Komunikaty PR

DACHSER wspiera organizację pomocy dzieciom terre des hommes

2020-11-18  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

W dobie globalizacji coraz ważniejszą rolę odgrywają połączone w sieć międzynarodową organizacje pozarządowe, zwane też NGO’sami. Współpraca firmy DACHSER z organizacją pomocy dzieciom terre des hommes pokazuje, jak przedsiębiorstwo może wspierać organizację pozarządową w perspektywie długoterminowej.

Ochrona środowiska, prawa człowieka, wspólne projekty rozwojowe, migracja czy przeciwdziałanie dyskryminacji: znaczenie organizacji pozarządowych dla społeczeństwa jest ogromne. Niezależnie od państw i rządów, są one adwokatami kwestii społecznych, społeczno-politycznych lub środowiskowych. Kryzys wywołany przez koronawirusa sprawia, że ​​praca organizacji pozarządowych staje się niezwykle pilna, ponieważ pomoc humanitarna w krajach rozwijających się jest teraz bardziej potrzebna niż kiedykolwiek. Jest to wyzwanie dla wielu takich organizacji, gdyż ich pracę często utrudniają zakazy wjazdu, a także trudne warunki pracy i środki higieny na miejscu. Ponadto wielu z tych, którzy zazwyczaj przekazują darowizny, dziś robi to mniej chętnie. NGOsy jednakże zależą od darczyńców, ponieważ oprócz składek członkowskich, głównym źródłem finansowania są darowizny. Dlatego przejrzystość w odniesieniu do przepływów pieniężnych organizacji i tego, co osiąga dzięki tym funduszom, ma teraz jeszcze większe znaczenie dla wzmocnienia zaufania darczyńców. Wiele organizacji pozarządowych regularnie informuje swoich donatorów za pośrednictwem komunikatów prasowych, biuletynów lub na swoich stronach internetowych o poszczególnych projektach i wykorzystaniu funduszy. Organizacje pozarządowe są również monitorowane przez firmy audytorskie i odpowiednie organy podatkowe, aby upewnić się, że prawidłowo wykorzystują darowizny. „Pieczęć darowizny” niemieckiego Centralnego Instytutu ds. Społecznych (DZI) z siedzibą w Berlinie pomaga wzbudzić jeszcze większe zaufanie wspierających – gwarantuje ona, że dana organizacja pozarządowa jest godna zaufania, a praca, którą wykonuje – potrzebna i godna szacunku.

DACHSER wspiera terre des hommes

Szacuje się, że obecnie na świecie istnieją dziesiątki tysięcy organizacji pozarządowych, które zapewniają opiekę medyczną na obszarach kryzysowych, opiekują się uchodźcami, wspierają mikroprzedsiębiorstwa w fazie rozwoju i nie tylko. Jedną z wiodących organizacji pomocy dzieciom jest terre des hommes. Założona w Niemczech w 1967 roku organizacja chroni dzieci przed niewolnictwem i wyzyskiem, opiekuje się ofiarami wojen, przemocy i wykorzystywania oraz zapewnia edukację i szkolenie dzieci. Niemiecki oddział terre des hommes obsługuje obecnie 386 projektów na całym świecie. Międzynarodowy dostawca usług logistycznych DACHSER wspiera prace terre des hommes w Azji Południowej, Afryce Południowej i Ameryce Łacińskiej od 2005 roku. Zgodnie z zasadą „pomagamy ludziom, aby sami mogli sobie pomóc”, terre des hommes wdraża projekty pomocy lokalnej w celu ciągłego poprawiania jakości życia dzieci i innych w ich wioskach. – Jako globalna firma logistyczna prowadzimy działalność na całym świecie, zbliżając ludzi, rynki i produkcję. Jednak nie wszyscy odczuwają korzyści płynące z globalizacji. Naszym obowiązkiem jest więc stanąć w obronie tych ludzi i poprawić ich warunki życia – wyjaśnia Bernhard Simon, CEO DACHSER. 

