Komunikaty PR

EkoCentrum „Punkt Zwrotny” w Warszawie wyposażone przez szwedzką firmę Kinnarps

2023-12-18  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Krawsz
Kinnarps Polska

ul. Puławska 354/356
02-819 Warszawa
aleksandra.krawsz|kinnarps.pl| |aleksandra.krawsz|kinnarps.pl
+48 22 314 64 70
www.kinnarps.pl

Punkt Zwrotny mieści się w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 88, w słynnej bramie zakładów FSO (obecnie FSO Park). To 350 m2 przestrzeni stworzonej do edukacji klimatycznej zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Jest to pierwsze w Polsce miejsce o tym profilu zaprojektowane w innowacyjnej formule edukacyjnej z wykorzystaniem pokojów z zagadkami dotyczącymi zrównoważonej mody, gdzie odkrywając tajemnice „fast fashion”, można doświadczyć, czym jest cyrkularność w praktyce.

Wnętrza obiektu zostały zaprojektowane przez kolektyw Dziewczyny od Wystaw w składzie Joanna Góra-Raurowicz, Magdalena Michalczyk, Katarzyna Similak, a dynamiczne ilustracje, które uzupełniają zadania w pokojach tematycznych zostały stworzone przez Kingę Offert. Jednym z partnerów tego przedsięwzięcia jest firma Kinnarps, która wyposażyła placówkę w ergonomiczne i przyjazne dla środowiska meble przeznaczone do sektora edukacyjnego.
 

Współpraca Kinnarps i Punktu Zwrotnego

Kinnarps wyposażył Punkt Zwrotny w meble przeznaczone do placówek oświatowych, które oprócz walorów estetycznych i użytkowych, niosą ważne proekologiczne przesłanie. Zrównoważony rozwój stanowi część DNA firmy Kinnarps, dlatego współpraca z Punktem Zwrotnym jest ważna ze względu na wspólną misję edukacyjną i promowanie proekologicznych postaw.

Popularyzacja idei cyrkularności ma na celu zminimalizowanie marnotrawstwa zasobów, ograniczenie emisji i unikanie produkcji odpadów poprzez zamykanie cyklu życia produktów oraz surowców. Uświadamia konieczność przekształcenia gospodarki z linearnego modelu ("wyprodukuj, użyj, wyrzuć") w taki, w którym produkty i materiały są wykorzystywane jak najdłużej, a po zakończeniu swojego cyklu życia są ponownie przetwarzane i wykorzystywane w nowych cyklach.

Kinnarps i Punkt Zwrotny łączą wspólne wartości, takie jak cyrkularność, odpowiedzialność i misja edukacyjna. Cieszymy się, że w naszym EkoCentrum korzystamy z mebli i rozwiązań pięknych i trwałych, które wyróżniają się stosowaniem certyfikowanych tkanin, przemyślanych rozwiązań ograniczających wpływ na środowisko, a także mają na uwadze zamykanie obiegu. Wspólnie edukujemy i promujemy podejmowanie świadomych decyzji zakupowych – podkreśla pomysłodawczyni Punktu Zwrotnego, Małgorzata Żmijska z Mamy Projekt.

 

Nieprzypadkowe meble

Wybór mebli do tego projektu był dobrze przemyślany. Poza funkcją użytkową produkty Kinnarps uzupełniają narrację edukacyjną EkoCentrum. Wybrane meble prezentują przykłady wykorzystania surowców pochodzących z recyklingu, a także przedłużania żywotności produktów w duchu zrównoważonego rozwoju, który stanowi jeden ze strategicznych fundamentów marki Kinnarps. 

Wykorzystane w strefie spotkań pufy Fields to elementy poekspozycyjne, które zgodnie z ideą zrównoważonej cyrkularności przetapicerowano, by pasowały do koncepcji kolorystycznej wnętrza zaproponowanej przez Dziewczyny od Wystaw. W innych meblach zastosowanych w tej przestrzeni użyte są materiały pochodzące z recyklingu. Na przykład blaty stolików Tinnef są wykonane z plastikowych opakowań po kosmetykach, nabiale lub cateringu, zaś wykończenie stołków Patch pochodzi ze ścinków tkanin tapicerskich z produkcji innych mebli. Wypełnienie paneli akustycznych Prim stanowi materiał Re:fill produkowany z odpadów tekstylnych z produkcji własnej oraz tworzywa z butelek PET.

Na etapie wyboru mebli i tapicerek korzystałyśmy z showroomu Kinnarps i przy wsparciu przedstawicieli marki wybrałyśmy produkty i materiały spośród szerokiego wachlarza dostępnych rozwiązań. Wybrane elementy wyposażenia wykorzystują w dużej mierze surowce z recyclingu, co świetnie wpisuje się w narrację Punktu Zwrotnego, w którym poruszamy tematy związane z przemysłem tekstylnym – mówi Joanna Góra-Raurowicz, projektantka i producentka EkoCentrum Punkt Zwrotny

Co warte podkreślenia wszystkie tapicerki zastosowane w meblach dostarczonych przez Kinnarps posiadają certyfikaty ekologiczne, które gwarantują bezpieczne użytkowanie w placówkach edukacyjnych.
 

Meble z misją

Podczas tworzenia koncepcji EkoCentrum projektantkom zależało nam na tym, by wykorzystane w aranżacji produkty odzwierciedlały misję Punktu Zwrotnego - były trwałe, funkcjonalne, wysokiej jakości i powstawały w etyczny sposób, w procesach jak najbardziej neutralnych dla środowiska. Dzięki temu także przestrzeń pełni rolę edukacyjną, pokazując młodym ludziom realne przykłady gospodarki obiegu zamkniętego.

W naszej ocenie meble Kinnarps spełniły wszystkie te warunki, a koncepcja zrównoważonej cyrkularności realizowana przez firmę jest odpowiedzialną reakcją na obecną sytuację. Kinnarps wyróżnia się na tle konkurencji zrozumieniem sytuacji środowiskowej i wdrożeniem wielu rozwiązań, które są zgodne z koncepcją obiegu zamkniętego. Kinnarps wprost sygnalizuje klientom, by kupowali rozważnie, a ich decyzje zakupowe były podyktowane realną potrzebą. Kinnarps jest doskonałym przykładem, że dzięki ponadczasowemu wzornictwu oraz trwałym materiałom, realizacja takiego podejścia jest możliwa! – podsumowuje Joanna Góra-Raurowicz.

Wypracowana wspólnie koncepcja świetnie sprawdza się w użytkowaniu, a wybrane elementy dostosowują się do potrzeb zróżnicowanych grup odwiedzających EkoCentrum Punkt Zwrotny. Niesłabnące zainteresowanie grup młodzieży szkolnej i wypełniony kalendarz rezerwacji świadczą o tym, że takie miejsce jak Punkt Zwrotny było bardzo potrzebne.

Więcej informacji na temat EkoCentrum można znaleźć na stronie punktzwrotny.com 
 

Fakty

Klient: EkoCentrum Punkt Zwrotny
Lokalizacja: Warszawa, ul. Jagiellońska 88, FSO Park
Pomysł: Mamy projekt – Małgorzata Żmijska, Joanna Studzińska
Projekt: Dziewczyny od Wystaw - Joanna Góra-Raurowicz, Magdalena Michalczyk, Katarzyna Similak
Metraż: 350 m2
Termin realizacji: wrzesień 2023
Zdjęcia: Fotomohito

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Kinnarps Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.