Komunikaty PR

Czy nauka angielskiego może być popołudniową rozrywką? Tutlo dołącza do TikToka

2021-09-20  |  01:00
Do pobrania docx ( 0.12 MB )

Memy, występy muzyczne, wyzwania, satyrycy… Popularny TikTok jeszcze niedawno kojarzył się z zabawą dla dzieci i młodzieży. Ale to się zmieniło: coraz więcej dorosłych użytkowników docenia jego potencjał i możliwość wykorzystania do znacznie bardziej ambitnych celów, w tym do nauki języków. Tutlo chce skorzystać z tej zmiany i jako prekursor dołączył do TikToka, by za darmo i codziennie dzielić się wiedzą publikując użyteczne słówka czy porady językowe.

Żyjemy dynamicznie – praca, rodzina, dom, sport, hobby… Każdego dnia łączymy ze sobą wiele ról, niejednokrotnie starając się wydłużyć możliwości 24-godzinnej doby. Często zdarza się tak, że natłok codziennych spraw zmusza nas do rezygnacji z ambitnych planów. I tak, zamiast porannego joggingu, znów przestawiamy budzik o kolejne 15 minut, nie potrafiąc oprzeć się sile przyciągania poduszki. Zdrowe śniadanie zastępujemy kupioną w biegu słodką bułką, a naukę angielskiego przekładamy na „później”, włączając w tym czasie kolejny odcinek serialu albo przeglądając media społecznościowe.
 

Czy da się pogodzić odpoczynek i naukę?

A gdyby połączyć rozrywkę, chęć odpoczynku po ciężkim dniu pracy i… naukę? Jedną z takich opcji jest nauka na TikToku, którą proponuje Tutlo – popularna platforma do nauki języka angielskiego. Jej twórcy postanowili wyjść naprzeciw potrzebom aktywnych i pracujących osób, którym trudno znaleźć czas na tradycyjny kurs językowy, a chcą podnosić swoje umiejętności ze względu na rozwój zawodowy i perspektywę awansu.

 

Lepszy język angielski i… wyższe zarobki

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak&Sedlak osoby, które znają języki obce, w szczególności angielski, nie tylko mogą przebierać w ofertach pracy – osoby deklarujące zaawansowaną znajomość języka angielskiego zarabiały o prawie 3 000 zł więcej niż te, które znają angielski w stopniu podstawowym[1].

Co więcej, nauka języka to inwestycja w przyszłość – od dawna mówi się, że wiele zawodów w przyszłości zostanie zautomatyzowanych, pojawią się również nowe, o których nie mamy jeszcze pojęcia. Wszelkie badania wskazują na to, że nawet do 60% zawodów popularnych w 2050 roku jeszcze nie powstało lub nie zostało nazwanych[2]. Na tak dynamiczne zmiany lepiej się przygotować, a nauka języka jest jedną z najskuteczniejszych  opcji.
 

Wiemy, że kluczem jest regularny kontakt z językiem obcym w procesie nauki. Jednak, że nie wszyscy mają możliwości, żeby poświęcać na to odpowiednio dużo czasu. Chcemy im pomóc i umożliwić wplecenie języka angielskiego w popołudniowy odpoczynek i relaks. Dlatego na TikToku codziennie publikujemy użyteczne słówka, porady językowe, a dodatkowo we wrześniu w każdy poniedziałek o 18:00 prowadzimy lekcję angielskiego live. Chcemy w ten sposób podzielić się wiedzą i ciekawostkami językowymi zupełnie za darmo, dlatego zachęcamy do obserwowania nas na TikToku i odwiedzania naszego profilu – mówi Damian Strzelczyk – co-founder Tutlo.

 

Drobne zmiany – wielki efekt

Otoczenie się językiem obcym to ważny element całego procesu nauki, jednak w przypadku osób dorosłych nie musi oznaczać powrotu do podstawówki i żmudnego wkuwania kolejnych słówek. Można do tego wykorzystać nowoczesną technologię, media społecznościowe i… rozrywkę. Ulubiony serial możemy przecież obejrzeć w oryginale z angielskimi napisami, które pomogą nam w przypadku trudności ze zrozumieniem dialogów. Jeśli chcemy wejść na level up, warto spróbować obejrzeć znane już filmy w oryginale albo przestawić ustawienia aplikacji na język angielski. Tego typu drobne zmiany nic nas nie kosztują a mogą przynieść spektakularne efekty.