Przedłużając umowę z terre des hommes do 2025 r., DACHSER będzie wspierać północnoindyjski stan Bihar, a także projekty w New Delhi i Uttar Pradesh. W kontekście tego ostatniego, Ingrid Mendonca koordynuje projekt pomocy dla terre des hommes i jest entuzjastycznie nastawiona do zaangażowania mieszkańców, zwłaszcza teraz, podczas pandemii koronawirusa. – Grupy młodzieżowe nie tylko wspierają własne społeczności, szyją maski i zdobywają pożywienie, ale także kontaktują się z młodymi ludźmi z innych wiosek, okręgów, a nawet stanów i organizują się – mówi Ingrid Mendonca. – Ich zaangażowanie w poprawę sytuacji jest inspirujące – dodaje.

Pracownicy DACHSER również czerpią korzyści z zaangażowania swojego pracodawcy w odpowiedzialność społeczną i mogą wspierać projekty terre des hommes na miejscu. Na przykład Melanie Diem, Team Leader Project Management w DACHSER, koordynowała projekt dotyczący zrównoważonego rozwoju realizowany przez terre des hommes i DACHSER w Livingstone w Zambii. W projekcie wzięli udział DACHSER Young Professionals i studenci z sieci terre des hommes. – Zaangażowanie uczestników w sprawę było imponujące. Pracownicy DACHSER mają możliwość zanurzenia się w pracy organizacji pozarządowej, w obszarze, z którym w innym przypadku nigdy by się nie zetknęli – wyjaśnia Melanie Diem,

Szczególny rodzaj zaangażowania

Partnerstwo pomiędzy DACHSER i terre des hommes pokazuje, że działając wspólnie firma komercyjna i organizacja pozarządowa mogą osiągnąć niesamowite rzeczy. – Nasza współpraca z DACHSER jest szczególnie cenna i ważna, ponieważ wiąże się z ogromnym osobistym zaangażowaniem oraz otwartym i szczerym dialogiem – mówi Stephan Stolze, head of fundraising department w terre des hommes. – Szczególnie pracownicy DACHSER, a także dyrektor generalny Bernhard Simon, są głęboko zaangażowani w projekty terre des hommes finansowane przez DACHSER. Chcą wiedzieć, jak radzą sobie ludzie na miejscu i do jakiego stopnia wsparcie DACHSER pomaga poprawić warunki życia miejscowej ludności – dodaje. W 2018 roku zaangażowanie DACHSER zostało docenione niemiecką nagrodą CSR w kategorii „Zaangażowanie społeczne”. Współpraca z organizacją pozarządową sprawia, że ​​DACHSER jest pionierem, ponieważ tylko kilka firm w Niemczech wspiera organizacje pozarządowe działające na arenie międzynarodowej. – Zwłaszcza większe, międzynarodowe firmy powinny poważnie rozważyć 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ i wspierać projekty w tych obszarach tak długo, jak mogą – mówi Stephan Stolze.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja O zawodzie PR-owca, farmaceuty i studiowaniu, np. historii - wykłady AZiR.edu.pl Biuro prasowe
2021-01-20 | 11:00

O zawodzie PR-owca, farmaceuty i studiowaniu, np. historii - wykłady AZiR.edu.pl

– Musimy dobrze wiedzieć, co chcemy ludziom przekazać, a więc musimy tak te treści przekazywać dziennikarzom i opinii społecznej, aby nie były one traktowane jak coś, co jest
Edukacja Pierwszy DIMAQ Voice Online w nowym roku już 26 stycznia!
2021-01-19 | 10:00

Pierwszy DIMAQ Voice Online w nowym roku już 26 stycznia!

