Komunikaty PR

Jak nauczyciel może zadbać o rozwój manualny uczniów?

2023-06-12  |  11:00

Zapinanie guzików, przykręcanie śrubek, trzymanie sztućców, a w końcu rysowanie i pisanie – wszystko to składa się na rozwój dziecka, związany z precyzyjnym ruchem rąk i palców. Dziedzina, która zajmuje się tym obszarem to mała motoryka. Jak wspierać ją u dzieci w wieku przedszkolnym i w pierwszych latach nauki szkolnej? Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowawcy przedszkolni znajdą wskazówki w ramach bezpłatnego programu „Pod skrzydłami Pelikana”. Rekrutacja trwa do 18 września br.

Motorykę małą kształci się poprzez codzienne czynności, swobodny ruch oraz w trakcie specjalnie przygotowanych ćwiczeń i zabaw, w dużej mierze przy użyciu artykułów plastycznych i piśmienniczych. Tak rozwija się nie tylko zdolności manualne, ale też kreatywność.

- Jako marka Pelikan od lat dostarczamy rodzicom, nauczycielom, ale przede wszystkim dzieciom, narzędzia, które pozwalają ćwiczyć małą motorykę i rozwijać kreatywność poprzez zabawę. Program „Pod skrzydłami Pelikana” jest naturalną konsekwencją naszych działań i chęcią podzielenia się doświadczeniem. Będziemy działać w ramach całej platformy, gdzie znajdzie się wiele darmowych materiałów do pobrania. Zależy nam na stworzeniu społeczności, która na co dzień pracuje z dziećmi, którym pisanie przychodzi z łatwością, jak i tymi, które potrzebują więcej czasu na opanowanie sztuki pisania. Zaprosiliśmy do współpracy także ekspertki, które przekażą wiedzę i praktyczne wskazówki nauczycielom w trakcie przystępnych zajęć e-learningowych – mówi Jacek Pobłocki, Head of Marketing w Herlitz.

Program „Pod skrzydłami Pelikana” to platforma, w ramach której nauczycielki i nauczyciele będą mogli za darmo pobrać materiały w formie przykładowych ćwiczeń czy kart pracy lub wziąć udział w kursie e-learnigowym. Szkolenia będą prowadzone przez cenione ekspertki z branży edukacyjnej: Zytę Czechowską, Ewę Kempską, Paulinę Rutkowską i Joannę Szczech. Ponadto osoby, które wezmą udział w całym cyklu zajęć otrzymają certyfikat ukończenia kursu od Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyty Czechowskiej specjalni.pl honorowany przy awansie zawodowym. Każdy uczestnik dostanie także pakiet specjalnych zniżek na zakup produktów Pelikan i Herlitz na stronie www.sklepherlitz.pl, które uatrakcyjnią prowadzenie zajęć z zakresu małej motoryki.

- Program szkolenia stworzyliśmy tak, by poruszyć najważniejsze zagadnienia z zakresu małej motoryki. Będziemy pokazywać m.in. w jaki sposób rozwijać wzorce manipulacji, jakie ćwiczenia wykonywać z uczniami, by rozwijać umiejętność cięcia, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzają się w zakresie rozwijania chwytu szczypcowego – mówi Zyta Czechowska, nauczycielka Roku 2019, terapeutka i nauczycielka w szkole specjalnej z ponad 25-letnim doświadczeniem. Poprowadzi ona część webinarów w ramach programu. - Jako nauczycielka sama wiem, jak ważne są wartościowe inspiracje do prowadzenia ciekawych zajęć dla uczniów. Program „Pod skrzydłami Pelikana” kompleksowo podejmuje zagadnienia małej motoryki poprzez kreatywne zabawy – dodaje.

Aby zgłosić się do programu należy do 18 września br. wypełnić formularz na www.podskrzydlamipelikana.pl. Przy rejestracji wystarczy podać swoje imię, nazwisko, adres e-mail, szkołę oraz województwo. Udział w projekcie jest darmowy. Rozpocznie się on już w nowym roku szkolnym, ale warto zaplanować działania w ramach rozwoju zawodowego już dziś i zapisać jeszcze przed wakacjami. Dla pierwszych 50 zarejestrowanych osób Pelikan przygotował darmowy zestaw swoich produktów.

***

Grupa Pelikan sp. z o.o. z siedzibą w Falkensee niedaleko Berlina jest czołowym dostawcą wysokiej jakości artykułów piśmienniczych, szkolnych i kreatywnych. Paleta produktów obejmuje ponad 12.000 wyrobów, od farb i kredek, po wysokiej jakości przybory do pisania. Do Grupy Pelikan należy również marka Herlitz, specjalizująca się w artykułach szkolnych, biurowych oraz tekstyliach.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW Biuro prasowe
2024-11-29 | 13:30

Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobywa prestiżowe wyróżnienia w rankingu Eduniversal Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobył srebrne
Edukacja Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
2024-11-28 | 13:28

Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie

Z dniem 23 października 2024 roku nastąpiły zmiany w Zarządzie Uczelni Łazarskiego, które są istotnym krokiem w kierunku dalszego umacniania jej pozycji jako nowoczesnej instytucji
Edukacja Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
2024-11-26 | 12:00

Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum

Wizyta 27 dyrektorów litewskich szkół to początek współpracy z I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym. Jej celem jest wymiana doświadczeń, budowa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.