Konkurs “Dobre Uczynki wśród Nas” rozstrzygnięty!
19 maja obchodziliśmy Dzień Dobrych Uczynków, który Fundacja “Wawel z Rodziną” i marka Wawel jak co roku wspólnie świętują dzieląc się dobrem. W tym roku Fundacja “Wawel z Rodziną” zorganizowała konkurs plastyczno-literacki pt. “Dobre Uczynki wśród nas” skierowany do placówek opiekuńczo-wychowawczych wsparcia dziennego i opieki całodobowej.
W dniach od 21 maja do 14 czerwca odbywał się konkurs pt. “Dobre Uczynki wśród nas” skierowany do placówek opiekuńczo-wychowawczych opieki dziennej i całodobowej. Dzieci miały pokazać w formie plastycznej lub literackiej kogoś ze swojego otoczenia, kto w czasie pandemii pomaga potrzebującym. Celem Konkursu było rozwijanie i promowanie umiejętności i twórczości artystycznej wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych opieki całodobowej i dziennej oraz promocja proaktywnej postawy społecznej.
W rywalizacji udział wzięło blisko 30 placówek opiekuńczo-wychowawczych opieki dziennej i całodobowej z całej Polski.
“Wybór zwycięzców był bardzo trudny, ponieważ poziom artystyczny prac jak zawsze był bardzo wysoki. Wszystkie prace były bardzo oryginalne, a przedstawione na nich osoby bez wątpienia zasługują na duże uznanie i szacunek za swoją prospołeczną postawę. Dzielenie się dobrem, szczególnie w trudnych chwilach, jest niezwykle potrzebne i budujące. Cieszymy się, że uczestnicy konkursu dostrzegli tyle dobra wokół siebie” - mówi Sylwia Warnecka, wiceprezes “Fundacji Wawel z Rodziną”. Do wszystkich zwycięzców konkursu trafią słodkie nagrody firmy Wawel.
To kolejny konkurs organizowany przez Fundację “Wawel z Rodziną” w tym roku. Poprzednie konkursy “#DobraRobotaChallenge” oraz “Gotowi na wiosnę” również były skierowane do podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych opieki dziennej i całodobowej. Wszystkie mają na celu rozwój wyobraźni i umiejętności artystycznych oraz postaw prospołecznych dzieci i młodzieży.
Lista nagrodzonych placówek:
● Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy w Krośnie
● Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza Nr 2 w Dąbrowie Górniczej
● Świetlica Środowiskowa działająca przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie
● Klub „Wolna Strefa" w Kielcach
● Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza typu Rodzinnego w Dyminach.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.