 


[1] https://wynagrodzenia.pl/artykul/wynagrodzenia-osob-z-rozna-znajomoscia-jezykow-obcych-w-2020-roku

[2] https://strefainwestorow.pl/artykuly/wywiady/20210823/wywiad-emplocity

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nowy kierunek Prawo w IT na Uczelni Łazarskiego Biuro prasowe
2024-05-28 | 10:30

Nowy kierunek Prawo w IT na Uczelni Łazarskiego

W dobie coraz większej konkurencji na rynku usług prawniczych, zarówno prawnicy po studiach, jak i adwokaci i radcowie prawni świeżo po aplikacjach i zdanych egzaminach zawodowych
Edukacja 3. Piknik Nauki Fahrenheita. W planie rekordowa liczba atrakcji!
2024-05-21 | 14:00

3. Piknik Nauki Fahrenheita. W planie rekordowa liczba atrakcji!

Warsztaty, zabawy, konkursy, spektakularne pokazy naukowe, a nawet testy i badania profilaktyczne – 26 maja 2024 roku na Górze Gradowej w Gdańsku odbędzie się 3. Piknik Nauki
Edukacja Nowy kurs AICPA & CIMA i PwC kluczem do zrozumienia unijnych standardów ESG
2024-05-20 | 10:00

Nowy kurs AICPA & CIMA i PwC kluczem do zrozumienia unijnych standardów ESG

Nowy kurs AICPA & CIMA i PwC pomoże specjalistom ds. rachunkowości i finansów wdrożyć unijne standardy sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

European Financial Congress 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Poprawia się jakość obsługi klientów. Konsumenci najlepiej oceniają branżę turystyczną

Po trzech latach spadków, spowodowanych m.in. pandemią i zaburzeniami w łańcuchach dostaw, poziom satysfakcji polskich konsumentów z jakości obsługi odnotował w końcu nagły wzrost, osiągając rekordowy wynik 79,1 proc. – wynika z cyklicznego badania realizowanego przez Polski Program Jakości Obsługi. Poprawę zanotowało aż 14 z 18 badanych branż, ale najlepsze oceny zebrała turystyka, czyli biura podróży, hotele, pensjonaty i linie lotnicze. Z drugiej strony niespodzianką okazał się mocny spadek dotychczasowego lidera rankingów jakości obsługi, czyli branży finansowej  banków, doradców i ubezpieczycieli.

Ochrona środowiska

Ograniczenie importu surowców z Rosji przyspiesza transformację energetyczną Europy. Dekarbonizacja może się jednak wiązać z protestami części grup społecznych

Wojna w Ukrainie i sankcje nałożone na import surowców z Rosji przyspieszają transformację energetyczną. Jak podkreśla Polska Akademia Nauk, droga energia wymusza radykalną poprawę efektywności energetycznej i przyspiesza rozwój OZE we wszystkich sektorach gospodarki. Odnawialne źródła nie są bowiem obarczone kosztami paliw i CO2. Z drugiej jednak strony dekarbonizacja i Zielony Ład mogą prowadzić do protestów kolejnych, obok rolników, grup społecznych.

Konsument

ZPAV: nowelizacja ustawy o prawach autorskich niewiele zmieni na rynku muzycznym. Artyści nadal będą dostawać tantiemy od serwisów streamingowych

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych uregulowana zostanie kwestia tantiemizacji oraz wynagrodzeń należnych twórcom, wykonawcom i wydawcom prasy ze strony platform internetowych i serwisów streamingowych. – W zakresie praw twórców muzycznych czy firm muzycznych ta nowelizacja co do zasady niewiele zmieni. W wersji, jaka została zatwierdzona przez Radę Ministrów, te przepisy na szczęście niczego nie psują i pozostawiają rynek w takim stanie, w którym wszyscy posiadacze praw otrzymują swoje wynagrodzenia i mogą je dostawać bezpośrednio od serwisów – ocenia Bogusław Pluta, dyrektor zarządzający Związku Producentów Audio Video.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.