Jesień z językiem chińskim stacjonarnie i online
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Chiny są jednym z najszybciej rozwijających się krajów na świecie, a ich wpływ na gospodarkę globalną stale rośnie. Znajomość języka chińskiego może otworzyć drzwi do wielu nowych możliwości zawodowych. Nauka języka chińskiego to nie tylko inwestycja we własny rozwój, ale także fascynująca podróż w głąb jednej z najstarszych kultur świata.
Od 2 października Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” zaprasza na kursy języka chińskiego od podstaw, które będą prowadzone zarówno w formie stacjonarnej, jak i online.
W nadchodzącym semestrze Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” planuje uruchomienie dwóch nowych grup dla osób początkujących:
- A1 Bingfen stacjonarnie (wtorki i środy godz. 18:30-20:00).
- A1 Kaoya online (wtorki i piątki godz. 15:00-16:30).
Kursy online stanowią nowoczesne i komfortowe podejście do nauki języka, oferując wygodę oraz oszczędność czasu. Dają również możliwość osobom spoza Krakowa uczestniczenia w zajęciach z języka chińskiego na wysokim poziomie, bez konieczności podróżowania.
Język chiński dla dorosłych
Kursy w Ośrodku „Instytut Konfucjusza w Krakowie” obejmują naukę języka chińskiego mandaryńskiego o profilu ogólnym i konwersatoryjnym. Zajęcia dla osób rozpoczynających przygodę z nauką języka chińskiego (poziomy od A1 do B1.2) prowadzone są przez lektorów chińskich w języku angielskim oraz przez lektorów polskich, w proporcji 1:1 (zajęcia prowadzone są na zmianę przez lektora polskiego, zajmującego się przede wszystkim wyjaśnianiem zagadnień gramatycznych oraz przez native speakera, który koncentruje się na wymowie). Maksymalna ilość osób w grupie wynosi 15 osób w przypadku kursu stacjonarnego oraz 12 w przypadku online, minimalna 8 lub 6.
Zajęcia dla początkujących
Semestr zajęć obejmuje 60 godzin zajęć, lekcje stacjonarne i online odbywają się dwa razy w tygodniu, trwają 90 minut i prowadzone są na przemian przez polskiego lektora tłumaczącego zagadnienia gramatyczne oraz wykorzystanie słownictwa i chińskiego native speakera, który ćwiczy z kursantami wymowę oraz rozumienie ze słuchu.
Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” zapewnia podręczniki. Zakres materiału realizowany na zajęciach opiera się na podręczniku 标准教程 Standard Course HSK1 oraz dodatkowych materiałach przygotowywanych przez lektorów Instytutu.
Zgłoszenia: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl.
Więcej informacji o opłatach i szczegółach kursów na stronie www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.