Emitel partnerem olimpiady społecznej „Zwolnieni z Teorii”
Emitel został partnerem kolejnej edycji olimpiady społecznej „Zwolnieni z Teorii” – największego w Polsce projektu dla licealistów i studentów. Zespoły uczestniczące w ramach olimpiady w programie „Sąsiedzkie Innowacje”, nad którym czuwa Emitel, przygotują projekty dotyczące wdrażania innowacji, z wykorzystaniem technologii zgodnie z ideą smart city w swoich miejscowościach, dzięki którym mogą one stać się bardziej przyjazne zarówno dla środowiska, jak i dla mieszkańców.
Celem projektu „Zwolnieni z Teorii”, istniejącego od 2013 r., jest rozwój kompetencji uczniów szkół średnich i studentów. Olimpiada daje możliwość zdobywania praktyki, działając w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania. W jej ramach uczestnicy, robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwijają kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu, takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów. W realizacji własnej inicjatywy uczestników wspiera innowacyjna platforma edukacyjna. Dzięki niej wiedzą, jak działać i uczą się zarządzania projektem w profesjonalny sposób.
Jako partner olimpiady Emitel zachęca do wzięcia w jej ramach udziału w programie „Sąsiedzkie Innowacje”, zapewniając wsparcie merytoryczne ze strony swoich ekspertów. Program jest przeznaczony dla projektów dotyczących wdrażania opartej na nowoczesnej technologii innowacji w swoich miejscowościach – wybór formatu i tematu całkowicie zależy od uczestników. Emitel przeprowadzi szkolenie, na którym nauczy ich, jak zdobywać partnerów i sponsorów oraz dostarczy niezbędne do realizacji projektu materiały merytoryczne.
– Emitel z przyjemnością po raz kolejny został partnerem olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Jako firma zaangażowana społecznie od kilku lat wspieramy tę wartościową inicjatywę, pomagającą młodzieży rozwijać niezbędne na rynku pracy kompetencje. Jest ona bardzo popularna wśród młodych ludzi, którym umożliwia zdobycie cennego doświadczenia w zarządzaniu projektami. W projekcie Emitel młodzi ludzi będą pracować nad innowacjami z obszaru smart city, mającymi przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców ich miejscowości. My zajmujemy się tym na co dzień, dzięki technologii tworząc rozwiązania dla miast, pozytywnie wpływające na środowisko naturalne, a jednocześnie pozwalające żyć ich mieszkańcom lepiej, wygodniej i bezpieczniej. Zapraszamy do udziału w olimpiadzie i z niecierpliwością czekamy na projekty jej uczestników – powiedział Rafał Sekuła, Dyrektor Biura HR w Emitel.
Emitel jako jedna z pierwszych firm w Polsce rozpoczął realizację nowatorskich projektów we współpracy z samorządami. Ma duże doświadczenie w zakresie rozwoju rozwiązań Inteligentnych Miast. Dzięki udostępnionej przez spółkę sieci LoRaWAN, zapewniającej bezprzewodową komunikację dalekiego zasięgu o małej mocy, samorządy mogą wdrażać rozwiązania, które poprawiają standard życia mieszkańców, pomagają w walce z problemem zanieczyszczenia środowiska i wspierają zarządzanie zasobami miejskimi. Zaawansowane inteligentne rozwiązania z zakresu Smart City Emitel wdrożył już w kilku miastach w Polsce, m.in. we Wrocławiu i Piasecznie, trwa również wdrożenie w Ostrowie Wielkopolskim.
Olimpiada „Zwolnieni z Teorii” cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży. W sumie we wszystkich jej edycjach projekty ukończyło 28 764 finalistów, zrealizowano 5841 projektów społecznych i zanotowano ponad 30,6 mln beneficjentów projektów społecznych.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.