Komunikaty PR

Coventry University Wrocław: poznaj kierunek Business Management i Leadership

2024-11-05  |  08:30
Biuro prasowe

Coventry University Wrocław, dzięki nowoczesnemu podejściu do nauki i międzynarodowym współpracom, umożliwia zdobywanie kluczowych kompetencji i praktycznych umiejętności, które są nieocenione na rynku pracy. Program Business Management i Leadership to kierunek, który doskonale wpisuje się w potrzeby współczesnych organizacji i wspiera rozwój przyszłych liderów.

Zarządzanie projektami to dziedzina, która staje się coraz ważniejsza w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym. Międzynarodowy Dzień Zarządzania Projektami, obchodzony w pierwszy czwartek listopada, przypomina o roli jaką odgrywa efektywne planowanie, organizacja i realizacja założonych zadań do osiągania celów przedsiębiorstwa czy instytucji. Coventry University Wrocław, filia prestiżowego brytyjskiego Uniwersytetu, odpowiada na te potrzeby, oferując studia, które nie tylko dostarczają wiedzy teoretycznej, ale także kładą duży nacisk na praktyczne umiejętności. W dodatku wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim, dzięki czemu już od samego początku pozwalają wczuć się w międzynarodowy klimat.

Kierunek Business Management and Leadership został stworzony z myślą o studentach, którzy chcą nauczyć się skutecznego zarządzania projektami, wdrażania innowacyjnych rozwiązań i podejmowania decyzji w trudnym środowisku biznesowym. Program studiów obejmuje moduły takie jak Project Management, Strategic Marketing i Organizational Change Management. Łączą one teorię z rzeczywistymi projektami i codziennymi wyzwaniami w zarządzaniu projektami.

Wybitni wykładowcy - siła programu edukacyjnego

Jednym z filarów sukcesu Coventry University Wrocław jest kadra dydaktyczna, która łączy wiedzę akademicką z bogatym doświadczeniem zawodowym. Marting Ring, wykładający na przedmiocie International Business and Globalisation, to doświadczony przedsiębiorca i innowator w branży technologicznej. Jest współzałożycielem platformy Wolves Summit, która łączy liderów, start’upy i inwestorów z całego świata, co daje mu wgląd w globalne trendy w biznesie. Ze studentami Coventry University Wrocław dzieli się swoim doświadczeniem, zachęcając ich do krytycznego myślenia i korzystania z globalnych możliwości. Inną osobą, która wzbogaca program studiów, jest Ewa Carr-de Avelon, specjalistka z ponad 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu strategicznym, komunikacji i procesach biznesowych. Posiada szeroką wiedzę z zakresu prowadzenia projektów związanych z zarządzaniem zmianą w środowisku międzynarodowym.

„Praktyczne podejście naszych wykładowców do edukacji sprawia, że studenci zdobywają cenne umiejętności niezbędne w zarządzaniu różnorodnymi projektami. W Coventry University Wrocław nie ma klasycznych egzaminów - studenci zaliczają przedmioty i semestry poprzez wykonywanie różnorodnych prac i projektów. Inna niż powszechnie znamy jest też współpraca z wykładowcami. Porównałbym ich do mentorów, którzy w praktyczny sposób przekazują wiedzę i umiejętności, naprowadzają i zachęcają do poszukiwania odpowiedzi na pytania, wyjaśniają gdy coś jest niezrozumiałe, jednak zdobycie wiedzy teoretycznej jest zadaniem samych studentów w ramach pracy własnej. Wszystkie te elementy czynią ich bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy” - komentuje dr Jacek Lewandowski, dyrektor kampusu Coventry University Wrocław.

Międzynarodowe współprace - klucz do sukcesu

Drugim, silnym filarem Coventry University Wrocław są współprace z globalnymi liderami. Partnerstwa z firmami takimi jak GlobalLogic i Collins Aerospace przynoszą studentom wymierne korzyści, umożliwiając im zdobycie doświadczenia zawodowego już w trakcie studiów.

Współpraca z GlobalLogic i Collins Aerospace daje studentom cenne możliwości zdobycia praktycznych umiejętności. Dzięki warsztatom i szkoleniom w GlobalLogic studenci uczą się kluczowych zagadnień, takich jak cyberbezpieczeństwo, zarządzanie chmurą i DevOps. Hackathony pozwalają im na zastosowanie wiedzy w rzeczywistych projektach, co zwiększa ich szanse na rynku pracy. Przykładem jest student, który po praktykach został zatrudniony jako Inżynier kontroli jakości.

Z kolei partnerstwo z Collins Aerospace zapewnia doświadczenie w branży lotniczej, umożliwiając pracę nad innowacyjnymi projektami inżynierskimi oraz dostęp do najnowszych technologii. Współprace te podnoszą atrakcyjność absolwentów, oferując praktyczną wiedzę i przygotowanie do globalnej kariery.

Dla pracodawców korzyścią jest dostęp do młodych talentów oraz rozwój kompetencji społecznych i organizacyjnych u pracowników, którzy zdobywają doświadczenie w prowadzeniu projektów edukacyjnych i rozwojowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.