Komunikaty PR

HISTORYCZNE LĄDOWANIE W NORMANDII OŻYWIONE DZIĘKI PROJEKCJI PANASONIC

2023-06-07  |  12:27
Biuro prasowe

Muzeum D-Day w Arromanches-les-Bains, które znajduje się na północnym wybrzeżu Francji, postawiło na projektory Panasonic, aby przedstawić wydarzenia przed, w trakcie i po historycznym lądowaniu w Normandii w dotąd niespotykany sposób.

Współpracując z integratorem AV Auvisys, nowo wybudowane muzeum potrzebowało innowacyjnych, cichych i niezawodnych projektorów, które ożywią wydarzenia z 1944 roku w czterech kluczowych obszarach wystawy – audytorium, przestrzeni przeznaczonej do mapowania projekcji, w pokoju wirtualnej rzeczywistości oraz w formie muralu. Muzeum zdecydowało się na zastosowanie najnowocześniejszych projektorów laserowych Panasonic PT-MZ16K, PT-RZ790 I PT-RZ990, wraz z obiektywami ET-EMW300, ET-DLE060, ET-DLE085 I ET-DLE020.

Jest to pierwsze muzeum tego typu, które znajduje się w geograficznym epicentrum lądowania w Dniu D na plaży Gold Beach – jednej z pięciu kluczowych plaż w czasie operacji 6 czerwca 1944 r. Prezentuje ono inwazję i późniejszą konstrukcję jednego z dwóch sztucznych portów nazwanych Mulberry Harbours. Mulberry B został zbudowany w Arromanches, aby umożliwić transport ludzi, sprzętu oraz zaopatrzenia w głąb lądu latem 1944 roku, w celu ominięcia konieczności natychmiastowego zdobycia mocno ufortyfikowanych portów Cherbourg i Le Havre. Logistyka tej operacji była niezwykle skomplikowana i odegrała kluczową rolę w wyzwoleniu Europy, a w szczytowym momencie ciężarówki z zaopatrzeniem mogły opuszczać sztuczny port co 80 sekund.

Dzięki zastosowaniu technologii mapowania projekcyjnego opracowanej przez firmę Panasonic, odwiedzjący muzeum mogą zanurzyć się w historii i zrozumieć bezprecedensową operację logistyczną, którą była w tamtym czasie niezbędna. To wciągające i interaktywne doświadczenie niezwykle wzbogaca wystawione w muzeum eksponaty.

Z uwagi na ograniczenia przestrzenne, muzeum potrzebowało obiektywów o krótkim rzucie i szerokim kącie widzenia, co stało się kluczowym czynnikiem w wyborze technologii Panasonic. Do projekcji na powierzchni 28 m2, która przedstawia operację po Dniu D, muzeum wykorzystało projektor PT-RZ990 z ultra-szerokokątnym obiektywem ET-DLE020, dostępnym tylko w ofercie firmy Panasonic.

Najnowocześniejsze projektory Panasonic z serii PT-MZ16K i PT-RZ, wyposażone w odporny na kurz silnik optyczny, są zdolne do bezawaryjnej i ciągłej pracy aż do 20 000 godzin, co sprawia, że eksponaty mogą być eksploatowane ciągle, bez ryzyka powstania uszkodzeń. Dyskretne i ciche działanie projektorów Panasonic sprawia, że odwiedzający nie zakłócają środowiska, które wymaga spokoju i ciszy do oddania mu należytego szacunku.

Dzięki technologii zastosowanej w nowym budynku muzeum, w szczególności projektorom Panasonic, przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Użycie projekcji immersyjnych pomaga wizualizować historię lądowania podczas Dnia D, wykorzystując moc obrazu, bez potrzeby używania słów, podkreśla Frédéric Sommier, dyrektor Muzeum D-Day.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.