Komunikaty PR

Lidl Polska ponownie wyposaży polskie szkoły - akcja „Szkoły Pełne Talentów"

2024-08-19  |  09:25
Biuro prasowe

Już 19 sierpnia rusza rejestracja dla szkół do trzeciej edycji inicjatywy „Szkoły Pełne Talentów”, w ramach której Lidl Polska wspiera polskie dzieci i młodzież poprzez atrakcyjne wyposażenie placówek, w których się uczą. Dotychczas w każdej z edycji wzięło udział ponad 10 400 szkół, do których w sumie trafiło ponad 60 tys. nagród o łącznej wartości ponad 35 mln złotych. 

To już trzecia edycja akcji „Szkoły Pełne Talentów”, która cieszy się popularnością wśród dzieci i młodzieży. Lidl Polska chce mieć realny wpływ na polepszenie warunków, w których uczą się i rozwijają, dlatego sieć po raz kolejny przygotowała atrakcyjne nagrody i sprzęty. W tej edycji mogą brać udział szkoły podstawowe, ogólnokształcące, branżowe oraz techniczne. Rejestracja dla placówek oświatowych rusza 19 sierpnia br. i potrwa do 17 listopada 2024 r.

Program z misją

W pierwszej i drugiej edycji wzięło udział ponad 10 400 szkół, do których łącznie trafiło ponad 60 tys. nagród o całkowitej wartości ponad 35 mln zł. Przy wsparciu klientów sieci, szkoły zebrały łącznie 50 mln Talenciaków, które potem wymieniły na wybrany sprzęt i wyposażenie.

Dlaczego program cieszy się tak dużym powodzeniem? Inicjatywa „Szkoły Pełne Talentów” zachęca do pracy zespołowej i zaangażowania całej społeczności szkolnej, a nawet lokalnej. Dzięki niej polscy uczniowie mają szansę na zdobycie wielu ciekawych nagród, które wzbogacają lekcje lub dostarczają rozrywki w trakcie przerw.

– W programie Szkoły Pełne Talentów bierzemy udział od samego początku i czekamy na kolejne edycje. Dzięki uczestnictwu w akcji zdobyliśmy wiele ciekawych sprzętów, które urozmaicają lekcje matematyki, biologii czy WF-u, a także zapewniają dzieciakom rozrywkę w trakcie przerw. Jednymi z nagród, które sprawiły im ogromną frajdę są piłkarzyki i modele serca, które są pięknie i porządnie wykonane – mówi Agata Kucharska-Paczko, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie.

– Szkoły Pełne Talentów to projekt, który przynosi korzyści całej społeczności szkolnej. Dzięki zaangażowaniu się w akcję zyskaliśmy dodatkowe wyposażenie, które pomaga dzieciom w  rozwijaniu ich talentów. Nie chodzi tu jednak tylko o nagrody – to inicjatywa, która również łączy, integruje i zachęca do współpracy – komentuje Sylwia Wróblewska, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu.

– Akcja zbierania Talenciaków okazała się świetnym pomysłem, który zaktywizował naszą lokalną społeczność. Dzięki temu zaangażowaniu w pierwszej edycji udało nam się zdobyć główną nagrodę – otrzymaliśmy nie tylko upragniony monitor dotykowy, ale też całe wyposażenie sali, czyli laptopy, tablety, roboty programowalne, drukarkę 3D oraz biurka, krzesła i klocki. Dodatkowo rzutnik mobilny, z którego korzystamy teraz na lekcjach w klasach 1-3. Dzieci są nim zachwycone. Zebrane Talenciaki wykorzystaliśmy głównie na sprzęt sportowy i  zamówiliśmy zestawy do badmintona. Dzieci zaczęły rozwijać swoje pasje i już w tym roku szkolnym nasi uczniowie zajęli drugie i trzecie miejsce na szczeblu powiatowym w zawodach międzyszkolnych! Jesteśmy z nich bardzo dumni – dodaje Marek Śrębowaty, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie.

Szkoły Pełne Talentów to jedyna tego typu akcja w Polsce, która angażuje klientów sieci w  pomaganie polskim szkołom. To także świetny sposób na połączenie zdrowej rywalizacji z  zabawą, który uczy dzieci i młodzież pracy zespołowej. Placówki, które chcą wziąć udział w  programie, mogą zarejestrować się tutaj: lidl.pl/szkoly

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW Biuro prasowe
2024-11-29 | 13:30

Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobywa prestiżowe wyróżnienia w rankingu Eduniversal Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobył srebrne
Edukacja Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
2024-11-28 | 13:28

Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie

Z dniem 23 października 2024 roku nastąpiły zmiany w Zarządzie Uczelni Łazarskiego, które są istotnym krokiem w kierunku dalszego umacniania jej pozycji jako nowoczesnej instytucji
Edukacja Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
2024-11-26 | 12:00

Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum

Wizyta 27 dyrektorów litewskich szkół to początek współpracy z I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym. Jej celem jest wymiana doświadczeń, budowa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.