Dyskusja nt. zrównoważonych modeli biznesowych w Ambasadzie Brytyjskiej
15 listopada 2023 r. Ambasada Brytyjska w Warszawie i AICPA & CIMA zorganizowały seminarium pt. „Sustainable Business Models”, podczas którego odbyły się dwie prelekcje eksperckie oraz panel dyskusyjny. Wydarzenie otworzyła Anna Clunes, Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
„Kwestie zrównoważonego rozwoju mają coraz większy wpływ na światową gospodarkę. Nabierają rozpędu zarówno w zakresie ustanowienia spójnych, kompleksowych, międzynarodowych standardów, jak i rosnącego zapotrzebowania inwestorów na bardziej wszechstronną definicję wartości biznesowej. Liderzy biznesu i finansów stoją przed wyzwaniem przygotowania organizacji do zmieniających się warunków rynkowych – mówił podczas swojej prezentacji pierwszy z prelegentów, Dr Jeremy Osborn, FCMA, CGMA, CPA (Aust.), Global Head of ESG, AICPA & CIMA.
Następnie Dr Andrew Mountfield, Senior Research Fellow, Lead Oxford Rethinking Performance Initiative, Saïd Business School, University of Oxford przytoczył szereg przykładów i dobrych praktyki stosowanych przez europejskie firmy na podstawie projektów badawczych przeprowadzonych na Uniwersytecie Oksfordzkim. Zasiadł też w panelu dyskusyjnym obok Piotra Dmuchowskiego, Wiceprezesa Zarządu PZU TFI, Justyny Zasowskiej, FCMA, CGMA, CFO i Członka Zarządu OBI Polska oraz Magdaleny Cumanis, ACMA, CGMA, Dyrektora Relacji Inwestorskich i ESG w CIECH S.A.
Paneliści podzielili się z uczestnikami cennym doświadczeniem z zakresu wdrażania praktyk ESG w organizacjach i wiedzą nt. tworzenia nowych modeli biznesowych. Wydarzenie „Sustainable Business Models”, którego patronami były Polskie Stowarzyszenie ESG i Krajowa Izba Gospodarcza stworzyło również forum do dyskusji o wpływie zrównoważonego rozwoju na biznes, roli, jaką profesja finansowa odgrywa w tym zakresie, oraz potrzebie rozwoju kompetencji.
Saïd Business School Uniwersytetu Oksfordzkiego oraz AICPA & CIMA opracowały program dla kadry zarządzającej „ESG and Sustainable Financial Strategy”, który ma na celu zapewnienie specjalistom z dziedziny księgowości i finansów umiejętności niezbędnych do zarządzania organizacjami w odpowiedzi na kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem. Jest on oferowany w formule sześciotygodniowego kursu online, a wśród zaangażowanych w stworzenie go osób znajdują się światowej klasy eksperci, CEOs i CFOs dużych korporacji oraz liderzy firm księgowych, którzy podzielą się z uczestnikami wiedzą nt. aktualnych praktyk i wyzwań rynkowych.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.