Early Stage partnerem strategicznym start-upu The Village
Polski start-up The Village od stycznia rozpoczął współpracę strategiczną z jedną z najbardziej innowacyjnych szkół języka angielskiego dla dzieci i młodzieży w Polsce. Autorski program, stworzony przez Early Stage, dedykowany jest przedszkolakom, które przez artystyczną działalność poznają nowy język.
Pierwsza szkoła językowa Early Stage powstała w 1993 roku i działa w modelu franczyzowym, opierając się na oryginalnej metodzie nauki angielskiego dla najmłodszych. Early Stage jest w niemal 850 lokalizacjach w całej Polsce, przekazując wiedzę przeszło 50 tys. dzieciom. Innowacyjne kształcenie szkoły językowej zostało wyróżnione już w 2005 roku na European Language Label. - Z roku na rok w naszych szkołach w całej Polsce uczy się coraz więcej dzieci. Rozpoczynając współpracę ze start-upem The Village jesteśmy przekonani, że wdrażając nasze innowacyjne systemy nauki języka poprzez zabawę artystyczną, dzieci z Wiosek będą na wielu płaszczyznach rozwijały swoje umiejętności komunikacyjne’ - mówi Tonia Bochińska z Early Stage.
Autorski program Early Stage dla The Village oparty jest na ćwiczeniach językowych przez taniec, teatr, muzykę, poezję rymowaną i projekty plastyczne. Takie metody nauki pomagają najmłodszym w łatwy sposób przyswajać nowe słowa i wyrażenia, a przy tym rozwijać wyobraźnię. Program dostosowany jest do potrzeb i poziomu zaawansowania językowego przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. - Jako pedagożka dostrzegam, że dzieci przyswajają języki obce i radzą sobie z opanowaniem systemu fonologicznego, czyli dźwięków, zdecydowanie lepiej niż dorośli. Chcemy, żeby autorski i innowacyjny program nauki w The Village rozwijał kreatywność, a przy tym uczył i kształtował świadomość społeczną oraz kulturową - podkreśla założycielka i prezeska The Village, Aleksandra Kozera.
The Village to polski start-up ed-techowy, który umożliwia otworzenie własnego żłobka lub przedszkola oraz oferuje wsparcie rodzicom, którzy poszukują sprawdzonego miejsca opieki dla swoich dzieci. Wioski w lipcu 2021 roku pozyskały fundusze w rundzie pre-seedowej w wysokości 2,7 mln złotych, a rok później 3,4 mln euro w rundzie seedowej. Finansowanie od zagranicznych inwestorów pozwala The Village wdrażać nowe rozwiązania edukacyjne, które będą budować kompetencje liderów przyszłości. W ostatnim czasie start-up The Village stworzył autorski program art-edukacji wraz ze znaną aktorką Romą Gąsiorowską. - Tworzenie warsztatów z Romą Gąsiorowską i zajęć językowych z Early Stage to kolejny krok ku efektywnemu rozwojowi najmłodszych. W The Village dzieci przez zabawę mogą rozwiająć swoje pasje i umiejętności, które w późniejszym czasie będą czynnikiem decydującym o ich ścieżce kariery - dodała Aleksandra Kozera.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.