcają do poszukiwania odpowiedzi na pytania, wyjaśniają gdy coś jest niezrozumiałe, jednak zdobycie wiedzy teoretycznej jest zadaniem samych studentów w ramach pracy własnej. Wszystkie te elementy czynią ich bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy” - komentuje dr Jacek Lewandowski, dyrektor kampusu Coventry University Wrocław.
Międzynarodowe współprace - klucz do sukcesu
Drugim, silnym filarem Coventry University Wrocław są współprace z globalnymi liderami. Partnerstwa z firmami takimi jak GlobalLogic i Collins Aerospace przynoszą studentom wymierne korzyści, umożliwiając im zdobycie doświadczenia zawodowego już w trakcie studiów.
Współpraca z GlobalLogic i Collins Aerospace daje studentom cenne możliwości zdobycia praktycznych umiejętności. Dzięki warsztatom i szkoleniom w GlobalLogic studenci uczą się kluczowych zagadnień, takich jak cyberbezpieczeństwo, zarządzanie chmurą i DevOps. Hackathony pozwalają im na zastosowanie wiedzy w rzeczywistych projektach, co zwiększa ich szanse na rynku pracy. Przykładem jest student, który po praktykach został zatrudniony jako Inżynier kontroli jakości.
Z kolei partnerstwo z Collins Aerospace zapewnia doświadczenie w branży lotniczej, umożliwiając pracę nad innowacyjnymi projektami inżynierskimi oraz dostęp do najnowszych technologii. Współprace te podnoszą atrakcyjność absolwentów, oferując praktyczną wiedzę i przygotowanie do globalnej kariery.
Dla pracodawców korzyścią jest dostęp do młodych talentów oraz rozwój kompetencji społecznych i organizacyjnych u pracowników, którzy zdobywają doświadczenie w prowadzeniu projektów edukacyjnych i rozwojowych.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.