Konferencja China and the Chinese in the modern world
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza w sobotę 15 maja o godz. 9:00 na konferencję naukową online „China and the Chinese in the modern world”.
Wydarzenie ma na celu zbadanie roli, miejsca i rozwoju Chin we współczesnym świecie. Prelegenci będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie, czy Chiny zajmą pierwszoplanową pozycję w konfrontacji z obecnymi globalnymi wyzwaniami. Konferencja będzie również platformą wymiany poglądów badawczych i odkryć dotyczących różnych aspektów bycia Chińczykiem, w tym: kulturowych, technologicznych oraz ta ważnej obecnie opieki zdrowotnej. Omawiane zagadnienia będą dotyczyły również gospodarki i ochrony środowiska. Podczas konferencji poruszone też będą kwestie: religii w życiu duchowym Chińczyków, pozycji i władzy chińskiej diaspory na świecie oraz relacje między jednostkami, a społeczeństwem w Chinach.
Językiem roboczym konferencji jest język angielski.
Konferencja „China and the Chinese in the modern world” odbywa się po raz trzeci.
Komitet Naukowy:
- prof. dr hab. Adam W. Jelonek
- dr hab. Łukasz Gacek
- dr hab. Ewa Trojnar
- dr Joanna Wardęga
- dr Bogdan Zemanek
Konferencja jest organizowana przez Instytut Konfucjusza w Krakowie, Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ oraz Sekcję Chińską Dalekowschodniego Koła Naukowego UJ.
Czas: sobota 15 maja, godz. 9:00.
Miejsce: Online
https://www.facebook.com/events/438875960893418
Udział w konferencji jest bezpłatny.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.