Fundacja Dobra Sieć zaprasza na bezpłatny webinar “E-wolontariat pracowniczy”
E-wolontariat, czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu, to dobry pomysł na rozszerzenie oferty wolontariatu pracowniczego - nie tylko podczas pandemii! Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest e-wolontariat i jakie zadania mogą wykonywać w jego ramach pracownicy, weź udział w bezpłatnym webinarze organizowanym przez Fundację Dobra Sieć, który odbędzie się 27 stycznia 2021 r.
Wolontariat pracowniczy w czasie pandemii
Z uwagi na wprowadzony w 2020 r. w Polsce stan zagrożenia epidemicznego podejmowanie działań wolontariackich polegających na m.in. prowadzeniu zajęć w szkołach, czy na oferowaniu bezpośredniego wsparcia potrzebującym zostało utrudnione.
Z pomocą przychodzi jednak e-wolontariat – czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu. E-wolontariat jest formą wolontariatu, która może w ciekawy sposób dopełnić ofertę wolontariatu tradycyjnego i umożliwić zaangażowanie osobom, które z różnych przyczyn nie mogą działać „twarzą w twarz” (np. z uwagi na pracę do późnych godzin, opiekę nad rodziną, czy niepełnosprawność). Nie tylko w czasie stanu epidemii!
Weź udział w webinarze!
Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest e-wolontariat i w jaki sposób może dopełnić ofertę wolontariatu pracowniczego, weź udział w bezpłatnym webinarze organizowanym przez Fundację Dobra Sieć.
Termin: 27 stycznia 2021 r., godz. 18:00
Link do zapisów: https://pracowniczy.e-wolontariat.pl/
Zakres tematyczny:
- E-wolontariat w teorii: definicja, aspekty prawne.
- E-wolontariat w praktyce: Przykłady działań e-wolontariackich, które mogą być realizowane przez pracowników.
- E-wolontariat pracowniczy na platformie TuDu.org.pl.
- Polecane materiały rozszerzające wiedzę.
Dla kogo jest ten webinar?
Dla koordynatorów wolontariatu pracowniczego i innych osób zainteresowanych rozwojem e-wolontariatu pracowniczego.
Jaki jest koszt?
Udział w webinarze jest bezpłatny!
Kto jest organizatorem webinaru?
Organizatorem webinaru jest Fundacja Dobra Sieć, która rozwija i promuje e-wolontariat w Polsce i za granicą od 2009 r.
Webinar poprowadzi Marzena Kacprowicz - koordynatorka Programu E-wolontariatu, autorka m.in. "Podręcznika e-wolontariatu" - praktycznego przewodnika dla tych, którzy chcą rozpocząć współpracę z wolontariuszami online i platformy TuDu.org.pl - pierwszej w Polsce platformy crowdsourcingowej dla trzeciego sektora.
Link do zapisów: https://pracowniczy.e-wolontariat.pl/
Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.