Lęk i smutek - jak pomóc dziecku osiągnąć spokój?
Centrum Nauczania Domowego
ul. Szlak 20/8
31-153 Kraków Kraków
promocja|pzpo.edu.pl| |promocja|pzpo.edu.pl
733 206 116
www.domowi.edu.pl
Nie daje wytchnienia nawet nocy, zaburzając sen i powodując ciągłe niewyspanie. A dziecko staje się coraz bardziej wycofane i nieobecne.
- Wiemy, jak ważne jest wsparcie rodzica w tej pięknej podróży, jaką jest rodzicielstwo. Nie ma szkół, gdzie nauczą się, jak być rodzicem. A mają całe mnóstwo wątpliwości. Potrzebują rozwijać kompetencje rodzicielskie, szukają odpowiedzi, inspiracji. Dlatego przychodzimy im z pomocą. Już 22 maja odbędzie się spotkanie z psychologiem i psychoterapeutą, autorem książek terapeutycznych dla dzieci - Arturem Gębką, na które serdecznie zapraszamy - mówi Monika Kamińska-Wcisło z Centrum Nauczania Domowego, która prowadzi webinary.
Razem z Arturem Gębką autorem książek: „Znikodem i zagadka lęku”; oraz „Smutek, którego nikt nie chciał” - postaramy się zrozumieć lęk i smutek i rozpoznać, kiedy te uczucia się pojawiają oraz pomóc dziecku osiągnąć spokój i odzyskać radość.
Wydarzenie jest bezpłatne. Aby otrzymać link, wystarczy się zarejestrować!
Artur Gębka - psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Autor książek dla młodych czytelników, m.in. "Znikodem i zagadka lęku", "Smutek, którego nikt nie chciał". W przeszłości związany z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, obecnie pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego, gdzie prowadzi psychoterapie dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zajmuje się również działalnością szkoleniową i psychoedukacyjną.
Jedną z placówek, która regularnie i nieodpłatnie wspiera rodziców w zakresie wychowania, pedagogiki, psychologii dziecka jest Centrum Nauczania Domowego. Już od ponad dwóch lat realizuje swój autorski projekt: „Domowy punkt widzenia”, mający postać cyklu webinarów, gdzie do rozmowy zaprasza autorów książek i poradników dla rodziców.
Wśród dotychczasowych gości projektu znaleźli się m.in. Aga Rogala - terapeutka rodzin; Sylwia Bujko (Holimama) - absolwentka certyfikowanych kursów u dr Rossa W. Greene’a oraz w Familylab® Jespera Juula; Angelika Talaga (GODMOTHER) - neurobiolog edukacyjny, trener rodziców; Katarzyna Mitschke - pedagog i autorka książki pt. „Kiedy szkoła jest problemem?”; Agnieszka Kozak psycholog i autorka książek, Agnieszka Stein - psycholog i autorka książek, dr Agnieszka Dąbrowska i dr Marta Niedźwiedzka specjalistki w dziedzinie psychiatrii, Marta Cieśla - psycholog i psychoterapeutka, specjalistka w dziedzinie ADHD, wspierająca osoby neuroróżnorodne.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.