Edukator Roku 2020: Uczniowie wybiorą Top Nauczycieli w Polsce
Ro
Marszałkowska 58/27
02-345 Warszawa
urszula.kostrzewa|ro.team| |urszula.kostrzewa|ro.team
+48531435182
www.ro.team
Ruszyła kolejna edycja konkursu Edukator Roku, pod patronatem GovTech Polska. W ogólnopolskim głosowaniu uczniowie wytypują najlepszych edukatorów i nauczycieli.
Edukator Roku to konkurs, w którym nagradzani są najlepsi edukatorzy i nauczyciele, wybierani przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zgłaszanie kandydatów i głosowanie trwa do 14 października i odbywa się za pomocą dedykowanej platformy edukatorroku.brainly.pl. W tym roku nominacje przyznawane są aż w 7 kategoriach:
-
Edukator Roku 2020: przedmioty humanistyczne
-
Edukator Roku 2020: przedmioty ścisłe
-
Edukator Roku 2020: zdrowe ciało i duch
-
Edukator Roku 2020: dyrektor
-
Edukator Roku 2020: rodzic
-
Edukator Roku 2020: ekologia (Patron kategorii: Fundacja WWF Polska)
-
Edukator Roku 2020: rozwój kompetencji przyszłości (Patron kategorii: Fundacja Zwolnieni z Teorii)
Organizatorem konkursu Edukator Roku 2020 jest jak co roku Brainly - największa na świecie platforma online learning, skupiająca społeczność 250 milionów uczniów, rodziców i nauczycieli na całym świecie. Pomagająca w nauce z domu i problemach z zadaniami domowymi platforma zanotowała w tym roku rekordowy przyrost liczby użytkowników na całym świecie.
W tym roku zdecydowaliśmy się zorganizować aż 2 edycje konkursu, rozpoczynający się właśnie konkurs główny poprzedziła kwietniowa Edycja Online. Wtedy nagrodziliśmy przede wszystkim sprawne i pomysłowe nauczanie zdalne, w 5 specjalnych kategoriach. Teraz wracamy do tradycyjnej formuły konkursowej. Edukator Roku nabrał też wymiaru międzynarodowego - nagroda jest przyznawana także w USA i Indiach, a w planach są już kolejne kraje - mówi Michał Gwiazdowski, General Manager na rynki Polski, Rosji i Rumunii w Brainly.
Konkurs objęty jest patronatem GovTech Polska.
Pandemia postawiła przed nami wiele wyzwań, także w zakresie nauczania. Edukatorzy, którzy na co dzień nie tylko przekazują wiedzę, ale też pomagają innym odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości, zasługują na docenienie i wyróżnienie - komentuje Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie https://edukatorroku.brainly.pl/regulamin/
Zwycięzcy Edukatorzy otrzymają sprzęt elektroniczny, który pomoże im w codziennej pracy. Ponadto laureaci kategorii ekologia oraz rozwój kompetencji przyszłości otrzymają wsparcie merytoryczne od patronów każdej z kategorii: Fundacji WWF Polska i Fundacji Zwolnieni z Teorii. Nad głosowaniem czuwa Jury, które przyznaje wyróżnienia także dla uczniów. Dodatkową motywacją dla najbardziej aktywnych podczas głosowania szkół będą przewidziane nagrody - mierniki zanieczyszczenia powietrza, ufundowane przez Airly.
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.