Konkurs Universiada dla młodych naukowców – ruszyły zgłoszenia
PPG (NYSE: PPG) poinformowała dzisiaj, że rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do II edycji konkursu Universiada, skierowanego do uczniów klas 5–8 z dolnośląskich szkół podstawowych. Inicjatorem oraz sponsorem tego przedsięwzięcia jest firma PPG, a projekt realizowany jest we współpracy z wrocławskim oddziałem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego i pod patronatem Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.
Universiada to konkurs, którego celem jest zainspirowanie młodych ludzi i zachęcenie ich do studiowania nauk ścisłych. Uczestnicy pracują w kilkuosobowych zespołach. Ich zadaniem jest zaplanowanie, przeprowadzenie i opisanie projektu naukowego na dowolnie wybrany temat z dziedziny chemii. Prace oceni jury składające się z przedstawicieli firmy PPG, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wrocławskiego oddziału SITPChem. Program zwieńczy Gala Finałowa, podczas której zespoły zaprezentują wyniki swoich badań, a najlepsze z nich zostaną uhonorowane nagrodami finansowymi (I miejsce - 5000 zł, II miejsce - 2500 zł, III miejsce - 1000 zł).
Pierwsza edycja Programu cieszyła się dużym zainteresowaniem, a jej uczestnicy zachwycili kreatywnością i zaangażowaniem. Wyróżnione projekty dotyczyły m.in. sferyfikacji żywności do zastosowania na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, stworzenia receptury na jadalne mydło oraz pracy nad problemem chemicznego kodowania danych.
Szczegóły dotyczące aktualnej edycji, w tym formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie: https://poland.ppg.com/universiada/.
Działania na rzecz edukacji to jeden z najważniejszych obszarów zaangażowania społecznego PPG. Firma inwestuje w projekty proedukacyjne na całym świecie, wspiera rozwój uczniów i studentów, pomaga placówkom oświatowym i wychowawczym oraz ośrodkom naukowym. W 2022 roku zainwestowała globalnie w działania edukacyjne ponad 9,1 mln dolarów i dotarła do ponad 2,6 mln uczniów i studentów. Na rynku lokalnym, w rejonach, gdzie działa firma, PPG wspiera rozwój przyszłych kadr STEM, współpracując i finansując wspólne projekty z czołowymi polskimi uczelniami, m.in. Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem Jagiellońskim i Politechniką Śląską.
Więcej informacji o działaniach edukacyjnych STEM PPG można znaleźć na stronie internetowej: https://communities.ppg.com/what-we-do/education.
PPG: WE PROTECT AND BEAUTIFY THE WORLD®
W PPG codziennie opracowujemy i oferujemy farby, powłoki i materiały specjalistyczne, którym klienci ufają już blisko 140 lat. Dzięki zaangażowaniu, kreatywności i bliskiej współpracy, jesteśmy w stanie sprostać największym wyzwaniom, jednocześnie wyznaczając właściwy kierunek dalszego rozwoju. Działamy w ponad 70 krajach na całym świecie, a główna siedziba PPG znajduje się w Pittsburghu. W 2022 roku firma zanotowała przychód netto w wysokości 17,7 mld USD. Wspieramy klientów z branży budowlanej, konsumenckiej, przemysłowej, transportowej oraz z rynków pochodnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ppg.com.
Logo PPG i We protect and beautify the world są zastrzeżonymi znakami towarowymi należącymi do PPG Industries Ohio, Inc.
Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW
Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.