Komunikaty PR

Facebook, NASK i UNICEF Polska zapraszają nauczycieli i pedagogów na konferencje

2021-03-11  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Kacprzak
Stowarzyszenie UNICEF Polska

ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/

11 marca 2021 r.

 

Konferencje online odbędą się 30 marca oraz 13 kwietnia 2021 r. jako część ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Przystań w sieci”. W całej Polsce dołączyło do niego już blisko 3000 nauczycieli i 36 000 uczniów, którzy pogłębiają wiedzę na temat bezpiecznego i świadomego korzystania z internetu, realizując kursy e-learningowe dostępne na platformie www.przystanwsieci.pl.

 

Celem programu jest wsparcie procesu kształtowania umiejętności krytycznej oceny treści i wyposażenie odbiorców –  nauczycieli i uczniów w wieku 13-17 lat –  w kompetencje niezbędne do radzenia sobie z niebezpiecznymi sytuacjami w sieci. Wirtualne wydarzenia, które odbędą się 30 marca oraz 13 kwietnia 2021 r. w godzinach 10:00-14:00, dostarczą wiedzę  adresowaną do szerokiego grona profesjonalistów pracujących na co dzień z młodzieżą.

Wykłady poprowadzą eksperci, specjalizujący się w zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem online. Wśród zaproszonych gości są m.in. prof. Jacek Pyżalski, zajmujący się tematami agresji elektronicznej i cyberbullyingu wśród młodzieży, dr hab. Anna Jupowicz-Ginalska, koordynatorka badań dotyczących FOMO (ang. fear of missing out), Przemek Jaroszewski, kierownik zespołu CERT Polska, zajmujący się bezpieczeństwem teleinformatycznym, Dawid Łasiński, znany w sieci jako Pan Belfer, a także Agnieszka Jaworska i Karol Karpiński, eksperci Facebooka w zakresie bezpieczeństwa w sieci. Obie konferencje poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka radiowo-telewizyjna, w przeszłości związana m.in. z Radiem ZET czy Polskim Radiem.

– Obserwując ogromne zainteresowanie naszym projektem wśród nauczycieli i uczniów, widzimy rosnącą potrzebę pogłębiania informacji, które zdobyli dzięki naszej platformie i dostępnym tam materiałom – mówi Jakub Turowski, szef zespołu ds. polityki publicznej Facebooka w Polsce, krajach bałtyckich, Rumunii i Bułgarii. – Konferencje dla nauczycieli to kolejny krok ku bezpiecznemu i świadomemu odbieraniu treści internetowych przez młodych ludzi, którzy w dobie zdalnej edukacji potrzebują wsparcia i opieki jak nigdy dotąd. Cieszę się, że Facebook jest częścią projektu, który realnie odpowiada na ich potrzeby i wpisuje się w aktualne wyzwania polskich szkół.

 

Na bezpłatne konferencje mogą zarejestrować się wszyscy nauczyciele i pedagodzy, którzy w codziennej pracy z młodzieżą szukają odpowiedzi na pytania związane z funkcjonowaniem nastolatków w sieci. Z uwagi na epidemię COVID-19, udział odbiorców konferencji zaplanowany jest w formule online. Zapisy odbywają się poprzez formularz dostępny pod adresem www.przystanwsieci.pl/konferencje. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Chętni mogą wybrać jedną konferencję lub wziąć udział w obydwu wydarzeniach.

 

– NASK od wielu lat realizuje projekty mające na celu podwyższanie poziomu kompetencji cyfrowych, zarówno u dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. „Przystań w sieci” doskonale wpisuje się w naszą misję edukacyjną. Chcielibyśmy, aby dzięki takim inicjatywom internet nie tylko był miejscem wolnym od zagrożeń, ale też stawał się przestrzenią, w której młodzi mogą z powodzeniem realizować swoje pasje i zdobywać wiedzę. Jest to jednak możliwe tylko w przypadku, kiedy korzystają z zasobów sieci w pełni świadomie. Jestem przekonana, że projekt „Przystań w sieci” i najbliższe konferencje pomogą młodszym i starszym użytkownikom internetu poczuć się online bezpiecznie i pewnie – mówi Agnieszka Żeglińska, Dyrektor ds. Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Ekosystemu OSE.

W trakcie transmisji uczestnicy będą mogli także pobrać certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu. Po zakończeniu obydwu wydarzeń nagrania wystąpień i materiały konferencyjne zostaną udostępnione na platformie projektu. Będą mogły z nich skorzystać np. osoby, które z różnych przyczyn nie wezmą udziału w spotkaniach.

– Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich nauczycieli i pedagogów do udziału w konferencjach poświęconych bezpieczeństwu w internecie. Programy obu wydarzeń są niezwykle interesujące, wypełnione aktualną wiedzą, którą można wykorzystać w pracy dydaktycznej. Wierzę głęboko, że zarówno udział w projekcie „Przystań w sieci”, jak i uczestnictwo w konferencjach, przyczynią się do budowania i rozwijania kompetencji cyfrowych nauczycieli, a w efekcie przełożą się na podniesienie bezpieczeństwa młodych ludzi w sieci – podsumowuje Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

 

„Przystań w sieci” to projekt edukacyjny poświęcony tematyce bezpieczeństwa w sieci i świadomego odbioru treści internetowych, który został zainicjowany w listopadzie 2020 r. przez Facebooka, NASK PIB oraz UNICEF Polska. Głównym elementem projektu jest platforma edukacyjna z sześcioma modułami tematycznymi przystosowanymi do potrzeb nauczycieli, a także uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

 

Projekt trwa do końca roku szkolnego 2020/2021. Na bazie dodatkowych materiałów dostępnych na stronie internetowej projektu, uczestnicy mogą wziąć udział w konkursie na projekt kampanii społecznej, a także zorganizować w swojej placówce Dzień Świadomego Korzystania z Internetu. Szczegółowe informacje dostępne są po zalogowaniu na platformie www.przystanwsieci.pl. Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

Projekt „Przystań w sieci” został objęty patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów. Wszystkie placówki, które zrealizują projekt zgodnie z jego założeniami, otrzymają Certyfikat Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z internetu w roku szkolnym 2020/2021.

 

Więcej informacji jest dostępnych jest na platformie www.przystanwsieci.pl oraz na stronach organizatorów na Facebooku:


Przestrzeń from Facebook https://www.facebook.com/PrzestrzenFb

NASK https://www.facebook.com/NASKpl

UNICEF Polska https://www.facebook.com/unicefpolska 

 

W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu:

 

Biuro Prasowe Facebooka – Piotr Czarniak, tel. 609 520 578,
piotr.czarniak@hkstrategies.com

NASK BIP – Bartosz Loba, tel. 693 220 713, media@nask.pl 

UNICEF Polska – Monika Kacprzak, tel. 509 224 588, mkacprzak@unicef.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Stowarzyszenie UNICEF Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Edukacja Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli
2025-06-12 | 03:00

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Sztuczna inteligencja stała się elementem codziennego życia i nie omija edukacji. Dlatego ważny jest rozwój wiedzy i kompetencji nauczycieli i nauczycielek w tym
Edukacja Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
2025-05-21 | 09:00

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) zaprezentował zaktualizowany sylabus Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA (ang. CGMA Professional Qualification syllabus), który

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

Bankowość

RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.

Handel

Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.