Komunikaty PR

Leadership Academy for Poland rekrutuje do kolejnej edycji

2020-04-17  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dorota Kwiatkowska
Grayling Poland

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa
dorota.kwiatkowska|grayling.com| |dorota.kwiatkowska|grayling.com
607 102 439
https://www.grayling.com/pl/pl

Jeden z najlepszych programów rozwoju przywództwa w Europie otwiera w Polsce rekrutację dla doświadczonych liderów. Przed uczestnikami piąta edycja Leadership Academy for Poland i szansa na rozwój pod okiem profesorów m.in. z Uniwersytetu Harvarda i London Business School. Proces rekrutacji odbywa się zdalnie i potrwa do 4 maja br.

Leadership Academy for Poland (LAP) to program rozwoju dobrego przywództwa, realizowany przy udziale uznanych profesorów z najbardziej prestiżowych ośrodków edukacyjnych na świecie. Zajęcia prowadzą m.in. wykładowcy Uniwersytetu Harvarda i London Business School. Oferta LAP skierowana jest do liderów aktywnie działających w sektorze biznesu, edukacji, organizacjach non-profit, administracji publicznej, mediach, kulturze i sporcie lub w segmencie startupów. Uczestnicy Akademii rozwijają kompetencje przywódcze w obszarach takich, jak zarządzanie, budowanie motywacji i samodoskonalenie. LAP ma formułę niezależnej, apolitycznej inicjatywy non-profit – zaangażowanie partnerów, którzy wspierają działalność i rozwój Akademii umożliwia jej uczestnikom bezpłatny udział w programie.

Liderzy na trudne czasy

W trudnych czasach, czasach zmiany, akty mądrego przywództwa są szczególnie potrzebne. W obecnej, niełatwej dla wszystkich sytuacji, absolwenci LAP w wyjątkowy sposób wykorzystują zdobyte w Akademii kompetencje i potencjał międzyśrodowiskowej wspólnoty LAP, realizując działania na rzecz osób będących na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem i całego społeczeństwa. Oferują bezpłatne testy na obecność koronawirusa, organizują merytoryczne i techniczne wsparcie w edukacji on-line dla uczniów oraz nauczycieli, tworzą antywirusowe moduły ochronne dla personelu medycznego czy zapewniają posiłki pracownikom służby zdrowia i potrzebującym. Jesteśmy dumni z takich działań, uważając je za istotę przywództwa – mówi prof. dr hab. Cezary Wójcik, założyciel Leadership Academy for Poland.

Absolwenci Akademii – Krystian Jażdżewski i Arkadiusz Szulc z Warsaw Genomics z dnia na dzień podjęli decyzję o zmianie priorytetu pracy laboratorium. Przeprowadzali dziennie 1000 testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, co w pierwszej fazie badań stanowiło prawie połowę łącznej wydajności wszystkich instytucji w kraju. Dzięki wsparciu m.in. dwóch z partnerów LAP – Deloitte oraz Orange, wszystkie testy są publicznie dostępne i bezpłatne. Obecnie to blisko 2500 testów każdego dnia. Oktawia Gorzeńska stworzyła „Lessons on the Web” (www.lekcjewsieci.pl) – ogólnokrajową platformę wspierającą lekcje online dla uczniów szkół podstawowych. Paweł Sołuch i Tamya Aleksandra Olszańska powołali do istnienia „Dawkę Wsparcia” (https://dawkawsparcia.org) – ogólnokrajowy system wsparcia psychologicznego dla lekarzy i personelu medycznego. Anna Grąbczewska i Jędrzej Witkowski zorganizowali ogólnopolskie internetowe wsparcie edukacyjne dla tysięcy nauczycieli i edukatorów w całym kraju. Katia Roman-Trzaska stworzyła inicjatywę „Posiłki dla SOR”, zapewniającą wyżywienie lekarzom oraz personelowi medycznemu, a także samotnym seniorom, osobom bezdomnym i podopiecznym domów samotnej matki. Jakub Wójcik zaprojektował i bezpłatnie przekazał szpitalom specjalne antywirusowe moduły konstrukcyjne. Monika Żochowska, wspierana przez Marcina Szalę, Juliana Dworaka i Jakuba Wójcika, utworzyli Misję COVID-19 Polska – grupę, w której skład weszli absolwenci Akademii oraz członkowie organizacji zrzeszających polskich przedsiębiorców, łączącą ich z organizacjami pozarządowymi, publicznymi oraz ośrodkami akademickimi, w celu zorganizowania szybkiej pomocy dla szpitali i administracji publicznej. Powyższe działania to tylko niektóre z wielu inicjatyw absolwentów LAP w walce z koronawirusem i jego skutkami.

Wkład absolwentów LAP w działanie na rzecz lepszej Polski to również analizy w obszarach specjalizacji ekspertów. W ostatnim czasie 24 z nich opublikowało prognozy dotyczące polskiej rzeczywistości po epidemii koronawirusa. Analizie poddano takie obszary, jak: prawa człowieka, społeczeństwo, klimat, edukacja, służba zdrowia, media i marketing, miasta, technologia i przyroda. Pełna wersja opracowania jest dostępna na stronie https://medium.com/

Aby wziąć udział w rekrutacji do LAP, należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie internetowej: https://center-for-leadership.org/academy/apply-to-the-academy/

Program Leadership Academy for Poland wspierają m.in.: Deloitte, Mastercard oraz Grupa Pracuj.

 

***

Leadership Academy for Poland to apolityczna i bezstronna inicjatywa edukacyjna na rzecz rozwoju dobrego przywództwa w Polsce i na świecie. Ten kompleksowy program rozwoju dobrego przywództwa dla Polski, łączy wybitnych Polaków chcących wnosić wkład w to „aby Polska była mądrym i dobrym krajem”. LAP inspiruje do aktywnego działania na rzecz spraw publicznych, pomaga w rozwoju potencjału Polaków i oferuje dostęp do światowej klasy edukacji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Jak skutecznie nauczyć się języka obcego? Biuro prasowe
2024-04-16 | 17:00

Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz?
Edukacja Przedsiębiorcza Warszawianka - spotkanie z Olgą Kozierowską
2024-04-16 | 14:00

Przedsiębiorcza Warszawianka - spotkanie z Olgą Kozierowską

Po krótkiej przerwie, w ramach inicjatywy Przedsiębiorcza Warszawianka, wracają  bezpłatne spotkania dla kobiet, które prowadzą swoje firmy lub myślą o ich
Edukacja Ruszyła IX edycja „Go4Poland – Wybierz Polskę!” Fundacji GPW
2024-04-11 | 09:15

Ruszyła IX edycja „Go4Poland – Wybierz Polskę!” Fundacji GPW

Trwa rekrutacja do IX edycji programu „Go4Poland – Wybierz Polskę!” realizowanego przez Fundację GPW. Celem projektu jest wsparcie polskich studentów i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.