Komunikaty PR

Finaliści Solve for Tomorrow wystąpili na Digital Youth Forum 2023

2023-06-16  |  17:00
Biuro prasowe

Firma Samsung po raz drugi z rzędu została partnerem wyjątkowego wydarzenia – Digital Youth Forum 2023. Wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się m.in. aktualni finaliści programu Solve for Tomorrow. Obie inicjatywy łączą wspólne przesłania – są skierowane do młodzieży i pokazują, jak kreatywnie i bezpiecznie poruszać się w świecie nowych technologii.

Digital Youth Forum (DYF) to inicjatywa poświęcona kreatywnemu wykorzystaniu nowych technologii, bezpieczeństwu online i świadomemu korzystaniu z mediów społecznościowych. Wydarzenie adresowane jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-5 szkół ponadpodstawowych.

– Digital Youth Forum to wydarzenie, którego celem jest inspirowanie młodych ludzi do kreatywnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii. Co roku staramy się poruszać tematy aktualne i ważne dla młodzieży. Dlatego tym razem rozmawialiśmy m.in. o sztucznej inteligencji, aktywizmie online oraz ciałopozytywności. Bardzo ważnym elementem forum była premiera filmu Dopamina, który ma promować świadome i bezpieczne korzystanie z mediów społecznościowych. W tym roku mogliśmy gościć aż 780 młodych osób na sali. Zdalnie oglądało nas ponad 500 klas – powiedział Maciej Kępka, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Samsung Electronics to pierwsza firma technologiczna, która podjęła w Polsce działania związane z cyfrowym dobrostanem, rozwijaniem kompetencji cyfrowych oraz dbaniem o bezpieczne i rozważne korzystanie z nowych technologii. Firma, jako wiodący producent sprzętów elektronicznych, ponosi odpowiedzialność za swoje produkty – za to, do kogo trafiają oraz w jaki sposób są używane. Dlatego też prowadziła działania mające na celu pomoc rodzicom i opiekunom w uczestnictwie w życiu cyfrowym ich dzieci.

Teraz program Solve for Tomorrow kontynuuje tę misję, pokazując, jak nowe technologie mogą sprzyjać w realizacji ciekawych projektów czy pomóc w budowaniu kompetencji przyszłości wśród młodzieży. Co ważne, większość pomysłów zgłoszonych przez młodych uczestników SFT to rozwiązania, które powstały w oparciu o aplikacje mobilne. Spora część z nich dotyczyła problemów związanych z dyskomfortem psychicznym, spowodowanym ciągłym przebywaniem online, i trudnościami w zachowaniu równowagi cyfrowej.

Kreatywne projekty finalistów Solve for Tomorrow

Podczas konferencji DYF 6 czerwca w Warszawie zaprezentowali się przedstawiciele wielu różnych środowisk. Wśród nich nie zabrakło także dwóch zespołów, które dostały się do finału drugiej edycji programu Solve for Tomorrow.

Pierwszy zespół, czyli uczennice z III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Koninie: Alicja Zawilska, Maria Janowska, Oliwia Maciejewska i  Zuzanna Sobczak, przygotowały projekt „Zadbaj o swój mózg z BrainForce”. Licealistki opracowały aplikację mobilną zachęcającą do zdrowych wyborów dietetycznych oraz edukującą w zakresie wartości odżywczych. Zdobyły za nią  Nagrodę Publiczności oraz wyróżnienie w finale II edycji programu Solve for Tomorrow.

Druga drużyna – Dominik Borkuszewski i Maciej Wójcik – czyli uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach, stworzyli  projekt pt. „Jabłonkowe podcasty”. Zespół przygotował kanał podcastowy dedykowany środowisku osób z dysfunkcją wzroku w celu ułatwienia korzystania z różnych urządzeń elektronicznych lub oprogramowania. Zespół zdobył wyróżnienie w programie Solve for Tomorrow i był finalistą II edycji tego programu. Jury SFT nagrodziło pomysł „Jabłonkowe podcasty” również Nagrodą Pozytywnego Wpływu wspierającą merytorycznie dalszy rozwój pomysłu.

– Cieszymy się, że nasze finałowe zespoły, które zachwyciły kreatywnością i innowacyjnym wykorzystaniem technologii mogły wystąpić podczas Digital Youth Forum 2023. Ich projekty są inspiracją dla młodych ludzi, bo pokazują, jak dzięki odpowiedzialnym działaniom w cyfrowym świecie zdobywać kompetencje przyszłości i realizować Cele Zrównoważonego Rozwoju  – powiedziała Magdalena Olborska, ESG Manager w Samsung Electronics Polska.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie: https://digitalyouth.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI Biuro prasowe
2024-06-26 | 11:00

Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI

Konieczność lifelong learning, czyli uczenia się przez całe życie, stała się faktem. Biznes – jak się wydaje – uświadomił to sobie najwcześniej, a liderzy to grupa,
Edukacja Jak pokonać bariery językowe w podróży?
2024-06-24 | 17:00

Jak pokonać bariery językowe w podróży?

Zagraniczne podróże to jeden z najczęściej wybieranych przez nas sposobów spędzania upragnionych wakacji. Jak się okazuje, dla niektórych takie eskapady wiążą się ze
Edukacja Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!
2024-06-21 | 14:00

Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!

To happening Centrum Nauczania Domowego prowadzony pod hasłem: “Oldschool jest fajny, ale nie w szkole” będący próbą zwrócenia uwagi na konieczność zmian

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.