Komunikaty PR

Early Stage partnerem strategicznym start-upu The Village

2023-01-24  |  11:00
Biuro prasowe

Polski start-up The Village od stycznia rozpoczął współpracę strategiczną z jedną z najbardziej innowacyjnych szkół języka angielskiego dla dzieci i młodzieży w Polsce. Autorski program, stworzony przez Early Stage, dedykowany jest przedszkolakom, które przez artystyczną działalność poznają nowy język.

Pierwsza szkoła językowa Early Stage powstała w 1993 roku i działa w modelu franczyzowym, opierając się na oryginalnej metodzie nauki angielskiego dla najmłodszych. Early Stage jest w niemal 850 lokalizacjach w całej Polsce, przekazując wiedzę przeszło 50 tys. dzieciom. Innowacyjne kształcenie szkoły językowej zostało wyróżnione już w 2005 roku na European Language Label. - Z roku na rok w naszych szkołach w całej Polsce uczy się coraz więcej dzieci. Rozpoczynając współpracę ze start-upem The Village jesteśmy przekonani, że wdrażając nasze innowacyjne systemy nauki języka poprzez zabawę artystyczną, dzieci z Wiosek będą na wielu płaszczyznach rozwijały swoje umiejętności komunikacyjne’ - mówi Tonia Bochińska z Early Stage.

Autorski program Early Stage dla The Village oparty jest na ćwiczeniach językowych przez taniec, teatr, muzykę, poezję rymowaną i projekty plastyczne. Takie metody nauki pomagają najmłodszym w łatwy sposób przyswajać nowe słowa i wyrażenia, a przy tym rozwijać wyobraźnię. Program dostosowany jest do potrzeb i poziomu zaawansowania językowego przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. - Jako pedagożka dostrzegam, że dzieci przyswajają języki obce i radzą sobie z opanowaniem systemu fonologicznego, czyli dźwięków, zdecydowanie lepiej niż dorośli. Chcemy, żeby autorski i innowacyjny program nauki w The Village rozwijał kreatywność, a przy tym uczył i kształtował świadomość społeczną oraz kulturową - podkreśla założycielka i prezeska The Village, Aleksandra Kozera.

The Village to polski start-up ed-techowy, który umożliwia otworzenie własnego żłobka lub przedszkola oraz oferuje wsparcie rodzicom, którzy poszukują sprawdzonego miejsca opieki dla swoich dzieci. Wioski w lipcu 2021 roku pozyskały fundusze w rundzie pre-seedowej w wysokości 2,7 mln złotych, a rok później 3,4 mln euro w rundzie seedowej. Finansowanie od zagranicznych inwestorów pozwala The Village wdrażać nowe rozwiązania edukacyjne, które będą budować kompetencje liderów przyszłości. W ostatnim czasie start-up The Village stworzył autorski program art-edukacji wraz ze znaną aktorką Romą Gąsiorowską. - Tworzenie warsztatów z Romą Gąsiorowską i zajęć językowych z Early Stage to kolejny krok ku efektywnemu rozwojowi najmłodszych. W The Village dzieci przez zabawę mogą rozwiająć swoje pasje i umiejętności, które w późniejszym czasie będą czynnikiem decydującym o ich ścieżce kariery - dodała Aleksandra Kozera.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Szczepan miał nie czytać i nie pisać. W Szkole w Chmurze rozwija skrzydła Biuro prasowe
2024-03-28 | 14:54

Szczepan miał nie czytać i nie pisać. W Szkole w Chmurze rozwija skrzydła

Niezwykła historia Wioletty i jej syna. A to tylko jeden z 30 tys. powodów, by docenić siłę edukacji domowej.   Dla naszej rodziny wybór Szkoły w Chmurze okazał
Edukacja Rynek korepetycji w Polsce osiągnął stabilizację – analiza OLX
2024-03-20 | 14:00

Rynek korepetycji w Polsce osiągnął stabilizację – analiza OLX

Na początku roku szkolnego 2023/2024 nastąpił znaczny wzrost popularności dodatkowych, płatnych, zajęć dla uczniów. Aż 72% rodziców uczestniczących w badaniach,
Edukacja Mniej lektur – więcej kompetencji miękkich
2024-03-20 | 12:03

Mniej lektur – więcej kompetencji miękkich

Mniej lektur – więcej kompetencji miękkich Czy planowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej odchudzenie kanonu lektur szkolnych to dobry kierunek? W jaki sposób omawianie na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.