Komunikaty PR

Dlaczego warto uczyć się od lepszych od siebie?

2023-05-10  |  15:00
Biuro prasowe

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na rozwój osobisty i zawodowy jest czerpanie wiedzy od lepszych i bardziej doświadczonych osób. Posiadanie indywidualnego wzoru do naśladowania pozwala na zdobywanie nowych umiejętności oraz zwiększanie efektywności w pracy. Obserwując co osiągają inni, nabieramy motywacji i chęci do pracy, by osiągnąć podobne cele. Jakie są najlepsze sposoby na skuteczne szukanie mentorów zawodowych oraz czerpanie wiedzy od lepszych?

Wiedząc w jakiej branży chcemy się rozwijać i jaka dziedzina nas interesuje, warto zainwestować swój czas i uwagę na naukę od bardziej doświadczonych. To oni, mniej lub bardziej świadomie wpływają pozytywnie na nasze podejście do pracy, zwiększają naszą samoocenę i poczucie własnej wartości.

- Bez względu na to, czy jesteś początkującym w swojej dziedzinie czy doświadczonym specjalistą, zawsze warto szukać okazji do nauki od tych, którzy są lepsi od nas. Co ważne, podczas szukania mentora i wzoru do naśladowania, starajmy się obierać podobne kroki co oni w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonego celu, a nie porównujmy się, zaniżając swoje wartości – zaznacza Mateusz Wróbel, przedsiębiorca oraz prezes firmy Supreme Energy.

Pracodawca, jako źródło ogromnej wiedzy w danej branży, powinien zapewniać wsparcie w szukaniu mentorów i umożliwiać naukę od lepszych. Dodatkowo może podzielić się swoimi strategiami, które pozwolą nam skuteczniej działać i lepiej radzić sobie z wyzwaniami.

- Idealną formą takiego wsparcia w poszukiwaniu inspiracji do pracy są szkolenia prowadzone przez doświadczonych specjalistów. Angażowanie pracowników o różnym stopniu zaawansowania w darmowe warsztaty i szkolenia umożliwia poznawanie cudzych metod i praktyk ułatwiających pracę, wzbogacanie swojego bagażu doświadczeń o nowe narzędzia i techniki oraz integrowanie się współpracowników. Rozwój zawodowy opiera się w głównej mierze na praktyce i doskonaleniu swoich umiejętności. Warto zatem czerpać wiedzę od doświadczonych kolegów i koleżanek, którzy pokonali większą liczbę kroków, by zbliżyć się do wyznaczonego celu. Szukanie mentora, który osiągnął bądź zbliżył się do tego punktu, do którego my dążymy, pozwala na skrócenie drogi do sukcesu i uniknięcie błędów, które popełnili nasi poprzednicy - dodaje Mateusz Wróbel.

Mentoring i dzielenie się wiedzą z młodszym czy mniej doświadczonym pokoleniem jest szczególnie ważne dla osób wkraczających dopiero na rynek pracy. Jak twierdzi Mateusz Wróbel, korzystanie z wiedzy i doświadczenia mentora nie jest jedyną wartością mentoringu. Równie istotnym aspektem dla młodego pracownika jest budowanie sieci kontaktów. Uzyskany dzięki temu dostęp do różnorodnych i cennych kontaktów, otwiera wiele furtek i ścieżek rozwoju.

- Uczenie się od lepszych od siebie pozwala nam na stałe podnoszenie swoich kompetencji i umiejętności. Świat się zmienia, a wraz z nim wymagania wobec naszych umiejętności. Dlatego ważne jest, aby stale je rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę. Dzięki temu łatwiej będzie nam dostosowywać się  do zmieniających się warunków na rynku pracy – uważa Prezes Supreme Energy.

Należy pamiętać, że proces ten wymaga zaangażowania i otwartości na nowe pomysły i podejścia. Musimy być gotowi na to, żeby zmienić nasze dotychczasowe nawyki, aby osiągnąć lepsze rezultaty. Dlatego warto podejść do tego z zapałem i ciekawością. Wzorce do naśladowania, czy to w postaci mentorów, współpracowników, ludzi sukcesu czy autorów książek, niewątpliwie pozytywnie wpływają na naszą motywację i aspiracje do działania. Szukanie tych wzorów na początku swojej kariery jest niezwykle ważne w przypadku pragnień osiągnięcia coraz to wyższych celów.

 

Supreme Energy – jeden z najszybciej rozwijających się start upów na rynku OZE. Istnieje na rynku od dwóch lat i współpracuje z ponad 180 handlowcami, zatrudnia ponad 30 pracowników biurowych, a jej wartość jest wyceniana na kilkanaście milionów złotych. Jeszcze w tym roku planowana jest ekspansja na rynki zagraniczne.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.