Komunikaty PR

Jak nauczyciel może zadbać o rozwój manualny uczniów?

2023-06-12  |  11:00

Zapinanie guzików, przykręcanie śrubek, trzymanie sztućców, a w końcu rysowanie i pisanie – wszystko to składa się na rozwój dziecka, związany z precyzyjnym ruchem rąk i palców. Dziedzina, która zajmuje się tym obszarem to mała motoryka. Jak wspierać ją u dzieci w wieku przedszkolnym i w pierwszych latach nauki szkolnej? Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowawcy przedszkolni znajdą wskazówki w ramach bezpłatnego programu „Pod skrzydłami Pelikana”. Rekrutacja trwa do 18 września br.

Motorykę małą kształci się poprzez codzienne czynności, swobodny ruch oraz w trakcie specjalnie przygotowanych ćwiczeń i zabaw, w dużej mierze przy użyciu artykułów plastycznych i piśmienniczych. Tak rozwija się nie tylko zdolności manualne, ale też kreatywność.

- Jako marka Pelikan od lat dostarczamy rodzicom, nauczycielom, ale przede wszystkim dzieciom, narzędzia, które pozwalają ćwiczyć małą motorykę i rozwijać kreatywność poprzez zabawę. Program „Pod skrzydłami Pelikana” jest naturalną konsekwencją naszych działań i chęcią podzielenia się doświadczeniem. Będziemy działać w ramach całej platformy, gdzie znajdzie się wiele darmowych materiałów do pobrania. Zależy nam na stworzeniu społeczności, która na co dzień pracuje z dziećmi, którym pisanie przychodzi z łatwością, jak i tymi, które potrzebują więcej czasu na opanowanie sztuki pisania. Zaprosiliśmy do współpracy także ekspertki, które przekażą wiedzę i praktyczne wskazówki nauczycielom w trakcie przystępnych zajęć e-learningowych – mówi Jacek Pobłocki, Head of Marketing w Herlitz.

Program „Pod skrzydłami Pelikana” to platforma, w ramach której nauczycielki i nauczyciele będą mogli za darmo pobrać materiały w formie przykładowych ćwiczeń czy kart pracy lub wziąć udział w kursie e-learnigowym. Szkolenia będą prowadzone przez cenione ekspertki z branży edukacyjnej: Zytę Czechowską, Ewę Kempską, Paulinę Rutkowską i Joannę Szczech. Ponadto osoby, które wezmą udział w całym cyklu zajęć otrzymają certyfikat ukończenia kursu od Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyty Czechowskiej specjalni.pl honorowany przy awansie zawodowym. Każdy uczestnik dostanie także pakiet specjalnych zniżek na zakup produktów Pelikan i Herlitz na stronie www.sklepherlitz.pl, które uatrakcyjnią prowadzenie zajęć z zakresu małej motoryki.

- Program szkolenia stworzyliśmy tak, by poruszyć najważniejsze zagadnienia z zakresu małej motoryki. Będziemy pokazywać m.in. w jaki sposób rozwijać wzorce manipulacji, jakie ćwiczenia wykonywać z uczniami, by rozwijać umiejętność cięcia, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzają się w zakresie rozwijania chwytu szczypcowego – mówi Zyta Czechowska, nauczycielka Roku 2019, terapeutka i nauczycielka w szkole specjalnej z ponad 25-letnim doświadczeniem. Poprowadzi ona część webinarów w ramach programu. - Jako nauczycielka sama wiem, jak ważne są wartościowe inspiracje do prowadzenia ciekawych zajęć dla uczniów. Program „Pod skrzydłami Pelikana” kompleksowo podejmuje zagadnienia małej motoryki poprzez kreatywne zabawy – dodaje.

Aby zgłosić się do programu należy do 18 września br. wypełnić formularz na www.podskrzydlamipelikana.pl. Przy rejestracji wystarczy podać swoje imię, nazwisko, adres e-mail, szkołę oraz województwo. Udział w projekcie jest darmowy. Rozpocznie się on już w nowym roku szkolnym, ale warto zaplanować działania w ramach rozwoju zawodowego już dziś i zapisać jeszcze przed wakacjami. Dla pierwszych 50 zarejestrowanych osób Pelikan przygotował darmowy zestaw swoich produktów.

***

Grupa Pelikan sp. z o.o. z siedzibą w Falkensee niedaleko Berlina jest czołowym dostawcą wysokiej jakości artykułów piśmienniczych, szkolnych i kreatywnych. Paleta produktów obejmuje ponad 12.000 wyrobów, od farb i kredek, po wysokiej jakości przybory do pisania. Do Grupy Pelikan należy również marka Herlitz, specjalizująca się w artykułach szkolnych, biurowych oraz tekstyliach.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI Biuro prasowe
2024-06-26 | 11:00

Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI

Konieczność lifelong learning, czyli uczenia się przez całe życie, stała się faktem. Biznes – jak się wydaje – uświadomił to sobie najwcześniej, a liderzy to grupa,
Edukacja Jak pokonać bariery językowe w podróży?
2024-06-24 | 17:00

Jak pokonać bariery językowe w podróży?

Zagraniczne podróże to jeden z najczęściej wybieranych przez nas sposobów spędzania upragnionych wakacji. Jak się okazuje, dla niektórych takie eskapady wiążą się ze
Edukacja Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!
2024-06-21 | 14:00

Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!

To happening Centrum Nauczania Domowego prowadzony pod hasłem: “Oldschool jest fajny, ale nie w szkole” będący próbą zwrócenia uwagi na konieczność zmian

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.