Komunikaty PR

Edukacja cyfrowa z SAP. Zdobądź dofinansowanie i weź udział w Meet and Code 2020

2020-09-02  |  12:33
Biuro prasowe
Kontakt

Kinga Woźniakowska
W dobrym tonie. PR



kinga|prwdobrymtonie.pl| |kinga|prwdobrymtonie.pl
+48663416733
prwdobrymtonie.pl

Rusza kolejna edycja inicjatywy Meet and Code w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Do dnia 10 września 2020 organizacje non-profit zajmujące się edukacją i podnoszeniem świadomości w dziedzinie kodowania mogą ubiegać się o dotację na organizację wydarzeń promujących programowanie i nowe technologie. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, wszystkie inicjatywy w ramach tegorocznego Meet and Code będą odbywać się w formie wirtualnej.

Europejski Tydzień Kodowania (Code Week) odbędzie się między 10 a 25 października. Idea Tygodnia Kodowania została opracowana przez Young Advisors, grupę doradczą Neelie Kroes, byłą Komisarz UE ds. Agendy Cyfrowej i jest wspierana przez Komisję Europejską. Częścią ogólnoeuropejskiego Code Week jest inicjatywa Meet and Code. Jej organizatorem jest firma SAP oraz partnerzy: Haus des Stiftens i fundacja TechSoup Europe.

Projekt ma na celu pokazanie dzieciom i młodzieży w wieku 8-24 lat jak dobrą zabawą może być programowanie oraz jak nowoczesne technologie mogą zmieniać codzienne życie i otaczający świat na lepsze.

W ramach Meet and Code przewidywane jest dofinansowanie do kwoty 500 euro na jedno wydarzenie promujące programowanie lub nowe technologie, które zostanie zorganizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Podczas Meet and Code 2019 w Europie odbyło się ponad 1200 inicjatyw, które przyciągnęły łącznie ponad 56 tysięcy uczestników. W Polsce w 100 warsztatach wzięło udział ponad 5 tysięcy uczniów i studentów.

W tym roku ponownie przyznane zostaną nagrody za najlepsze inicjatywy organizowane w ramach Meet and Code 2020. Projekty można zgłaszać w kategoriach:

  • „Girls in IT“,
  • „Community“,
  • „Diversity“,
  • „Code for the Planet“
  • „Code for Europe“.

Wśród europejskich laureatów tych nagród w 2019 roku znalazła się polska fundacja „ArchitectsPL“, która zwyciężyła w kategorii „Code for Planet“. Realizując projekt "Designing and Printing in 3D Coral Reefs", organizatorzy próbowali odbudować światową rafę oceaniczną za pomocą oprogramowania CAD i drukarek 3D. Uczestnicy projektowali sztuczne rafy, które naśladowały zarówno fakturę, jak i strukturę architektoniczną raf naturalnych. Dzięki temu młodzież otrzymała niecodzienną okazję do nauki o zmianie klimatu, jej wpływie na rafy koralowe oraz o tym, jak naukowcy morscy używają drukarek 3D do odtwarzania koralowców. 

Lokalnymi partnerami tegorocznego wydarzenia są fundacja TechSoup Polska i Ministerstwo Cyfryzacji. Więcej informacji na temat Meet and Code https://meet-and-code.org/pl/pl/. Link do rejestracji: https://meet-and-code.org/pl/pl/registration-info.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: W dobrym tonie. PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.