Early Stage partnerem strategicznym start-upu The Village
Polski start-up The Village od stycznia rozpoczął współpracę strategiczną z jedną z najbardziej innowacyjnych szkół języka angielskiego dla dzieci i młodzieży w Polsce. Autorski program, stworzony przez Early Stage, dedykowany jest przedszkolakom, które przez artystyczną działalność poznają nowy język.
Pierwsza szkoła językowa Early Stage powstała w 1993 roku i działa w modelu franczyzowym, opierając się na oryginalnej metodzie nauki angielskiego dla najmłodszych. Early Stage jest w niemal 850 lokalizacjach w całej Polsce, przekazując wiedzę przeszło 50 tys. dzieciom. Innowacyjne kształcenie szkoły językowej zostało wyróżnione już w 2005 roku na European Language Label. - Z roku na rok w naszych szkołach w całej Polsce uczy się coraz więcej dzieci. Rozpoczynając współpracę ze start-upem The Village jesteśmy przekonani, że wdrażając nasze innowacyjne systemy nauki języka poprzez zabawę artystyczną, dzieci z Wiosek będą na wielu płaszczyznach rozwijały swoje umiejętności komunikacyjne’ - mówi Tonia Bochińska z Early Stage.
Autorski program Early Stage dla The Village oparty jest na ćwiczeniach językowych przez taniec, teatr, muzykę, poezję rymowaną i projekty plastyczne. Takie metody nauki pomagają najmłodszym w łatwy sposób przyswajać nowe słowa i wyrażenia, a przy tym rozwijać wyobraźnię. Program dostosowany jest do potrzeb i poziomu zaawansowania językowego przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. - Jako pedagożka dostrzegam, że dzieci przyswajają języki obce i radzą sobie z opanowaniem systemu fonologicznego, czyli dźwięków, zdecydowanie lepiej niż dorośli. Chcemy, żeby autorski i innowacyjny program nauki w The Village rozwijał kreatywność, a przy tym uczył i kształtował świadomość społeczną oraz kulturową - podkreśla założycielka i prezeska The Village, Aleksandra Kozera.
The Village to polski start-up ed-techowy, który umożliwia otworzenie własnego żłobka lub przedszkola oraz oferuje wsparcie rodzicom, którzy poszukują sprawdzonego miejsca opieki dla swoich dzieci. Wioski w lipcu 2021 roku pozyskały fundusze w rundzie pre-seedowej w wysokości 2,7 mln złotych, a rok później 3,4 mln euro w rundzie seedowej. Finansowanie od zagranicznych inwestorów pozwala The Village wdrażać nowe rozwiązania edukacyjne, które będą budować kompetencje liderów przyszłości. W ostatnim czasie start-up The Village stworzył autorski program art-edukacji wraz ze znaną aktorką Romą Gąsiorowską. - Tworzenie warsztatów z Romą Gąsiorowską i zajęć językowych z Early Stage to kolejny krok ku efektywnemu rozwojowi najmłodszych. W The Village dzieci przez zabawę mogą rozwiająć swoje pasje i umiejętności, które w późniejszym czasie będą czynnikiem decydującym o ich ścieżce kariery - dodała Aleksandra Kozera.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.