Komunikaty PR

Fundacja Lemura udowadnia, że nauki przyrodnicze nie muszą być nudne

2021-03-25  |  11:10
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042
Do pobrania png ( 1.97 MB )

W marcu 2021 roku ruszył projekt Nauki Przyrodnicze Online, którego autorem jest Fundacja Lemura. W ramach inicjatywy powstało 10 edukacyjnych lekcji wideo, które można bezpłatnie zobaczyć w sieci. Mają one zachęcić uczniów szkół podstawowych do poznawania tajników świata biologii czy chemii oraz nauki przez zabawę i doświadczanie. Działania są finansowane ze środków Fundacji PZU. 

Nauka przyrody – kreatywna i ciekawa 

Celem projektu jest promocja nauk przyrodniczych wśród dzieci w wieku szkolnym na terenie całej Polski. Możliwość bezpłatnego odtwarzania materiałów w internecie, do których dodatkowo załączony jest gotowy konspekt dla rodzica lub nauczyciela, stwarza idealną okazję do nauczania najmłodszych w bezpiecznej i przystępnej formie – zwłaszcza w czasach pandemii. To atrakcyjna opcja szczególnie dla mieszkańców mniejszych miejscowości, w których dostęp do dodatkowej oferty edukacyjnej jest utrudniony. 

– Zainicjowaliśmy projekt po to, aby udowodnić uczniom i ich opiekunom, że nauka przyrody wcale nie musi być nudna. Mamy świadomość tego, że przedstawianie nauk przyrodniczych podczas szkolnych zajęć często wydaje się dzieciom nieatrakcyjne. Dzieje się tak z powodu dużej ilości materiału do opanowania, którego uczą się na pamięć, bez głębszego zrozumienia czy próby obserwacji różnic zachodzących pomiędzy gatunkami czy zjawiskami chemicznymi oraz wyciągania z nich wniosków. Zależało nam na tym, aby proponowane przez nas treści podane w formie materiałów wideo były łatwe do zrozumienia, logiczne i przede wszystkim ciekawe. Chcemy, żeby młodzi uczestnicy projektu dobrze się bawili i wynieśli z niego wartościową wiedzę, która pozostanie z nimi na dłużej – powiedziała dr inż Isaura Felcenloben, wiceprezeska Fundacji Lemura.

Data inauguracji projektu „Nauki Przyrodnicze Online” nie jest przypadkowa. W czasie pandemii, gdy dostęp do zajęć dodatkowych jest bardzo ograniczony, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele potrzebują dobrych jakościowo materiałów edukacyjnych, dostępnych w przystępnej dla nich formie online.

Edukacja dla każdego

Odbiorcami projektu, który Fundacja Lemura realizuje ze środków Fundacji PZU, są dzieci w wieku szkolnym mieszkające na terenie Polski; nauczyciele – poznający nowe formy edukacji i zajęć; mniej zamożne rodziny, których nie stać na dodatkowe zajęcia oraz rodzice, którzy dzięki projektowi poznają nowe sposoby efektywnego spędzenia czasu razem z dziećmi i umocnienia relacji z nimi. 

Fundacja Lemura to Organizacja Pożytku Publicznego, działająca głównie na terenie Dolnego Śląska w zakresie edukacji dla dzieci i młodzieży oraz zaangażowania wolontariuszy na rzecz pacjentów onkologicznych. Fundacja co roku wspiera inicjatywy podnoszące poziom wiedzy najmłodszych na różne tematy, a w swoich działaniach podkreśla istotę wolontariatu. Oprócz tego, od 2018 roku jest jednym z realizatorów projektu „Meet and Code”. 

Wszystkie lekcje dostępne są na stronie: nauka.fundacjalemura.pl 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.