Wydarzenie będzie odbywało się raz w miesiącu, między godziną 15:00 a 16:00 oraz obejmie dwa lub więcej wystąpień ekspertów marketingu online. Podczas najbliższej 17. edycji
Edukacja Fundacja Dobra Sieć zaprasza na bezpłatny webinar “E-wolontariat pracowniczy”
2021-01-18 | 15:30

Fundacja Dobra Sieć zaprasza na bezpłatny webinar “E-wolontariat pracowniczy”

E-wolontariat, czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu, to dobry pomysł na rozszerzenie oferty wolontariatu pracowniczego - nie tylko podczas pandemii! Jeśli chcesz dowiedzieć

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zdecydowana większość pracujących uciekła z pracowniczych planów kapitałowych. Mimo wysokich zwrotów z oszczędzania

Po trzech fazach wdrożenia PPK w programach oszczędzania na emeryturę wspólnie z pracodawcą i państwem uczestniczy niespełna jedna trzecia uprawnionych. To mniej, niż pierwotnie zakładał rząd. Choć specjaliści przekonują, że program jest dobrze skonstruowany, Polacy wciąż obawiają się powtórki historii z otwartymi funduszami emerytalnymi. Nawet mimo tego, że wyniki za ubiegły rok pokazują, że w ten sposób są w stanie zaoszczędzić więcej, niż gdyby odkładali sami. Zdaniem Grzegorza Chłopka z Instytutu Emerytalnego to właśnie brak zaufania do oszczędzania przy udziale instytucji jest największą przeszkodą w popularyzacji PPK.

Finanse

UOKiK jeszcze w styczniu wyda pierwsze decyzje ws. zatorów płatniczych. W toku jest 100 postępowań

UOKiK przyspiesza postępowania wobec przedsiębiorców zalegających swoim kontrahentom z płatnościami. – W czasie pandemii zatory płatnicze są coraz poważniejszym problemem, dlatego powinny być skutecznie eliminowane z rynku. Szczególnie jeśli dopuszczają się tego największe firmy, bo często cierpią na tym mali i średni przedsiębiorcy – mówi Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W ciągu roku od uzyskania nowych uprawnień w walce z zatorami płatniczymi urząd rozpoczął 100 takich postępowań, w tym 28 tylko w grudniu 2020 roku, m.in. w branży spożywczej, mięsnej, budowlanej, transportowej oraz kosmetycznej. Pierwsze decyzje mają zapaść jeszcze w tym miesiącu.

Konsument

Narodowy Spis Powszechny może zostać wydłużony z trzech do sześciu miesięcy. GUS będzie zachęcać do samospisywania się przez internet

Główny Urząd Statystyczny przygotowuje się do Narodowego Spisu Powszechnego 2021, który ma zostać przeprowadzony między kwietniem a czerwcem, choć z uwagi na pandemię COVID-19 stara się o jego wydłużenie do końca września. Warunki epidemiologiczne sprawiają, że tegoroczny spis będzie prowadzony głównie przez internet, za pomocą interaktywnego formularza dostępnego na stronie GUS. Jeśli natomiast osoba zobowiązana do udziału w spisie go nie wypełni, skontaktują się z nią telefonicznie lub osobiście rachmistrze spisowi.

Problemy społeczne

Jurek Owsiak: Żeby masowo szczepić Polaków, potrzeba pracy 24 godziny na dobę, także wolontariuszy. Jesteśmy gotowi wspomóc polską służbę zdrowia w akcji szczepień

W Polsce przeciwko koronawirusowi zaszczepiono pierwszą dawką ok. 600 tys. osób, a w rządowych magazynach czeka ok. 470 tys. szczepionek. To rezerwy na drugie dawki dla tych, którzy zostali zaszczepieni pierwszą. Tempo szczepień nie jest imponujące nie tylko ze względu na mniejsze dostawy od producentów w ostatnich dniach, ale też organizację całej operacji logistycznej. Zdarzały się dni, kiedy dziennie szczepionych jest ok. 11–12 tys. osób. Dlatego Jerzy Owsiak zaproponował wsparcie WOŚP w całym procesie. – To moment, kiedy potrzebne są wszystkie ręce na pokład – mówi.