Komunikaty PR

Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum

2024-11-26  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania slo ( 0.02 MB )

Wizyta 27 dyrektorów litewskich szkół to początek współpracy z I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym. Jej celem jest wymiana doświadczeń, budowa międzynarodowych relacji, a także prezentacja innowacyjnych metod nauczania i osiągnięć edukacyjnych szkoły.

- Jednym z filarów naszej działalności jest współpraca z innymi placówkami edukacyjnymi, zarówno w kraju, jak i za granicą – mówi dr Marta Białobrzeska,  dyrektor Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” w Białymstoku, do którego należy I SLO. - Dzięki temu możemy wzbogacać nasze metody nauczania, czerpać inspiracje z różnych systemów edukacyjnych i stwarzać naszym uczniom możliwości rozwoju w międzynarodowym środowisku.

Inicjatorką spotkania jest absolwentka szkoły - prof. Urszula Wróblewska, Dziekan Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie. Delegacja została powitana przez uczniów, którzy oprowadzili gości po szkole. Dyrektorzy mieli okazję obejrzeć nowoczesne klasy wyposażone w sprzęt multimedialny, bibliotekę, patio, pracownie przedmiotowe oraz przestrzenie rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.

Uczniowie chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami z codziennego życia szkolnego, opowiadając o zajęciach, projektach i inicjatywach, w których biorą udział. Szczególne zainteresowanie gości wzbudziły działania w obszarze edukacji włączającej oraz programy wspierające rozwój kompetencji kluczowych, takich jak praca zespołowa, kreatywność czy umiejętność krytycznego myślenia.

Podczas wizyty doszło też do spotkania dyrektorów szkół z Litwy z kadrą zarządzającą i nauczycielami I SLO. Rozmowy dotyczyły organizacji pracy szkoły, systemu wsparcia dla uczniów i rodziców, tutoringu, a także realizacji projektów międzynarodowych. Wymiana doświadczeń pozwoliła zidentyfikować wspólne wyzwania i poszukać inspiracji do dalszego rozwoju.

- Jestem dumna, że mogłam opowiedzieć dyrektorom szkół z okręgu wileńskiego o naszej niezwykłej placówce – mówi dr Marta Białobrzeska. -  Dzięki otwartości na współpracę i zaangażowaniu w różnorodne projekty edukacyjne, nasza szkoła staje się miejscem spotkań ludzi z pasją i przestrzenią wymiany doświadczeń. Takie działania nie tylko wzbogacają uczniów i nauczycieli, ale także budują fundamenty społeczeństwa otwartego, współpracującego i pełnego wzajemnego szacunku.

Spotkanie zakończyło się dyskusją o możliwościach nawiązania współpracy między szkołami z Polski i Litwy. Ustalono, że w przyszłości warto zorganizować wspólne projekty, które pozwolą uczniom i nauczycielom na jeszcze większe zacieśnienie więzi oraz wzbogacenie oferty edukacyjnej obu stron.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.