Fundacja Lemura udowadnia, że nauki przyrodnicze nie muszą być nudne
W marcu 2021 roku ruszył projekt „Nauki Przyrodnicze Online”, którego autorem jest Fundacja Lemura. W ramach inicjatywy powstało 10 edukacyjnych lekcji wideo, które można bezpłatnie zobaczyć w sieci. Mają one zachęcić uczniów szkół podstawowych do poznawania tajników świata biologii czy chemii oraz nauki przez zabawę i doświadczanie. Działania są finansowane ze środków Fundacji PZU.
Nauka przyrody – kreatywna i ciekawa
Celem projektu jest promocja nauk przyrodniczych wśród dzieci w wieku szkolnym na terenie całej Polski. Możliwość bezpłatnego odtwarzania materiałów w internecie, do których dodatkowo załączony jest gotowy konspekt dla rodzica lub nauczyciela, stwarza idealną okazję do nauczania najmłodszych w bezpiecznej i przystępnej formie – zwłaszcza w czasach pandemii. To atrakcyjna opcja szczególnie dla mieszkańców mniejszych miejscowości, w których dostęp do dodatkowej oferty edukacyjnej jest utrudniony.
– Zainicjowaliśmy projekt po to, aby udowodnić uczniom i ich opiekunom, że nauka przyrody wcale nie musi być nudna. Mamy świadomość tego, że przedstawianie nauk przyrodniczych podczas szkolnych zajęć często wydaje się dzieciom nieatrakcyjne. Dzieje się tak z powodu dużej ilości materiału do opanowania, którego uczą się na pamięć, bez głębszego zrozumienia czy próby obserwacji różnic zachodzących pomiędzy gatunkami czy zjawiskami chemicznymi oraz wyciągania z nich wniosków. Zależało nam na tym, aby proponowane przez nas treści podane w formie materiałów wideo były łatwe do zrozumienia, logiczne i przede wszystkim ciekawe. Chcemy, żeby młodzi uczestnicy projektu dobrze się bawili i wynieśli z niego wartościową wiedzę, która pozostanie z nimi na dłużej – powiedziała dr inż Isaura Felcenloben, wiceprezeska Fundacji Lemura.
Data inauguracji projektu „Nauki Przyrodnicze Online” nie jest przypadkowa. W czasie pandemii, gdy dostęp do zajęć dodatkowych jest bardzo ograniczony, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele potrzebują dobrych jakościowo materiałów edukacyjnych, dostępnych w przystępnej dla nich formie online.
Edukacja dla każdego
Odbiorcami projektu, który Fundacja Lemura realizuje ze środków Fundacji PZU, są dzieci w wieku szkolnym mieszkające na terenie Polski; nauczyciele – poznający nowe formy edukacji i zajęć; mniej zamożne rodziny, których nie stać na dodatkowe zajęcia oraz rodzice, którzy dzięki projektowi poznają nowe sposoby efektywnego spędzenia czasu razem z dziećmi i umocnienia relacji z nimi.
Fundacja Lemura to Organizacja Pożytku Publicznego, działająca głównie na terenie Dolnego Śląska w zakresie edukacji dla dzieci i młodzieży oraz zaangażowania wolontariuszy na rzecz pacjentów onkologicznych. Fundacja co roku wspiera inicjatywy podnoszące poziom wiedzy najmłodszych na różne tematy, a w swoich działaniach podkreśla istotę wolontariatu. Oprócz tego, od 2018 roku jest jednym z realizatorów projektu „Meet and Code”.
Wszystkie lekcje dostępne są na stronie: nauka.fundacjalemura.pl

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.