Komunikaty PR

Edukator Roku 2020: Uczniowie wybiorą Top Nauczycieli w Polsce

2020-10-08  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Urszula Kostrzewa
Ro

Marszałkowska 58/27
02-345 Warszawa
urszula.kostrzewa|ro.team| |urszula.kostrzewa|ro.team
+48531435182
www.ro.team

Ruszyła kolejna edycja konkursu Edukator Roku, pod patronatem GovTech Polska. W ogólnopolskim głosowaniu uczniowie wytypują najlepszych edukatorów i nauczycieli. 

Edukator Roku to konkurs, w którym nagradzani są najlepsi edukatorzy i nauczyciele, wybierani przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zgłaszanie kandydatów i głosowanie trwa do 14 października i odbywa się za pomocą dedykowanej platformy edukatorroku.brainly.pl. W tym roku nominacje przyznawane są aż w 7 kategoriach:

  • Edukator Roku 2020: przedmioty humanistyczne

  • Edukator Roku 2020: przedmioty ścisłe

  • Edukator Roku 2020: zdrowe ciało i duch

  • Edukator Roku 2020: dyrektor

  • Edukator Roku 2020: rodzic

  • Edukator Roku 2020: ekologia (Patron kategorii: Fundacja WWF Polska)

  • Edukator Roku 2020: rozwój kompetencji przyszłości (Patron kategorii: Fundacja Zwolnieni z Teorii)

Organizatorem konkursu Edukator Roku 2020 jest jak co roku Brainly - największa na świecie platforma online learning, skupiająca społeczność 250 milionów uczniów, rodziców i nauczycieli na całym świecie. Pomagająca w nauce z domu i problemach z zadaniami domowymi platforma zanotowała w tym roku rekordowy przyrost liczby użytkowników na całym świecie.

W tym roku zdecydowaliśmy się zorganizować aż 2 edycje konkursu, rozpoczynający się właśnie konkurs główny poprzedziła kwietniowa Edycja Online. Wtedy nagrodziliśmy przede wszystkim sprawne i pomysłowe nauczanie zdalne, w 5 specjalnych kategoriach. Teraz wracamy do tradycyjnej formuły konkursowej. Edukator Roku nabrał też wymiaru międzynarodowego - nagroda jest przyznawana także w USA i Indiach, a w planach są już kolejne kraje - mówi Michał Gwiazdowski, General Manager na rynki Polski, Rosji i Rumunii w Brainly.

Konkurs objęty jest patronatem GovTech Polska.

Pandemia postawiła przed nami wiele wyzwań, także w zakresie nauczania.  Edukatorzy, którzy na co dzień nie tylko przekazują wiedzę, ale też pomagają innym odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości, zasługują na docenienie i wyróżnienie - komentuje Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie https://edukatorroku.brainly.pl/regulamin/

Zwycięzcy Edukatorzy otrzymają sprzęt elektroniczny, który pomoże im w codziennej pracy. Ponadto laureaci kategorii ekologia oraz rozwój kompetencji przyszłości otrzymają wsparcie merytoryczne od patronów każdej z kategorii: Fundacji WWF Polska i Fundacji Zwolnieni z Teorii. Nad głosowaniem czuwa Jury, które przyznaje wyróżnienia także dla uczniów. Dodatkową motywacją dla najbardziej aktywnych podczas głosowania szkół będą przewidziane nagrody - mierniki zanieczyszczenia powietrza, ufundowane przez Airly.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ro
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.