Komunikaty PR

Konkurs grantowy dla szkół!

2024-03-20  |  09:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.25 MB )

Szkoły z miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców z klasami wielokulturowymi mają szansę na zdobycie grantu w wysokości 8 tys. złotych na zmianę przestrzeni szkolnych. Nabór zgłoszeń w projekcie Przestrzenie Dobrostanu, ogłoszony przez Fundację Szkoła z Klasą, potrwa jeszcze do 27 marca 2024 r.

Już po raz kolejny Fundacja Szkoła z Klasą wychodzi do polskich placówek edukacyjnych z propozycją konkursu na zmianę przestrzeni szkolnej, w który to proces zaangażowane są specjalnie powołane z uczniów, uczennic i osób nauczycielskich zespoły. W zeszłym roku, dzięki finansowemu wsparciu od Plan International, 20 szkół, a w nich 1500 osób uczniowskich i 550 nauczycielskich zaangażowało się w stworzenie nowych miejsc odpoczynku, relaksu i integracji w programie Razem w Klasie.

W tym roku szansę na zdobycie dofinansowania dostały szkoły z miejscowości do 30 tys. mieszkańców, wśród których pierwszeństwo będą miały szkoły  z powiatów: woj. mazowieckie: pow. wołomiński, pruszkowski, grójecki; woj. pomorskie: pow. kartuski; woj. dolnośląskie: pow. oławski, woj. wielkopolskie: pow. szamotulski) oraz szkoły, w których co najmniej 5 % wszystkich uczniów i uczennic stanowią osoby z Ukrainy.

Projekt Przestrzenie Dobrostanu jest finansowany przez Google.org, za pośrednictwem Funduszu Polskich Organizacji Pozarządowych (POP Fund). Jego celem jest nie tylko odnowa miejsc w szkołach, ale także międzykulturowa integracja dokonująca się poprzez wspólną realizację projektu.

- Tworzenie wspólnej przestrzeni dobrostanowej jest niezwykle twórczym, angażującym wyzwaniem. Pozwala lepiej się poznać, realizując wspólną misję, a to skutecznie wspiera integrację klas wielokulturowych. Każda szkoła, która spełnia konkursowe warunki może wysłać swoją aplikację, w której opisze swój pomysł, zaangażowanie uczniów i uczennic oraz potrzeby na jakie odpowiada projekt - wyjaśnia koordynatorka programu.

Wyłonione w ramach dwuetapowego konkursu 35 szkół z całej Polski otrzyma finansowe wsparcie oraz wiedzę niezbędną do realizacji projektu Przestrzeni Dobrostanu. Nauczyciele i nauczycielki będą mieli możliwość uczestniczenia w webinarium z design thinking - pomagającym w sposób partycypacyjny zaplanować i zrealizować działanie oraz w spotkaniu online nt. pracy z uczniami w klasach wielokulturowych. Zespoły projektowe, złożone z uczniów i uczennic oraz kadry nauczycielskiej, wezmą udział w warsztatach wspomagających proces realizacji projektu.

Doświadczenia Fundacji Szkołą z Klasą pokazują, że szkoły chętnie biorą udział w tego typu działaniach, gdyż czują ich dobroczynny wpływ na społeczność uczniowską, zarówno część zaangażowaną w działanie jak późniejszych użytkowników.

Informacje szczegółowe nt. konkursu znaleźć można na stronie:  https://www.szkolazklasa.org.pl/obszary/razem-w-klasie/przestrzenie-dobrostanu/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lidl Polska ponownie wyposaży polskie szkoły - akcja „Szkoły Pełne Talentów Biuro prasowe
2024-08-19 | 09:25

Lidl Polska ponownie wyposaży polskie szkoły - akcja „Szkoły Pełne Talentów"

Już 19 sierpnia rusza rejestracja dla szkół do trzeciej edycji inicjatywy „Szkoły Pełne Talentów”, w ramach której Lidl Polska wspiera polskie dzieci i
Edukacja Staż studencki, który otwiera drzwi
2024-08-12 | 11:00

Staż studencki, który otwiera drzwi

Marsh European Business Support Centre (EBSC) w Warszawie to miejsce, gdzie staż studencki otwiera drzwi do świata zarządzania ryzykiem. Ich program stażowy, Career Starter Program, to
Edukacja Krótszy czas pracy dla nauczycieli – to nie takie proste
2024-08-07 | 14:10

Krótszy czas pracy dla nauczycieli – to nie takie proste

4 dni w tygodniu czy 35 godzin? To pytanie zadają sobie dziś rządzący, którzy usilnie pracują nad projektem nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie skrócenia wymiaru czasu pracy.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.