Komunikaty PR

Fundacja Lemura udowadnia, że nauki przyrodnicze nie muszą być nudne

2021-03-25  |  11:10
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042
Do pobrania png ( 1.97 MB )

W marcu 2021 roku ruszył projekt Nauki Przyrodnicze Online, którego autorem jest Fundacja Lemura. W ramach inicjatywy powstało 10 edukacyjnych lekcji wideo, które można bezpłatnie zobaczyć w sieci. Mają one zachęcić uczniów szkół podstawowych do poznawania tajników świata biologii czy chemii oraz nauki przez zabawę i doświadczanie. Działania są finansowane ze środków Fundacji PZU. 

Nauka przyrody – kreatywna i ciekawa 

Celem projektu jest promocja nauk przyrodniczych wśród dzieci w wieku szkolnym na terenie całej Polski. Możliwość bezpłatnego odtwarzania materiałów w internecie, do których dodatkowo załączony jest gotowy konspekt dla rodzica lub nauczyciela, stwarza idealną okazję do nauczania najmłodszych w bezpiecznej i przystępnej formie – zwłaszcza w czasach pandemii. To atrakcyjna opcja szczególnie dla mieszkańców mniejszych miejscowości, w których dostęp do dodatkowej oferty edukacyjnej jest utrudniony. 

– Zainicjowaliśmy projekt po to, aby udowodnić uczniom i ich opiekunom, że nauka przyrody wcale nie musi być nudna. Mamy świadomość tego, że przedstawianie nauk przyrodniczych podczas szkolnych zajęć często wydaje się dzieciom nieatrakcyjne. Dzieje się tak z powodu dużej ilości materiału do opanowania, którego uczą się na pamięć, bez głębszego zrozumienia czy próby obserwacji różnic zachodzących pomiędzy gatunkami czy zjawiskami chemicznymi oraz wyciągania z nich wniosków. Zależało nam na tym, aby proponowane przez nas treści podane w formie materiałów wideo były łatwe do zrozumienia, logiczne i przede wszystkim ciekawe. Chcemy, żeby młodzi uczestnicy projektu dobrze się bawili i wynieśli z niego wartościową wiedzę, która pozostanie z nimi na dłużej – powiedziała dr inż Isaura Felcenloben, wiceprezeska Fundacji Lemura.

Data inauguracji projektu „Nauki Przyrodnicze Online” nie jest przypadkowa. W czasie pandemii, gdy dostęp do zajęć dodatkowych jest bardzo ograniczony, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele potrzebują dobrych jakościowo materiałów edukacyjnych, dostępnych w przystępnej dla nich formie online.

Edukacja dla każdego

Odbiorcami projektu, który Fundacja Lemura realizuje ze środków Fundacji PZU, są dzieci w wieku szkolnym mieszkające na terenie Polski; nauczyciele – poznający nowe formy edukacji i zajęć; mniej zamożne rodziny, których nie stać na dodatkowe zajęcia oraz rodzice, którzy dzięki projektowi poznają nowe sposoby efektywnego spędzenia czasu razem z dziećmi i umocnienia relacji z nimi. 

Fundacja Lemura to Organizacja Pożytku Publicznego, działająca głównie na terenie Dolnego Śląska w zakresie edukacji dla dzieci i młodzieży oraz zaangażowania wolontariuszy na rzecz pacjentów onkologicznych. Fundacja co roku wspiera inicjatywy podnoszące poziom wiedzy najmłodszych na różne tematy, a w swoich działaniach podkreśla istotę wolontariatu. Oprócz tego, od 2018 roku jest jednym z realizatorów projektu „Meet and Code”. 

Wszystkie lekcje dostępne są na stronie: nauka.fundacjalemura.pl 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lidl Polska ponownie wyposaży polskie szkoły - akcja „Szkoły Pełne Talentów Biuro prasowe
2024-08-19 | 09:25

Lidl Polska ponownie wyposaży polskie szkoły - akcja „Szkoły Pełne Talentów"

Już 19 sierpnia rusza rejestracja dla szkół do trzeciej edycji inicjatywy „Szkoły Pełne Talentów”, w ramach której Lidl Polska wspiera polskie dzieci i
Edukacja Staż studencki, który otwiera drzwi
2024-08-12 | 11:00

Staż studencki, który otwiera drzwi

Marsh European Business Support Centre (EBSC) w Warszawie to miejsce, gdzie staż studencki otwiera drzwi do świata zarządzania ryzykiem. Ich program stażowy, Career Starter Program, to
Edukacja Krótszy czas pracy dla nauczycieli – to nie takie proste
2024-08-07 | 14:10

Krótszy czas pracy dla nauczycieli – to nie takie proste

4 dni w tygodniu czy 35 godzin? To pytanie zadają sobie dziś rządzący, którzy usilnie pracują nad projektem nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie skrócenia wymiaru czasu pracy.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.