Komunikaty PR

Jakie studia wybrać, by zostać ministrem? Dowiesz się z platformy azir.edu.pl

2020-10-22  |  14:20
Biuro prasowe

"Jestem przykładem człowieka, który robił właściwie wszystko" – mówi o sobie na nowej platformie edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl) Jacek Janiszewski,  były minister rolnictwa, od ponad 20 lat organizator jednego z największych spotkań ekonomiczno-gospodarczych w Polsce, czyli Welconomy Forum in Toruń. Natomiast doc. dr Monika Madej, rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania, podkreśla, że w dzisiejszych dynamicznych czasach ważne jest, by uczyć praktycznie i interdyscyplinarnie.

Na nowej platformie edukacyjnej azir.edu.pl ludzie sukcesu opowiadają o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Kilkuminutowe filmy, nagrane specjalnie dla Akademii, można oglądać bezpłatnie.

Jacek Janiszewski w wypowiedzi dla Akademii Zarządzania i Rozwoju wyjaśnia, co uważa za najważniejsze w nauce i życiu zawodowym oraz radzi, jak najlepiej wykorzystać swoje wykształcenie, by czuć się spełnionym.  – Zanim podejmie się decyzję, jakie studia rozpocząć, czy jakie kierunki własnego rozwoju przyjąć jako azymuty, warto dobrze się zastanowić, wszystkiego „dotknąć”, poczytać, ile się da – mówi były minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej, który jest absolwentem Wydziału Zootechniki Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, a także uzyskał doktorat w dziedzinie socjologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Według niego, obecnie samo ukończenie studiów nie daje pozycji zawodowej. Co zatem warto robić, by taką pozycję osiągnąć? O tym można się przekonać, słuchając wypowiedzi Jacka Janiszewskiego dla AZiR: https://azir.edu.pl/wyklad/doswiadczenie-to-najwyzsze-wyksztalcenie-czlowieka/.

Podobnego zdania, jak Jacek Janiszewski, jest również doc. dr Monika Madej, rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. W coraz dynamiczniej zmieniającym się świecie kluczowe jest, by uczyć praktycznie i interdyscyplinarnie, łącząc elementy różnych kierunków w jedną, funkcjonalną całość, zgodnie z wymaganiami rynku. Praktyczne podejście do nauczania, świetna infrastruktura i kadra przekazująca wiedzę z pasją – to właśnie te elementy, jako kluczowe dla sukcesu uczelni, wymienia rektor WSEiZ. Jak zapewnia,  spektrum oferowanych przez jej uczelnię kierunków jest bardzo szerokie – od typowo artystycznych, jak architektura wnętrz czy wzornictwo, po techniczne, wśród których znajdują się m.in. architektura, budownictwo, informatyka czy zarządzanie i inżynieria produkcji, a także inne, jak chociażby zdrowie publiczne.  – Każdy znajdzie u nas to, co go interesuje. Chcemy, aby młodzież znalazła swoją drogę życiową – mówi doc. dr Monika Madej: https://azir.edu.pl/wyklad/uczyc-praktycznie-i-z-pasja/.

Cyfrowa forma Akademii gwarantuje możliwość korzystania z jej zasobów wszystkim osobom z dostępem do Internetu, niezależnie od miejsca zamieszkania czy szkoły, do której uczęszczają.

Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska. Patronat medialny nad platformą objęły: dziennik Polska The Times, Agencja Informacyjna oraz portale: NaszeMiasto.pl, NaszaHistoria.pl, RaportCSR.pl, podlasie24.pl.

Więcej informacji na azir.edu.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Jak skutecznie nauczyć się języka obcego? Biuro prasowe
2024-04-16 | 17:00

Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz?
Edukacja Przedsiębiorcza Warszawianka - spotkanie z Olgą Kozierowską
2024-04-16 | 14:00

Przedsiębiorcza Warszawianka - spotkanie z Olgą Kozierowską

Po krótkiej przerwie, w ramach inicjatywy Przedsiębiorcza Warszawianka, wracają  bezpłatne spotkania dla kobiet, które prowadzą swoje firmy lub myślą o ich
Edukacja Ruszyła IX edycja „Go4Poland – Wybierz Polskę!” Fundacji GPW
2024-04-11 | 09:15

Ruszyła IX edycja „Go4Poland – Wybierz Polskę!” Fundacji GPW

Trwa rekrutacja do IX edycji programu „Go4Poland – Wybierz Polskę!” realizowanego przez Fundację GPW. Celem projektu jest wsparcie polskich studentów i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Zagranica

Chiny przygotowują się do ewentualnej eskalacji konfliktu z USA. Mocno inwestują w swoją niezależność energetyczną i technologiczną

Najnowsze dane gospodarcze z Państwa Środka okazały się lepsze od prognoz. Choć część analityków spodziewa się powrotu optymizmu i poprawy nastrojów, to jednak w długim terminie chińska gospodarka mierzy się z kryzysem demograficznym i załamaniem w sektorze nieruchomości. Władze Chin zresztą już przedefiniowały swoje priorytety i teraz bardziej skupiają się na bezpieczeństwie ekonomicznym, a nie na samym wzroście gospodarczym. – Chiny szykują się na eskalację konfliktu z USA i pod tym kątem należy obserwować chińską gospodarkę – zauważa Maciej Kalwasiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. Jak wskazuje, Chiny mocno inwestują w rozwój swojego przemysłu i niezależność energetyczną, chcąc zmniejszyć uzależnienie od zagranicy.

Infrastruktura

Inwestycje w przydomowe elektrownie wiatrowe w Polsce mogą się okazać nieopłacalne. Eksperci ostrzegają przed wysokimi kosztami produkcji energii

Małe przydomowe elektrownie wiatrowe mogą być drogą pułapką – ostrzega Fundacja Instrat. Jej zdaniem koszt wytworzenia prądu z takich instalacji może być kilkukrotnie wyższy od tego z sieci. Tymczasem rząd proponuje program wsparcia dla przydomowych instalacji tego typu wart 400 mln zł. Zdaniem ekspertów warto się zastanowić nad jego rewizją i zmniejszeniem jego skali.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.