Dyskusja nt. zrównoważonych modeli biznesowych w Ambasadzie Brytyjskiej
15 listopada 2023 r. Ambasada Brytyjska w Warszawie i AICPA & CIMA zorganizowały seminarium pt. „Sustainable Business Models”, podczas którego odbyły się dwie prelekcje eksperckie oraz panel dyskusyjny. Wydarzenie otworzyła Anna Clunes, Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
„Kwestie zrównoważonego rozwoju mają coraz większy wpływ na światową gospodarkę. Nabierają rozpędu zarówno w zakresie ustanowienia spójnych, kompleksowych, międzynarodowych standardów, jak i rosnącego zapotrzebowania inwestorów na bardziej wszechstronną definicję wartości biznesowej. Liderzy biznesu i finansów stoją przed wyzwaniem przygotowania organizacji do zmieniających się warunków rynkowych – mówił podczas swojej prezentacji pierwszy z prelegentów, Dr Jeremy Osborn, FCMA, CGMA, CPA (Aust.), Global Head of ESG, AICPA & CIMA.
Następnie Dr Andrew Mountfield, Senior Research Fellow, Lead Oxford Rethinking Performance Initiative, Saïd Business School, University of Oxford przytoczył szereg przykładów i dobrych praktyki stosowanych przez europejskie firmy na podstawie projektów badawczych przeprowadzonych na Uniwersytecie Oksfordzkim. Zasiadł też w panelu dyskusyjnym obok Piotra Dmuchowskiego, Wiceprezesa Zarządu PZU TFI, Justyny Zasowskiej, FCMA, CGMA, CFO i Członka Zarządu OBI Polska oraz Magdaleny Cumanis, ACMA, CGMA, Dyrektora Relacji Inwestorskich i ESG w CIECH S.A.
Paneliści podzielili się z uczestnikami cennym doświadczeniem z zakresu wdrażania praktyk ESG w organizacjach i wiedzą nt. tworzenia nowych modeli biznesowych. Wydarzenie „Sustainable Business Models”, którego patronami były Polskie Stowarzyszenie ESG i Krajowa Izba Gospodarcza stworzyło również forum do dyskusji o wpływie zrównoważonego rozwoju na biznes, roli, jaką profesja finansowa odgrywa w tym zakresie, oraz potrzebie rozwoju kompetencji.
Saïd Business School Uniwersytetu Oksfordzkiego oraz AICPA & CIMA opracowały program dla kadry zarządzającej „ESG and Sustainable Financial Strategy”, który ma na celu zapewnienie specjalistom z dziedziny księgowości i finansów umiejętności niezbędnych do zarządzania organizacjami w odpowiedzi na kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem. Jest on oferowany w formule sześciotygodniowego kursu online, a wśród zaangażowanych w stworzenie go osób znajdują się światowej klasy eksperci, CEOs i CFOs dużych korporacji oraz liderzy firm księgowych, którzy podzielą się z uczestnikami wiedzą nt. aktualnych praktyk i wyzwań rynkowych.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.