Komunikaty PR

Jesteśmy otwarci na współpracę ze szkołami

2020-03-16  |  01:00
Biuro prasowe

Dobry pracownik to taki, który świadomie podejmuje decyzję o wyborze miejsca pracy. Firma J.S. Hamilton Poland umożliwia wszystkim zainteresowanym podjęcie u siebie praktyk i przekonanie się, czy właśnie to jest to miejsce, w którym chcieliby rozwijać swoje życie zawodowe.

J.S. Hamilton Poland to firma badawcza, oferująca szeroki zakres akredytowanych analiz laboratoryjnych żywności, kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, farmaceutyków, opakowań i artykułów przemysłowych, paliw ciekłych i stałych oraz chemikaliów, próbek środowiskowych (wody, ścieków, odpadów, gleb itp.) oraz opracowywanie dokumentacji środowiskowej. Firma zajmuje się również badaniami marketingowymi, w tym konsumenckimi testami produktów, badaniami sprzętu elektrycznego i elektronicznego na zgodność z dyrektywą RoHS, a także usługami rzeczoznawczo-kontrolnymi, spedycją i kontrolami technicznymi oraz nadzorem nad terminowością wysyłek.

Ten bardzo szeroki zakres działalności J.S. Hamilton Poland jest doskonałą okazją do nauki dla przyszłych pracowników. Dlatego drzwi poszczególnych oddziałów firmy stoją otworem przed praktykantami, stypendystami i wszystkimi, którzy są zainteresowani praktycznym wykorzystaniem wiedzy nabytej w szkolnych ławkach.  

Od kilku lat współpracujemy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku – mówi Agata Kasperska, HR Business Partner w J.S. Hamilton Poland. Jest to prężnie rozwijająca się szkoła, która przygotowuje swoich uczniów do pracy na takich stanowiskach jak technik analityk, technik technologii chemicznej i technik technologii żywności. 

Współpraca z CKZiU opiera się m.in. na uczestnictwie w dniach otwartych szkoły, konsultacjach w ramach spotkań rady programowej, a także na corocznym ufundowaniu stypendium dla najlepszych uczniów oraz przyjmowaniu praktykantów w okresie wakacyjnym. Działania prowadzone są więc dwutorowo – z jednej strony firma prezentuje swoje atuty potencjalnego pracodawcy dla potencjalnych adeptów zawodu, z drugiej doradza nauczycielom, w jaki sposób najlepiej przygotować potencjalnych kandydatów do pracy w J.S. Hamilton Poland. To połączenie sprawia, że uczniowie CKZiU mogą świadomie podjąć decyzję, czy chcieliby składać aplikację właśnie do tej firmy i wiedzą dokładnie, jakie stanowisko najbardziej by im odpowiadało. Dzięki temu podejmują świadome decyzje wyboru ścieżki zawodowej i unikają rozczarowań. 

Efektywna współpraca szkół z pracodawcami ma wpływ na wysoką jakość kształcenia zawodowego. Młodzi ludzie, by starannie przygotować się do zawodu powinni nie tylko zdobywać wiedzę w szkole, ale także mieć możliwość rozwijania umiejętności praktycznych i gromadzenia doświadczenia niezbędnego do funkcjonowania na rynku pracy. 

Szkoły techniczne w naszym kraju kształcą doskonałych fachowców, świetnie znających się na sprzęcie, którego używamy w naszym laboratorium – podkreśla Agata Kasperska. Doceniamy nie tylko te umiejętności, ale także zaangażowanie młodych pracowników, ich zapał do pracy i chęć rozwoju na wielu płaszczyznach. 

Jesteśmy otwarci na różnorodne formy zatrudnienia i staramy się sprostać oczekiwaniom wszystkich, którzy szukają dla siebie bezpiecznego i przyjaznego miejsca pracy.  Stawiamy na ludzi, którzy będą chcieli z nami zostać jak najdłużej i rozwijać u nas swoje zawodowe skrzydła.

Zapraszamy serdecznie wszystkie szkoły, które chciałyby podjąć współpracę z firmą J.S. Hamilton Poland – kontakt: akasperska@hamilton.com.pl 

J.S. Hamilton Poland stanowi grupę firm zlokalizowanych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej świadczących szeroki wachlarz wyspecjalizowanych usług dla przemysłu, handlu, transportu, dystrybucji i składowania. Spółka oferuje szeroki zakres akredytowanych analiz laboratoryjnych żywności, kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, farmaceutyków, opakowań i artykułów przemysłowych, paliw ciekłych i stałych oraz chemikaliów, próbek środowiskowych (wody, ścieków, odpadów, gleb itp.) oraz opracowywanie dokumentacji środowiskowej, przeprowadzanie testów konsumenckim oraz badanie sprzętu elektronicznego i elektrycznego. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.