Komunikaty PR

DACHSER wspiera organizację pomocy dzieciom terre des hommes

2020-11-18  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

W dobie globalizacji coraz ważniejszą rolę odgrywają połączone w sieć międzynarodową organizacje pozarządowe, zwane też NGO’sami. Współpraca firmy DACHSER z organizacją pomocy dzieciom terre des hommes pokazuje, jak przedsiębiorstwo może wspierać organizację pozarządową w perspektywie długoterminowej.

Ochrona środowiska, prawa człowieka, wspólne projekty rozwojowe, migracja czy przeciwdziałanie dyskryminacji: znaczenie organizacji pozarządowych dla społeczeństwa jest ogromne. Niezależnie od państw i rządów, są one adwokatami kwestii społecznych, społeczno-politycznych lub środowiskowych. Kryzys wywołany przez koronawirusa sprawia, że ​​praca organizacji pozarządowych staje się niezwykle pilna, ponieważ pomoc humanitarna w krajach rozwijających się jest teraz bardziej potrzebna niż kiedykolwiek. Jest to wyzwanie dla wielu takich organizacji, gdyż ich pracę często utrudniają zakazy wjazdu, a także trudne warunki pracy i środki higieny na miejscu. Ponadto wielu z tych, którzy zazwyczaj przekazują darowizny, dziś robi to mniej chętnie. NGOsy jednakże zależą od darczyńców, ponieważ oprócz składek członkowskich, głównym źródłem finansowania są darowizny. Dlatego przejrzystość w odniesieniu do przepływów pieniężnych organizacji i tego, co osiąga dzięki tym funduszom, ma teraz jeszcze większe znaczenie dla wzmocnienia zaufania darczyńców. Wiele organizacji pozarządowych regularnie informuje swoich donatorów za pośrednictwem komunikatów prasowych, biuletynów lub na swoich stronach internetowych o poszczególnych projektach i wykorzystaniu funduszy. Organizacje pozarządowe są również monitorowane przez firmy audytorskie i odpowiednie organy podatkowe, aby upewnić się, że prawidłowo wykorzystują darowizny. „Pieczęć darowizny” niemieckiego Centralnego Instytutu ds. Społecznych (DZI) z siedzibą w Berlinie pomaga wzbudzić jeszcze większe zaufanie wspierających – gwarantuje ona, że dana organizacja pozarządowa jest godna zaufania, a praca, którą wykonuje – potrzebna i godna szacunku.

DACHSER wspiera terre des hommes

Szacuje się, że obecnie na świecie istnieją dziesiątki tysięcy organizacji pozarządowych, które zapewniają opiekę medyczną na obszarach kryzysowych, opiekują się uchodźcami, wspierają mikroprzedsiębiorstwa w fazie rozwoju i nie tylko. Jedną z wiodących organizacji pomocy dzieciom jest terre des hommes. Założona w Niemczech w 1967 roku organizacja chroni dzieci przed niewolnictwem i wyzyskiem, opiekuje się ofiarami wojen, przemocy i wykorzystywania oraz zapewnia edukację i szkolenie dzieci. Niemiecki oddział terre des hommes obsługuje obecnie 386 projektów na całym świecie. Międzynarodowy dostawca usług logistycznych DACHSER wspiera prace terre des hommes w Azji Południowej, Afryce Południowej i Ameryce Łacińskiej od 2005 roku. Zgodnie z zasadą „pomagamy ludziom, aby sami mogli sobie pomóc”, terre des hommes wdraża projekty pomocy lokalnej w celu ciągłego poprawiania jakości życia dzieci i innych w ich wioskach. – Jako globalna firma logistyczna prowadzimy działalność na całym świecie, zbliżając ludzi, rynki i produkcję. Jednak nie wszyscy odczuwają korzyści płynące z globalizacji. Naszym obowiązkiem jest więc stanąć w obronie tych ludzi i poprawić ich warunki życia – wyjaśnia Bernhard Simon, CEO DACHSER. 

Przedłużając umowę z terre des hommes do 2025 r., DACHSER będzie wspierać północnoindyjski stan Bihar, a także projekty w New Delhi i Uttar Pradesh. W kontekście tego ostatniego, Ingrid Mendonca koordynuje projekt pomocy dla terre des hommes i jest entuzjastycznie nastawiona do zaangażowania mieszkańców, zwłaszcza teraz, podczas pandemii koronawirusa. – Grupy młodzieżowe nie tylko wspierają własne społeczności, szyją maski i zdobywają pożywienie, ale także kontaktują się z młodymi ludźmi z innych wiosek, okręgów, a nawet stanów i organizują się – mówi Ingrid Mendonca. – Ich zaangażowanie w poprawę sytuacji jest inspirujące – dodaje.

Pracownicy DACHSER również czerpią korzyści z zaangażowania swojego pracodawcy w odpowiedzialność społeczną i mogą wspierać projekty terre des hommes na miejscu. Na przykład Melanie Diem, Team Leader Project Management w DACHSER, koordynowała projekt dotyczący zrównoważonego rozwoju realizowany przez terre des hommes i DACHSER w Livingstone w Zambii. W projekcie wzięli udział DACHSER Young Professionals i studenci z sieci terre des hommes. – Zaangażowanie uczestników w sprawę było imponujące. Pracownicy DACHSER mają możliwość zanurzenia się w pracy organizacji pozarządowej, w obszarze, z którym w innym przypadku nigdy by się nie zetknęli – wyjaśnia Melanie Diem,

Szczególny rodzaj zaangażowania

Partnerstwo pomiędzy DACHSER i terre des hommes pokazuje, że działając wspólnie firma komercyjna i organizacja pozarządowa mogą osiągnąć niesamowite rzeczy. – Nasza współpraca z DACHSER jest szczególnie cenna i ważna, ponieważ wiąże się z ogromnym osobistym zaangażowaniem oraz otwartym i szczerym dialogiem – mówi Stephan Stolze, head of fundraising department w terre des hommes. – Szczególnie pracownicy DACHSER, a także dyrektor generalny Bernhard Simon, są głęboko zaangażowani w projekty terre des hommes finansowane przez DACHSER. Chcą wiedzieć, jak radzą sobie ludzie na miejscu i do jakiego stopnia wsparcie DACHSER pomaga poprawić warunki życia miejscowej ludności – dodaje. W 2018 roku zaangażowanie DACHSER zostało docenione niemiecką nagrodą CSR w kategorii „Zaangażowanie społeczne”. Współpraca z organizacją pozarządową sprawia, że ​​DACHSER jest pionierem, ponieważ tylko kilka firm w Niemczech wspiera organizacje pozarządowe działające na arenie międzynarodowej. – Zwłaszcza większe, międzynarodowe firmy powinny poważnie rozważyć 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ i wspierać projekty w tych obszarach tak długo, jak mogą – mówi Stephan Stolze.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni” Biuro prasowe
2024-04-25 | 15:30

Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni”

Ministerstwo Finansów po raz kolejny edukuje młodzież na temat finansów i podatków. Tegoroczna edycja programu „Finansoaktywni: Podatki płacimy, korzyści
Edukacja Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?
2024-04-24 | 13:47

Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?

W procesie kształcenia dziecka, rola rodzica jest kluczowa, nawet kiedy staje się ono coraz bardziej niezależne. Ważne jest zapewnienie wsparcia przy wyborze szkoły oraz prowadzenie go w taki
Edukacja Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?
2024-04-16 | 17:00

Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz?

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.