Komunikaty PR

Jak zachęcić dzieci do jedzenia ryb? Program edukacyjny SKARBY BAŁTYKU

2021-02-25  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kołogrecka
PO PROSTU PR



agnieszka|poprostupr.pl| |agnieszka|poprostupr.pl
601407033

Potężna dawka przydatnych informacji i ciekawostek czeka na uczniów szkół podstawowych, którzy przystąpią do projektu edukacyjnego o Bałtyku. Za pośrednictwem platformy e-learningowej, stworzonej w ramach projektu Naturalnie Bałtyckie, uczestnicy mają szansę poszerzyć i usystematyzować swoją wiedzę o naszym polskim morzu, jego zasobach, a także właściwościach zdrowotnych ryb bałtyckich. Badania wykazują, iż Polacy jedzą dwukrotnie mniej ryb niż mieszkańcy innych krajów europejskich. Edukacja od małego może to zmienić, a pomocny w tym będzie projekt edukacyjny Skarby Bałtyku. 

Edukacja w zakresie zrównoważonego rybołówstwa, obszary połowów i okresy ochronne, zasoby Morza Bałtyckiego oraz żyjące w nim gatunki ryb i ich znaczenie w racjonalnym, prawidłowym żywieniu - te i wiele innych kwestii podejmuje program edukacyjny Skarby Bałtyku, skierowany do dzieci i młodzieży z klas I-VIII szkół podstawowych.

3 lekcje na 3 poziomach nauczania

W ramach projektu Naturalnie Bałtyckie stworzono nowoczesną platformę e-learningową, za pośrednictwem której nauczyciele mogą zrealizować ze swoimi uczniami trzy merytoryczne lekcje: o Morzu Bałtyckim - jego cechach, zasoleniu, mieszkańcach i zasobach, o rybach żyjących w Bałtyku oraz ich właściwościach żywieniowych i zdrowotnych. Program podzielono na trzy poziomy trudności i analogicznie dostosowano go do trzech grup wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Zajęcia zostały przygotowane w formie e-learningu tak, by umożliwić uczniom edukację w domach. Każdy nauczyciel może zrealizować program, wyświetlając slajdy w trakcie zajęć zdalnych. Lekcje mogą przeprowadzić samodzielnie ze swoim dzieckiem także Rodzice.

Cały materiał edukacyjny został przygotowany w porozumieniu z profesjonalistami zajmującymi się tworzeniem angażujących programów edukacyjnych, przy nieocenionym wsparciu ekspertów z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w dziedzinie Morza Bałtyckiego, rybołówstwa oraz specjalistów żywienia, którzy podkreślają znaczenie ryb w diecie nie tylko dzieci.

Atrakcyjny element grywalizacji

Na uczestników lekcji Skarby Bałtyku czekają nagrody w postaci wyjątkowych, pięknie ilustrowanych albumów edukacyjnych o Bałtyku dla uczniów oraz książki kucharskiej z przepisami z wykorzystaniem ryb bałtyckich dla nauczyciela. Wystarczy przeprowadzić badanie wiedzy o Bałtyku wśród dzieci i młodzieży. Zadanie podzielone jest na dwa etapy. Uczniowie wypełniają ankiety z pytaniami: pierwszą - przed oraz drugą - po zrealizowaniu lekcji za pośrednictwem platformy. Po ukończonym zadaniu należy przesłać wypełnione i zeskanowane arkusze z odpowiedziami na wskazany na stronie internetowej adres mailowy. Warto się jednak spieszyć! Nagrody czekają na pierwszych 500 uczniów, którzy wezmą udział w ankiecie.

Każdy Rodzic może wspólnie ze swoim dzieckiem zgłębić wiedzę na temat Morza Bałtyckiego i wesprzeć w ten sposób nauczyciela w zrealizowaniu lekcji w ramach nauki zdalnej w domu. Program dostarcza nie tylko merytorycznych informacji i ciekawostek na temat Bałtyku, ale stanowi także doskonałą okazję do nauki przez zabawę i efektywnego spędzenia czasu ze swoim dzieckiem.

Platforma Skarby Bałtyku jest elementem projektu edukacyjnego Naturalnie Bałtyckie. To program, mający na celu popularyzację wiedzy o Morzu Bałtyckim, promocję polskiego rybołówstwa oraz zmianę nawyków żywieniowych Polaków i zachęcenia ich do większego spożycia ryb, zwłaszcza ryb bałtyckich, które mają wiele wartości odżywczych wspierających nasze zdrowie. Statystyczny Polak roczne spożywa zaledwie 14,5 kg. Dla porównania Hiszpanie rocznie jedzą 45,7 kg ryb, a Włosi 31,1 kg. Oba te narody według Bloomberg Healthiest Country Index uznane zostały za najzdrowsze na świecie. Ich dobrą kondycję zdrowotną eksperci wiążą z bogatą w produkty rybne i owoce morza dietą. Polska z dostępem do Morza Bałtyckiego dysponuje niedocenianymi przez Polaków, a cenionymi w Europie, zasobami ryb, które są cennym źródłem dobroczynnych kwasów omega-3, a także witamin A, D, E oraz z grupy B. Są bogate w lekkostrawne białko i składniki mineralne tj. jod, selen, czy żelazo. Korzyści z jedzenia ryb są niezaprzeczalne, dlatego dietetycy i eksperci żywienia namawiają do włączenia 2-3 razy w tygodniu ryb do diety zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Organizatorem projektu Naturalnie Bałtyckie jest Kołobrzeska Grupa Producentów Ryb. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PO PROSTU PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW Biuro prasowe
2024-11-29 | 13:30

Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobywa prestiżowe wyróżnienia w rankingu Eduniversal Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobył srebrne
Edukacja Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
2024-11-28 | 13:28

Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie

Z dniem 23 października 2024 roku nastąpiły zmiany w Zarządzie Uczelni Łazarskiego, które są istotnym krokiem w kierunku dalszego umacniania jej pozycji jako nowoczesnej instytucji
Edukacja Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
2024-11-26 | 12:00

Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum

Wizyta 27 dyrektorów litewskich szkół to początek współpracy z I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym. Jej celem jest wymiana doświadczeń, budowa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.