Komunikaty PR

Jesteśmy otwarci na współpracę ze szkołami

2020-03-16  |  01:00
Biuro prasowe

Dobry pracownik to taki, który świadomie podejmuje decyzję o wyborze miejsca pracy. Firma J.S. Hamilton Poland umożliwia wszystkim zainteresowanym podjęcie u siebie praktyk i przekonanie się, czy właśnie to jest to miejsce, w którym chcieliby rozwijać swoje życie zawodowe.

J.S. Hamilton Poland to firma badawcza, oferująca szeroki zakres akredytowanych analiz laboratoryjnych żywności, kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, farmaceutyków, opakowań i artykułów przemysłowych, paliw ciekłych i stałych oraz chemikaliów, próbek środowiskowych (wody, ścieków, odpadów, gleb itp.) oraz opracowywanie dokumentacji środowiskowej. Firma zajmuje się również badaniami marketingowymi, w tym konsumenckimi testami produktów, badaniami sprzętu elektrycznego i elektronicznego na zgodność z dyrektywą RoHS, a także usługami rzeczoznawczo-kontrolnymi, spedycją i kontrolami technicznymi oraz nadzorem nad terminowością wysyłek.

Ten bardzo szeroki zakres działalności J.S. Hamilton Poland jest doskonałą okazją do nauki dla przyszłych pracowników. Dlatego drzwi poszczególnych oddziałów firmy stoją otworem przed praktykantami, stypendystami i wszystkimi, którzy są zainteresowani praktycznym wykorzystaniem wiedzy nabytej w szkolnych ławkach.  

Od kilku lat współpracujemy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku – mówi Agata Kasperska, HR Business Partner w J.S. Hamilton Poland. Jest to prężnie rozwijająca się szkoła, która przygotowuje swoich uczniów do pracy na takich stanowiskach jak technik analityk, technik technologii chemicznej i technik technologii żywności. 

Współpraca z CKZiU opiera się m.in. na uczestnictwie w dniach otwartych szkoły, konsultacjach w ramach spotkań rady programowej, a także na corocznym ufundowaniu stypendium dla najlepszych uczniów oraz przyjmowaniu praktykantów w okresie wakacyjnym. Działania prowadzone są więc dwutorowo – z jednej strony firma prezentuje swoje atuty potencjalnego pracodawcy dla potencjalnych adeptów zawodu, z drugiej doradza nauczycielom, w jaki sposób najlepiej przygotować potencjalnych kandydatów do pracy w J.S. Hamilton Poland. To połączenie sprawia, że uczniowie CKZiU mogą świadomie podjąć decyzję, czy chcieliby składać aplikację właśnie do tej firmy i wiedzą dokładnie, jakie stanowisko najbardziej by im odpowiadało. Dzięki temu podejmują świadome decyzje wyboru ścieżki zawodowej i unikają rozczarowań. 

Efektywna współpraca szkół z pracodawcami ma wpływ na wysoką jakość kształcenia zawodowego. Młodzi ludzie, by starannie przygotować się do zawodu powinni nie tylko zdobywać wiedzę w szkole, ale także mieć możliwość rozwijania umiejętności praktycznych i gromadzenia doświadczenia niezbędnego do funkcjonowania na rynku pracy. 

Szkoły techniczne w naszym kraju kształcą doskonałych fachowców, świetnie znających się na sprzęcie, którego używamy w naszym laboratorium – podkreśla Agata Kasperska. Doceniamy nie tylko te umiejętności, ale także zaangażowanie młodych pracowników, ich zapał do pracy i chęć rozwoju na wielu płaszczyznach. 

Jesteśmy otwarci na różnorodne formy zatrudnienia i staramy się sprostać oczekiwaniom wszystkich, którzy szukają dla siebie bezpiecznego i przyjaznego miejsca pracy.  Stawiamy na ludzi, którzy będą chcieli z nami zostać jak najdłużej i rozwijać u nas swoje zawodowe skrzydła.

Zapraszamy serdecznie wszystkie szkoły, które chciałyby podjąć współpracę z firmą J.S. Hamilton Poland – kontakt: akasperska@hamilton.com.pl 

J.S. Hamilton Poland stanowi grupę firm zlokalizowanych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej świadczących szeroki wachlarz wyspecjalizowanych usług dla przemysłu, handlu, transportu, dystrybucji i składowania. Spółka oferuje szeroki zakres akredytowanych analiz laboratoryjnych żywności, kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, farmaceutyków, opakowań i artykułów przemysłowych, paliw ciekłych i stałych oraz chemikaliów, próbek środowiskowych (wody, ścieków, odpadów, gleb itp.) oraz opracowywanie dokumentacji środowiskowej, przeprowadzanie testów konsumenckim oraz badanie sprzętu elektronicznego i elektrycznego. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.