Komunikaty PR

Konkurs grantowy dla szkół!

2024-03-20  |  09:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.25 MB )

Szkoły z miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców z klasami wielokulturowymi mają szansę na zdobycie grantu w wysokości 8 tys. złotych na zmianę przestrzeni szkolnych. Nabór zgłoszeń w projekcie Przestrzenie Dobrostanu, ogłoszony przez Fundację Szkoła z Klasą, potrwa jeszcze do 27 marca 2024 r.

Już po raz kolejny Fundacja Szkoła z Klasą wychodzi do polskich placówek edukacyjnych z propozycją konkursu na zmianę przestrzeni szkolnej, w który to proces zaangażowane są specjalnie powołane z uczniów, uczennic i osób nauczycielskich zespoły. W zeszłym roku, dzięki finansowemu wsparciu od Plan International, 20 szkół, a w nich 1500 osób uczniowskich i 550 nauczycielskich zaangażowało się w stworzenie nowych miejsc odpoczynku, relaksu i integracji w programie Razem w Klasie.

W tym roku szansę na zdobycie dofinansowania dostały szkoły z miejscowości do 30 tys. mieszkańców, wśród których pierwszeństwo będą miały szkoły  z powiatów: woj. mazowieckie: pow. wołomiński, pruszkowski, grójecki; woj. pomorskie: pow. kartuski; woj. dolnośląskie: pow. oławski, woj. wielkopolskie: pow. szamotulski) oraz szkoły, w których co najmniej 5 % wszystkich uczniów i uczennic stanowią osoby z Ukrainy.

Projekt Przestrzenie Dobrostanu jest finansowany przez Google.org, za pośrednictwem Funduszu Polskich Organizacji Pozarządowych (POP Fund). Jego celem jest nie tylko odnowa miejsc w szkołach, ale także międzykulturowa integracja dokonująca się poprzez wspólną realizację projektu.

- Tworzenie wspólnej przestrzeni dobrostanowej jest niezwykle twórczym, angażującym wyzwaniem. Pozwala lepiej się poznać, realizując wspólną misję, a to skutecznie wspiera integrację klas wielokulturowych. Każda szkoła, która spełnia konkursowe warunki może wysłać swoją aplikację, w której opisze swój pomysł, zaangażowanie uczniów i uczennic oraz potrzeby na jakie odpowiada projekt - wyjaśnia koordynatorka programu.

Wyłonione w ramach dwuetapowego konkursu 35 szkół z całej Polski otrzyma finansowe wsparcie oraz wiedzę niezbędną do realizacji projektu Przestrzeni Dobrostanu. Nauczyciele i nauczycielki będą mieli możliwość uczestniczenia w webinarium z design thinking - pomagającym w sposób partycypacyjny zaplanować i zrealizować działanie oraz w spotkaniu online nt. pracy z uczniami w klasach wielokulturowych. Zespoły projektowe, złożone z uczniów i uczennic oraz kadry nauczycielskiej, wezmą udział w warsztatach wspomagających proces realizacji projektu.

Doświadczenia Fundacji Szkołą z Klasą pokazują, że szkoły chętnie biorą udział w tego typu działaniach, gdyż czują ich dobroczynny wpływ na społeczność uczniowską, zarówno część zaangażowaną w działanie jak późniejszych użytkowników.

Informacje szczegółowe nt. konkursu znaleźć można na stronie:  https://www.szkolazklasa.org.pl/obszary/razem-w-klasie/przestrzenie-dobrostanu/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni” Biuro prasowe
2024-04-25 | 15:30

Już prawie 600 szkół bierze udział w programie „Finansoaktywni”

Ministerstwo Finansów po raz kolejny edukuje młodzież na temat finansów i podatków. Tegoroczna edycja programu „Finansoaktywni: Podatki płacimy, korzyści
Edukacja Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?
2024-04-24 | 13:47

Zrozumienie i wsparcie - jak pomóc dzieciom przebrnąć przez czas egzaminów?

W procesie kształcenia dziecka, rola rodzica jest kluczowa, nawet kiedy staje się ono coraz bardziej niezależne. Ważne jest zapewnienie wsparcia przy wyborze szkoły oraz prowadzenie go w taki
Edukacja Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?
2024-04-16 | 17:00

Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz?

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.