Komunikaty PR

Firma deweloperska Profbud rozwija współpracę z uczelniami wyższymi

2021-11-10  |  12:00
Biuro prasowe

Ostatni kwartał 2021 roku jest dla firmy Profbud niezwykle efektywnym czasem – po udanym wejściu Grupy na rynek Catalyst, spółka nie zwalnia tempa i wprowadza do realizacji kolejne ważne projekty m.in. z zakresu edukacji. Jednym z nich jest podpisanie współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Porozumienie obejmuje wiele obszarów działalności.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to jedna z największych i najbardziej prestiżowych uczelni w kraju, prowadzących działalność badawczą i dydaktyczną, a także prace wdrażające badania naukowe do gospodarki. Uczelnia od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach szkół wyższych w kraju i za granicą, a w ocenie studentów uzyskuje miano „Najbardziej innowacyjnej i kreatywnej uczelni w Polsce”. Oba podmioty, zarówno uczelnia, jak i firma Profbud doskonale zdają sobie sprawę z potrzeby współpracy, która odgrywa kluczową rolę w rozwoju zarówno sektora prywatnego, jak i publicznego. Efektem prowadzonych od dłuższego czasu rozmów jest podpisanie porozumienia o współpracy naukowo-technicznej w zakresie m.in. praktyk absolwenckich i obszaru HR, a także marketingu, wspólnej promocji i szeroko rozumianej współpracy.

Współpraca w zakresie obszaru HR obejmuje organizacje studentom SGGW praktyk absolwenckich w spółce, a dla najlepszych z nich możliwość pracy po zakończeniu okresu praktyk lub studiów. Nauka wewnątrz przedsiębiorstwa, udział w konferencjach naukowo-technicznych, sympozjach i seminariach czy też przygotowywanie wspólnych publikacji to nie jedyne obszary działalności obu podmiotów. Strony zdecydowały się również na współpracę w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych, mających na celu min. rozwój technologii w inwestycjach deweloperskich. Porozumienie dotyczy więc wszystkich jednostek organizacyjnych uczelni, a w szczególności Wydziału Budownictwa i Wydziału Inżynierii Środowiska SGGW.

Drugim zawartym w porozumieniu obszarem współpracy jest marketing, wspólna promocja i szeroko rozumiana współpraca. Ten punkt umowy dotyczy z kolei zasad partnerstwa i wzajemnego wsparcia, a także działań niestandardowych m.in. realizacji akcji o charakterze dobroczynnym, edukacyjnym, a nawet konkursowym – Cieszymy się z możliwości nawiązania współpracy i podpisania porozumienia ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Działalność edukacyjna i współpraca z uczelniami wyższymi to kolejny ważny krok na drodze do tworzenia silnego i odpowiedzianego przedsiębiorstwa. Liczę, że efektem współpracy będzie rozwój wielu utalentowanych magistrów, inżynierów i doktorów, a także realizacja ich autorskich projektów, które przyczynią się do zwiększenia innowacyjności i ekologiczności w naszych inwestycji deweloperskich. – mówi Beata Zarzyńska, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy firmy Profbud.

Umowa została podpisana pomiędzy trzema podmiotami: Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, firmą Profbud oraz MAL-BUD-1.


PROFBUD – firma deweloperska, która stawia na najwyższą jakość realizowanych projektów mieszkaniowych. Oferuje swoim Klientom mieszkania „szyte na miarę”. W ciągu ponad 11 lat działalności spółka zrealizowała wysokiej jakości projekty w atrakcyjnych lokalizacjach. Wszystkie inwestycje Profbud charakteryzują się sprawdzonymi rozwiązaniami architektonicznymi, wysokiej klasy materiałami, nowoczesnymi technologiami oraz nieszablonowym designem. Do projektów realizowanych obecnie na terenie Warszawy należą Zakątek Cybisa na Ursynowie, Osiedle Złota Oksza i Osiedle Ligia etap II na Ursusie oraz Osiedle Stella etap IV na Bemowie. Za flagowe projekty – Osiedle Awangarda i Yugo, Profbud otrzymał certyfikaty European Quality Certificate®. Firma jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.