Komunikaty PR

Konkurs grantowy dla szkół!

2024-03-20  |  09:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.25 MB )

Szkoły z miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców z klasami wielokulturowymi mają szansę na zdobycie grantu w wysokości 8 tys. złotych na zmianę przestrzeni szkolnych. Nabór zgłoszeń w projekcie Przestrzenie Dobrostanu, ogłoszony przez Fundację Szkoła z Klasą, potrwa jeszcze do 27 marca 2024 r.

Już po raz kolejny Fundacja Szkoła z Klasą wychodzi do polskich placówek edukacyjnych z propozycją konkursu na zmianę przestrzeni szkolnej, w który to proces zaangażowane są specjalnie powołane z uczniów, uczennic i osób nauczycielskich zespoły. W zeszłym roku, dzięki finansowemu wsparciu od Plan International, 20 szkół, a w nich 1500 osób uczniowskich i 550 nauczycielskich zaangażowało się w stworzenie nowych miejsc odpoczynku, relaksu i integracji w programie Razem w Klasie.

W tym roku szansę na zdobycie dofinansowania dostały szkoły z miejscowości do 30 tys. mieszkańców, wśród których pierwszeństwo będą miały szkoły  z powiatów: woj. mazowieckie: pow. wołomiński, pruszkowski, grójecki; woj. pomorskie: pow. kartuski; woj. dolnośląskie: pow. oławski, woj. wielkopolskie: pow. szamotulski) oraz szkoły, w których co najmniej 5 % wszystkich uczniów i uczennic stanowią osoby z Ukrainy.

Projekt Przestrzenie Dobrostanu jest finansowany przez Google.org, za pośrednictwem Funduszu Polskich Organizacji Pozarządowych (POP Fund). Jego celem jest nie tylko odnowa miejsc w szkołach, ale także międzykulturowa integracja dokonująca się poprzez wspólną realizację projektu.

- Tworzenie wspólnej przestrzeni dobrostanowej jest niezwykle twórczym, angażującym wyzwaniem. Pozwala lepiej się poznać, realizując wspólną misję, a to skutecznie wspiera integrację klas wielokulturowych. Każda szkoła, która spełnia konkursowe warunki może wysłać swoją aplikację, w której opisze swój pomysł, zaangażowanie uczniów i uczennic oraz potrzeby na jakie odpowiada projekt - wyjaśnia koordynatorka programu.

Wyłonione w ramach dwuetapowego konkursu 35 szkół z całej Polski otrzyma finansowe wsparcie oraz wiedzę niezbędną do realizacji projektu Przestrzeni Dobrostanu. Nauczyciele i nauczycielki będą mieli możliwość uczestniczenia w webinarium z design thinking - pomagającym w sposób partycypacyjny zaplanować i zrealizować działanie oraz w spotkaniu online nt. pracy z uczniami w klasach wielokulturowych. Zespoły projektowe, złożone z uczniów i uczennic oraz kadry nauczycielskiej, wezmą udział w warsztatach wspomagających proces realizacji projektu.

Doświadczenia Fundacji Szkołą z Klasą pokazują, że szkoły chętnie biorą udział w tego typu działaniach, gdyż czują ich dobroczynny wpływ na społeczność uczniowską, zarówno część zaangażowaną w działanie jak późniejszych użytkowników.

Informacje szczegółowe nt. konkursu znaleźć można na stronie:  https://www.szkolazklasa.org.pl/obszary/razem-w-klasie/przestrzenie-dobrostanu/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać! Biuro prasowe
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które
Edukacja UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany gospodarcze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.