Galileo Lublin. Nowe przedszkole i szkoła z INNYM pomysłem na naukę
Bartłomiej Dwornik
Ogólnopolski Operator Oświaty
ul. Jana Gorczyczewskiego 2/7
60-554 Poznań
fundaraising|operator.edu.pl| |fundaraising|operator.edu.pl
+48 533 978 513
https://operator.edu.pl
na zdjęciu: Przedszkole i szkoła podstawowa Galileo w Lublinie
fot. fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty
- - - - - - - - - -
Ponad 150 dzieci – przedszkolaków i uczniów pierwszej klasy – od września będzie chodzić do dwóch nowych, publicznych placówek przy ul. Diamentowej 2 w Lublinie. Fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty, dzięki dobrej współpracy z miastem i deweloperem, w ekspresowym tempie uruchomiła przedszkole i szkołę podstawową Galileo w dzielnicy Wrotków.
Szkołę i przedszkole prowadzi fundacja, jednak dla rodziców zasady są identyczne, jak w pozostałych miejskich placówkach oświatowych. Nauka jest bezpłatna, podstawa programowa ta sama, a zasady rekrutacji analogiczne: i szkoła i przedszkole działają w gminnej sieci placówek publicznych.
Lubelskie Galileo będzie się jednak zdecydowanie wyróżniać. Czym? Podejściem do dzieci i do procesu edukacji.
Odkrywanie super mocy w dzieciach
- Każdy z nas ma super moce do odkrycia. W każdym drzemie potencjał i talenty. Przedszkole, szkoła, powinny wspierać i dawać przestrzeń do ich odkrywania – tłumaczy Edyta Borowicz-Czuchryta, nagradzana nauczycielka języka angielskiego, wykładowca lubelskiej Akademii Nauk Stosowanych, a od tego roku dyrektor szkoły podstawowej i przedszkola Galileo. - Tak właśnie będzie w naszych placówkach. Będziemy się uczyć przez zabawę, budować w dzieciach motywację, ciekawość i chęć poznawania.
Jak zapowiada dyrektor Galileo, nauka będzie tu oparta na trzech filarach:
-
nauce języków obcych z wykorzystaniem międzynarodowych projektów, spotkań z rówieśnikami i gośćmi z różnych krajów, poznawaniu różnorodnych kultur;
-
ekologii przez pryzmat troski o najbliższe otoczenie, budowaniu od najmłodszych lat wrażliwości i potrzeby dbania o planetę;
-
nowych technologiach i wykorzystywaniu ich do pobudzania kreatywnego, krytycznego myślenia, analizowana, ale i budowania relacji.
- Chcemy pokazać dzieciom, jak z telefonu czy tabletu zrobić doskonałe narzędzie do nauki. Jak wykorzystywać technologię mądrze, żeby nie stać się jej niewolnikiem – tłumaczy Edyta Borowicz-Czuchryta. - Chcemy przygotować nasze dzieci do tego, żeby potrafiły technologię rozumieć i umiały ją wykorzystywać w dorosłym życiu. I żeby pamiętały, że nawet najlepsza technologia nie zastąpi relacji z drugim człowiekiem.
Za interesującą, ciekawą formułą zdobywania wiedzy, w Galileo idą też doskonałe warunki. Ergonomiczne meble, nowoczesne pomoce dydaktyczne, tablice interaktywne w szkole, kąciki tematyczne w przedszkolu, warsztaty z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii dydaktycznych, a jednocześnie tradycyjny, analogowy i kolorowy plac zabaw - taki standard dzieci mają zapewniony już od pierwszego dnia.
W szkole będzie też dużo zajęć dodatkowych, tak zwanych kanonów. W przedszkolu: oferta programów tematycznych. Mają za zadanie wspierać i rozwijać talenty dzieci. Pierwszy przykład to zajęcia szachowe. Pani dyrektor zapowiada, że jej uczniowie już wkrótce rzucą wyzwanie najsilniejszym szkolnym reprezentacjom w mieście.
Doświadczenie, współpraca i… magnes
Dla fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty, która od 22 lat współpracuje z samorządami w całej Polsce i prowadzi już ponad 60 publicznych placówek na terenie 6 województw, przedszkole i szkoła przy ul. Diamentowej to debiut w Lublinie.
- Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzyły nas władze miasta, powierzając odpowiedzialne zadanie uzupełnienia sieci publicznych placówek oświatowych w Lublinie – podkreśla Mateusz Krajewski, prezes fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. - Zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla każdego rodzica jest poczucie, że zapewnia dziecku doskonałą opiekę i najlepszą edukację. Dzięki doświadczeniu, jakie zdobyliśmy przez lata w całej Polsce, z radością taką gwarancję damy od września mieszkańcom Lublina.
Galileo w Lublinie powstało w ekspresowym tempie. Decyzja o uruchomieniu placówek zapadła w marcu tego roku. Tak krótkie terminy były możliwe dzięki dobrej współpracy samorządu, fundacji i lubelskiego dewelopera Lalak Development, który przestrzeń na przedszkole i szkołę przewidział i uwzględnił już na etapie planowania osiedla.
Dzięki sprawnemu przeprowadzeniu procedur, pierwsze sto pięćdziesiąt dzieci – w pięciu grupach przedszkolnych i pierwszej klasie - już 4 września rozpoczną naukę w Galileo przy Diamentowej 2.
- Nowy rok szkolny będzie dla nas wszystkich, dla całej kadry Galileo niesamowitym wyzwaniem. Dla mnie osobiście również. Po ponad 20 latach pracy jako nauczyciel, mam możliwość tworzenia i odkrywania czegoś nowego - cieszy się Edyta Borowicz-Czuchryta. - Chcę udowodnić, że dobra, atrakcyjna publiczna edukacja jest możliwa. Mamy w przedszkolu i szkole fantastyczny zespół, naprawdę wspaniałą kadrę i razem stworzymy taką placówkę, do której dzieci będą przychodzić z radością, uśmiechem i ciekawością. Taki lubelski magnes edukacyjny.
Przedszkole i szkoła Galieo w Lublinie pracować będą w formule rekrutacji ciągłej, co oznacza że dzieci przenieść będzie można do nich również w trakcie roku szkolnego. Na progu września wolne miejsca są jeszcze dostępne, choć ich liczba szybko maleje.
Z czasem przedszkole, a przede wszystkim szkoła, będą rosły wraz z dziećmi. Budynek daje duże możliwości rozwoju. Fundacja deklaruje więc, że w kolejnych latach dla dzieci z Wrotkowa, szybko rozwijającej się dzielnicy Lublina, nowych miejsc w publicznej, bezpłatnej oświacie, powstanie tu jeszcze więcej.
Więcej informacji o Publicznej Szkole Podstawowej i Publicznym Przedszkolu Galileo znaleźć można na stronach internetowych i facebookowych profilach obu placówek:
- https://spgalileo-lublin.operator.edu.pl/
- https://galileo-lublin.operator.edu.pl/
- https://www.facebook.com/szkolagalileolublin
- https://www.facebook.com/przedszkolegalileolublin
Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty od 22 lat wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 63 placówkach, prowadzonych obecnie przez fundację OOO, uczy się ponad 7600 dzieci.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.