Już ponad 5 000 dzieci i nauczycieli skorzystało z warsztatów STEM Kindloteka
Zawieszona edukacja w szkołach to wyzwanie nie tylko dla nauczycieli, ale także dla rodziców i dzieci. Jednak dzięki prostym narzędziom, nauka z domu może być interesująca i kreatywna. Przekonuje o tym Amazon, który przyłącza się do inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji i udostępnia bezpłatne warsztaty online. Z webinarów m.in. z zakresu edukacji STEM*, także w wydaniu humanistycznym skorzystało już ponad 5 000 dzieci i nauczycieli.
Amazon we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog, dołączył do projektu edukacji zdalnej Ministerstwa Cyfryzacji oraz programu #akcjaedukacja, organizowanego przez GovTech. Od ponad 3 tygodni dzieci i edukatorzy mogą brać udział w warsztatach online, realizowanych w ramach Amazon STEM Kindloteka. Cykl zdalnych zajęć edukacyjnych został podzielony na dwie kategorie – warsztaty skierowane do nauczycieli, bibliotekarzy, edukatorów i rodziców oraz lekcje dla uczniów i ich rodziców.
Dzięki bezpłatnym zajęciom online z doświadczonymi nauczycielami chcemy umożliwić dzieciom zdobywanie wiedzy i rozwijanie kompetencji przyszłości w kreatywny oraz przystępny sposób, bez wychodzenia z domu – mówi Blanka Fijołek, CEE PR & Community Manager w Amazon i dodaje – Dotychczas zrealizowaliśmy 40 warsztatów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zarówno dzieci, rodziców, jak i nauczycieli. Zamknięte szkoły i placówki oświatowe nie muszą oznaczać przerwy w nauce. Tym bardziej cieszymy się, że razem z Cyfrowym Dialogiem możemy realnie wspierać edukację w Polsce.
Nauczycielu #ZostanWDomu z #Amazon i weź udział w warsztatach
W ramach programu STEM Kindloteka online Amazon przygotował specjalne webinary dla nauczycieli, edukatorów, bibliotekarzy i rodziców. Uczestnicy dowiedzą się, jak prowadzić angażujące zajęcia dla najmłodszych z zakresu edukacji STEM, wspierającej rozwijanie u dzieci zainteresowania przedmiotami ścisłymi. Podczas każdego z 90-minutowych warsztatów prowadzący przedstawia inne treści, pomysły i eksperymenty, które z powodzeniem można rozwijać we własnych domach.
Pełna lista warsztatów znajduje się tutaj:
https://cyfrowydialog.pl/2020/03/14/stem-kindloteka-dla-kazdego-warsztaty-online/
Zajęcia dla dzieci bez wychodzenia z domu
Oferta STEM Kindloteki online obejmuje także zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Podczas warsztatów poznają one podstawy programowania, zagrają w gry i rozwiążą łamigłówki matematyczne czy dowiedzą się jak zadbać o czystą planetę. Rodzice i najmłodsi mogą również uczestniczyć w zajęciach dotyczących lektur szkolnych, podczas których poznają literaturę dla dzieci w niebanalnym wydaniu, bo nawiązującym do edukacji STEM.
Dzieci bardzo angażują się w nasze spotkania online. Są nie tylko aktywne i pomocne, ale także otwarcie dzielą się swoimi opiniami, wiedzą, zainteresowaniami i zadają dodatkowe pytania. Podczas zajęć wszyscy czujemy pozytywną energię, którą nam przekazują – mówi Krzysztof Jaworski, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, prowadzący webinary m.in. w ramach cyklu STEM Kindloteka – W prowadzonych przez nas zajęciach online każdorazowo udział bierze nawet 200 dzieci, co niezmiernie nas cieszy i motywuje do dodatkowych inicjatyw dla najmłodszych.
Jak wziąć udział w warsztatach?
To proste! Wystarczy wybrać interesujące nas warsztaty online i dołączyć do spotkania konkretnego dnia, o danej godzinie poprzez poniżej podany link. Nie trzeba zapisywać się wcześniej. Ostatnim krokiem jest wpisanie swojego imienia i adresu e-mail. Nagrania przeprowadzonych webinarów są dostępne tutaj:
https://www.youtube.com/channel/UCn-aanchPMFuFqlc3IUsDSQ
Więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć na stronach:
http://cyfrowydialog.pl/2020/03/14/stem-kindloteka-dla-kazdego-warsztaty-online/
https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nauczycielu-poprowadz-lekcje-online?fbclid=IwAR2PlWO9eKfKXYyBGDCRKNTVEN2NNStezU4ns30qxKDP1LIhCXG5Q4t0VjI
* Skrót STEM pochodzi od pierwszych liter angielskich wyrazów Science – Nauka, Technology – Technologia, Engineering – Inżynieria, Math – Matematyka. Edukacja STEM polega na łączeniu aktywności z zakresu przynajmniej dwóch dyscyplin, ale jest również filozofią zdobywania wiedzy w praktyczny sposób.
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.