Komunikaty PR

DOM DEVELOPMENT WYREMONTOWAŁ SALĘ GIMNASTYCZNĄ W SZKOLE NA BIELANACH.

2023-09-19  |  18:00
Biuro prasowe

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 293 im. Jana Kochanowskiego na warszawskich Bielanach nowy rok szkolny przywitali w częściowo odświeżonej sali gimnastycznej. Podczas wakacji prace remontowe zrealizowała firma Dom Construction z Grupy Dom Development, w ramach współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany. Zaangażowanie finansowe Grupy w remont sali wyniosło 1,35 mln zł. Jest to jeden z dodatkowych projektów towarzyszących budowie pobliskiego osiedla Apartamenty Literacka, a także kolejna inicjatywa Dom Development w zakresie wsparcia osób poszukujących schronienia przed wojną w Ukrainie. Część uczniów szkoły im. Jana Kochanowskiego to dzieci, które zamieszkały w Warszawie po rosyjskiej inwazji na ich kraj.

Prace remontowe rozpoczęły się pod koniec czerwca, czyli z początkiem wakacji. Ekipa Dom Construction miała więc dwa miesiące na realizację zadań, obejmujących m.in. całkowitą wymianę stolarki okiennej, ułożenie nowego pokrycia dachowego i odświeżenie elewacji.

- Tak poważny remont w tak krótkim czasie to zawsze wyzwanie. Ale takie wyzwania to dla nas przyjemność. Działania na rzecz lokalnych społeczności są wpisane w naszą strategię. Chcemy być dobrym sąsiadem. Zależy nam na tym, by osiedla Dom Development były nie tylko wygodne dla mieszkańców, ale też przynosiły korzyści całemu otoczeniu. Projekt Apartamenty Literacka przywraca miastu niedostępne przez lata tereny, na których mieściła się nieukończona siedziba Europol Gazu. Zamiast ruin, lokalna społeczność będzie miała dostęp do sklepów, restauracji, punktów usługowych i terenów zielonych. Wsparcie pobliskiej szkoły było dla nas naturalnym uzupełnieniem tej inwestycji – mówi Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A.

- Inwestycja w oświatę to inwestycja w naszą przyszłość. Jako samorząd doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i jesteśmy wdzięczni za wsparcie biznesu w tym obszarze. Cieszymy się, że Dom Development pomógł nam w pierwszym etapie remontu sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 293. Nasza współpraca to kolejny dowód na to, że działania sektora publicznego i prywatnego mogą się uzupełniać i przynosić korzyści lokalnej społeczności  – mówi burmistrz dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk.

Współpraca ze Szkołą Podstawową nr 293 była dla Dom Development ważna także dlatego, że w placówce tej uczy się obecnie wiele dzieci pochodzących z Ukrainy. Deweloper od początku wojny za naszą wschodnią granicą angażuje się w liczne inicjatywy pomocowe dla osób, które przyjechały do Polski, ale też dla tych, którzy pozostali w swoim kraju.

Niedawno Dom Development zakończył modernizację obiektu w Krakowie z przeznaczeniem na placówkę opiekuńczo-wychowawczą dla ukraińskich dzieci. Zakres prac objął remont pomieszczeń, dostosowanie nieruchomości do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i sanitarnych. Grupa przeznaczyła na ten cel ponad 1 mln złotych. Rozpoczęcie działalności planowane jest w III kwartale 2023 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Edukacja Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli
2025-06-12 | 03:00

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Sztuczna inteligencja stała się elementem codziennego życia i nie omija edukacji. Dlatego ważny jest rozwój wiedzy i kompetencji nauczycieli i nauczycielek w tym
Edukacja Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
2025-05-21 | 09:00

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) zaprezentował zaktualizowany sylabus Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA (ang. CGMA Professional Qualification syllabus), który

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Trwają dyskusje nad kształtem unijnego budżetu na lata 2028–2034. Mogą być rozbieżności w kwestii Funduszu Spójności czy dopłat dla rolników

Trwają prace nad wieloletnimi unijnymi ramami finansowymi (WRF), które określą priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. W maju Parlament Europejski przegłosował rezolucję w sprawie swojego stanowiska w tej sprawie. Postulaty europarlamentarzystów mają zostać uwzględnione we wniosku Komisji Europejskiej w sprawie WRF, który zostanie opublikowany w lipcu 2025 roku. Wciąż jednak nie ma zgody miedzy państwami członkowskimi, m.in. w zakresie Funduszu Spójności czy budżetu na rolnictwo.

Konsument

35 proc. gospodarstw domowych nie stać na zakup mieszkania nawet na kredyt. Pomóc może wsparcie budownictwa społecznego i uwolnienie gruntów pod zabudowę

W Polsce co roku oddaje się do użytku ok. 200 tys. mieszkań, co oznacza, że w ciągu dekady teoretycznie potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa mogłyby zostać zaspokojone. Jednak większość lokali budują deweloperzy na sprzedaż, a 35 proc. gospodarstw domowych nie stać na zakup nawet za pomocą kredytu. Jednocześnie ta grupa zarabia za dużo, by korzystać z mieszkania socjalnego i komunalnego. Zdaniem prof. Bartłomieja Marony z UEK zmniejszeniu skali problemu zaradzić może wyłącznie większa skala budownictwa społecznego zamiast wspierania kolejnymi programami zaciągania kredytów.

Problemy społeczne

Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym

Coraz większa grupa dzieci zaczyna korzystać z internetu już w wieku siedmiu–ośmiu​ lat – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”. Wtedy też stykają się po raz pierwszy z hejtem, którego jest coraz więcej w mediach społecznościowych. Według raportu NASK ponad 2/3 młodych internautów uważa, że mowa nienawiści jest największym problemem w sieci. Co więcej, dzieci rzadko mówią o takich incydentach dorosłym, dlatego tym istotniejsze są narzędzia technologiczne służące ochronie najmłodszych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.