HISTORYCZNE LĄDOWANIE W NORMANDII OŻYWIONE DZIĘKI PROJEKCJI PANASONIC
Muzeum D-Day w Arromanches-les-Bains, które znajduje się na północnym wybrzeżu Francji, postawiło na projektory Panasonic, aby przedstawić wydarzenia przed, w trakcie i po historycznym lądowaniu w Normandii w dotąd niespotykany sposób.
Współpracując z integratorem AV Auvisys, nowo wybudowane muzeum potrzebowało innowacyjnych, cichych i niezawodnych projektorów, które ożywią wydarzenia z 1944 roku w czterech kluczowych obszarach wystawy – audytorium, przestrzeni przeznaczonej do mapowania projekcji, w pokoju wirtualnej rzeczywistości oraz w formie muralu. Muzeum zdecydowało się na zastosowanie najnowocześniejszych projektorów laserowych Panasonic PT-MZ16K, PT-RZ790 I PT-RZ990, wraz z obiektywami ET-EMW300, ET-DLE060, ET-DLE085 I ET-DLE020.
Jest to pierwsze muzeum tego typu, które znajduje się w geograficznym epicentrum lądowania w Dniu D na plaży Gold Beach – jednej z pięciu kluczowych plaż w czasie operacji 6 czerwca 1944 r. Prezentuje ono inwazję i późniejszą konstrukcję jednego z dwóch sztucznych portów nazwanych Mulberry Harbours. Mulberry B został zbudowany w Arromanches, aby umożliwić transport ludzi, sprzętu oraz zaopatrzenia w głąb lądu latem 1944 roku, w celu ominięcia konieczności natychmiastowego zdobycia mocno ufortyfikowanych portów Cherbourg i Le Havre. Logistyka tej operacji była niezwykle skomplikowana i odegrała kluczową rolę w wyzwoleniu Europy, a w szczytowym momencie ciężarówki z zaopatrzeniem mogły opuszczać sztuczny port co 80 sekund.
Dzięki zastosowaniu technologii mapowania projekcyjnego opracowanej przez firmę Panasonic, odwiedzjący muzeum mogą zanurzyć się w historii i zrozumieć bezprecedensową operację logistyczną, którą była w tamtym czasie niezbędna. To wciągające i interaktywne doświadczenie niezwykle wzbogaca wystawione w muzeum eksponaty.
Z uwagi na ograniczenia przestrzenne, muzeum potrzebowało obiektywów o krótkim rzucie i szerokim kącie widzenia, co stało się kluczowym czynnikiem w wyborze technologii Panasonic. Do projekcji na powierzchni 28 m2, która przedstawia operację po Dniu D, muzeum wykorzystało projektor PT-RZ990 z ultra-szerokokątnym obiektywem ET-DLE020, dostępnym tylko w ofercie firmy Panasonic.
Najnowocześniejsze projektory Panasonic z serii PT-MZ16K i PT-RZ, wyposażone w odporny na kurz silnik optyczny, są zdolne do bezawaryjnej i ciągłej pracy aż do 20 000 godzin, co sprawia, że eksponaty mogą być eksploatowane ciągle, bez ryzyka powstania uszkodzeń. Dyskretne i ciche działanie projektorów Panasonic sprawia, że odwiedzający nie zakłócają środowiska, które wymaga spokoju i ciszy do oddania mu należytego szacunku.
Dzięki technologii zastosowanej w nowym budynku muzeum, w szczególności projektorom Panasonic, przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Użycie projekcji immersyjnych pomaga wizualizować historię lądowania podczas Dnia D, wykorzystując moc obrazu, bez potrzeby używania słów, podkreśla Frédéric Sommier, dyrektor Muzeum D-Day.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.