Komunikaty PR

Jedyne takie technikum w Polsce

2020-08-07  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 0.61 MB )

Ruszył nabór do Techni Schools, Pierwszego Niepublicznego Technikum Programistycznego w Warszawie. W szkole obowiązywać będzie rozszerzony program matematyki, fizyki oraz nauki programowania, ale również zajęcia ogólnokształcące. Absolwenci szkoły będą mogli od razu rozpocząć pracę w renomowanych spółkach technologicznych, które są partnerami programu.

Techni Schools – szkoła inna niż wszystkie

Misją tego innowacyjnego technikum jest kształtowanie umiejętności, które przygotują uczniów do życia i pracy w czasach postępu technologicznego i cyfrowej transformacji. Jego twórcy wiedzą, że wszechstronny rozwój jest kluczowy, aby wieść szczęśliwe i spełnione życie. Dlatego Techni Schools oferuje uczniom wspólną pracę nad rozwojem umysłu (wiedza, nauka i umiejętności), ciała (sport, dieta i sztuki walki) oraz ducha (rozwój osobisty, indywidualne spojrzenie na świat i własne wartości).

Głównym celem szkoły pozostaje jednak wykształcenie programisty, który będzie przygotowany do pracy w zespole technologicznym. Specjaliści z branży IT wymieniani są wśród najbardziej opłacalnych zawodów. Powinni oni łatwo znaleźć zatrudnienie, również poza granicami Polski. W tym zakresie niezmiernie ważna jest nauka języków obcych. Z tego powodu Techni Schools poza nauką języka angielskiego (na poziomie Business English w wymiarze zawodowym) zapewnia uczniom naukę języka chińskiego i francuskiego. Adepci dostaną w przyszłości możliwość przekuwania własnych pomysłów w funkcjonujące projekty, bez konieczności wieloletnich studiów informatycznych.

„Obecnie w Polsce uczeń I klasy liceum, który chce zostać programistą, spędzi 8 lat w salach lekcyjnych, zanim zdobędzie pierwsze praktyczne doświadczenie w firmie technologicznej. Przy obecnym tempie zmian cyfrowych to po prostu nie ma sensu.”- dodaje Mateusz Kozłowski, założyciel i CEO szkoły.

W ten sposób absolwenci Techni Schools mogą pominąć studia i natychmiast wkroczyć na rynek pracy. Jednocześnie, jeśli uczeń zdecyduje się pójść na studia, opcja ta będzie nadal dostępna – wszyscy absolwenci Techni School będą mogli podejść do egzaminu maturalnego. Założyciele doceniać będą najlepszych uczniów poprzez program stypendialny. O najwyższy poziom nauczania zadbać ma Kadra nauczycielska, która składa się z wykwalifikowanych specjalistów oraz wykładowców z polskich uczelni wyższych.

Twórcy Techni Schools doskonale zdają sobie sprawę z wyzwań obecnych czasów. Gotowość do zdalnej nauki jest niezbędna do funkcjonowania współczesnej szkoły. Techni Schools oferuje swoim uczniom cyfrową platformę edukacyjną z pełnym zakresem narzędzi i wiedzy ogólno-akademickiej. Pozwala ona przejść na zajęcia online, a na co dzień uzupełnia program zajęć oferowany w przestrzeni szkolnej.

W Radzie Naukowej Szkoły zasiadają osoby nauki oraz biznesu, m.in.:

  • dr Andrzej Zduniak, Rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa
  • dr hab. Bogdan Księżopolski, prof. UMCS, Dyrektor Instytutu Informatyki
  • Rafał Czupryński, Lider Ewangelizacji Deweloperów w Europie Środkowej i Wschodniej w Microsoft
  • Cristobal Alonso, Prezes zarządu Startup Wise Guys
  • Paweł Czech, współzałożyciel i v-ce Prezes NUADU

Patronami szkoły są m.in. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa oraz spółki technologiczne – Microsoft, NUADU, CyberSkiller, Plum Research, YouNeedIT oraz DevSkiller. Te drugie umożliwią uczniom odbycie trwających ponad rok praktyk i płatnych stażów.

Przyjmowanie wniosków o przyjęcie do szkoły już się rozpoczęło i potrwa do 25 sierpnia 2020 r. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie szkoły.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.