Fundacja Dobra Sieć zaprasza na bezpłatny webinar “E-wolontariat pracowniczy”
E-wolontariat, czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu, to dobry pomysł na rozszerzenie oferty wolontariatu pracowniczego - nie tylko podczas pandemii! Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest e-wolontariat i jakie zadania mogą wykonywać w jego ramach pracownicy, weź udział w bezpłatnym webinarze organizowanym przez Fundację Dobra Sieć, który odbędzie się 27 stycznia 2021 r.
Wolontariat pracowniczy w czasie pandemii
Z uwagi na wprowadzony w 2020 r. w Polsce stan zagrożenia epidemicznego podejmowanie działań wolontariackich polegających na m.in. prowadzeniu zajęć w szkołach, czy na oferowaniu bezpośredniego wsparcia potrzebującym zostało utrudnione.
Z pomocą przychodzi jednak e-wolontariat – czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu. E-wolontariat jest formą wolontariatu, która może w ciekawy sposób dopełnić ofertę wolontariatu tradycyjnego i umożliwić zaangażowanie osobom, które z różnych przyczyn nie mogą działać „twarzą w twarz” (np. z uwagi na pracę do późnych godzin, opiekę nad rodziną, czy niepełnosprawność). Nie tylko w czasie stanu epidemii!
Weź udział w webinarze!
Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest e-wolontariat i w jaki sposób może dopełnić ofertę wolontariatu pracowniczego, weź udział w bezpłatnym webinarze organizowanym przez Fundację Dobra Sieć.
Termin: 27 stycznia 2021 r., godz. 18:00
Link do zapisów: https://pracowniczy.e-wolontariat.pl/
Zakres tematyczny:
- E-wolontariat w teorii: definicja, aspekty prawne.
- E-wolontariat w praktyce: Przykłady działań e-wolontariackich, które mogą być realizowane przez pracowników.
- E-wolontariat pracowniczy na platformie TuDu.org.pl.
- Polecane materiały rozszerzające wiedzę.
Dla kogo jest ten webinar?
Dla koordynatorów wolontariatu pracowniczego i innych osób zainteresowanych rozwojem e-wolontariatu pracowniczego.
Jaki jest koszt?
Udział w webinarze jest bezpłatny!
Kto jest organizatorem webinaru?
Organizatorem webinaru jest Fundacja Dobra Sieć, która rozwija i promuje e-wolontariat w Polsce i za granicą od 2009 r.
Webinar poprowadzi Marzena Kacprowicz - koordynatorka Programu E-wolontariatu, autorka m.in. "Podręcznika e-wolontariatu" - praktycznego przewodnika dla tych, którzy chcą rozpocząć współpracę z wolontariuszami online i platformy TuDu.org.pl - pierwszej w Polsce platformy crowdsourcingowej dla trzeciego sektora.
Link do zapisów: https://pracowniczy.e-wolontariat.pl/
Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.