Komunikaty PR

Międzynarodowy Dzień Studenta - poznaj studentów Coventry University Wrocław

2024-11-06  |  14:00
Biuro prasowe

Według raportu „Studenci zagraniczni w Polsce 2023” Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, Polska staje się coraz popularniejszym wyborem wśród młodych ludzi z całego świata. W roku akademickim 2022/2023 w Polsce studiowało aż 105 404 studentów z zagranicy, pochodzących z 179 krajów, co stanowiło 8,6% wszystkich studentów w kraju. Coventry University Wrocław jest miejscem, gdzie wielu z nich rozwija swoje kariery, łącząc lokalne doświadczenia z globalnymi perspektywami. Z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta, obchodzonego 17 listopada, uczelnia przybliża sylwetki studentów, którzy ambitnie realizują swoje cele zawodowe – od zarządzania lotnictwem po cyberbezpieczeństwo, zarządzanie i wiele innych dziedzin.

Coventry University Wrocław, pierwszy w Polsce kampus prestiżowego, brytyjskiego Uniwersytetu, już od czterech lat przyciąga studentów z różnych zakątków świata, oferując programy takie jak Aviation Management. Studenci uczelni to przyszli liderzy branży lotniczej, zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu na arenie międzynarodowej. Jednym z przykładów jest student pochodzący z Japonii, który wnosi swoje wieloletnie doświadczenie w branży lotniczej i turystycznej. Specjalizuje się on w zarządzaniu operacjami związanymi z podróżami lotniczymi, a także w tworzeniu procedur operacyjnych i organizacji nowych zespołów. „Praca pod presją jest dla mnie najlepszym sposobem na naukę nowych rzeczy i szybkie dostosowanie się do dynamicznego środowiska pracy” - pisze na swoim profilu na LinkedIn.

„Nasi międzynarodowi studenci to osoby ambitne i nastawione na realizację jasno sprecyzowanych celów zawodowych. Ich chęć zdobywania praktycznych umiejętności oraz przygotowanie do funkcjonowania w międzynarodowych strukturach odzwierciedlają globalne standardy edukacji, które oferujemy. Każde zajęcia to dla nich nie tylko szansa na zdobycie wiedzy, ale także okazja do wymiany doświadczeń, co jest nieocenione zarówno dla ich rozwoju, jak i dla nas, wykładowców.” – mówi Roxani Athousaki, dyrektorka kierunku Aviation Management, która otwierała go w Wielkiej Brytanii, a obecnie odpowiada za jego rozwój we Wrocławiu.

Cyberbezpieczeństwo i zarządzanie na Coventry University Wrocław

Na uczelni nie brakuje także pasjonatów nowych technologii i bezpieczeństwa informacyjnego. Student z Kenii już podczas studiów rozwija karierę w obszarze cyberbezpieczeństwa. Chce efektywnie chronić dane i systemy informacyjne, a idealny kierunek studiów znalazł właśnie na Coventry University Wrocław. Uczelnia stawia na kompetencje przydatne na rynku pracy, a zajęcia w języku angielskim pozwalają w naturalny sposób rozwijać umiejętności do pracy w światowych organizacjach.

„Różnorodność kulturowa i zawodowa naszych studentów przekłada się na unikalne spojrzenie na wyzwania, jakie niesie cyberbezpieczeństwo. Ich zaangażowanie oraz gotowość do nauki sprawiają, że stają się nie tylko biegłymi specjalistami, ale też osobami zdolnymi do pracy w dynamicznie zmieniającym się środowisku międzynarodowym. Wierzę, że zdobywane tu umiejętności techniczne i interpersonalne zapewnią im solidną pozycję na globalnym rynku pracy.” – podkreśla Lucian Da Silva, Cyber Security and Computer Sciences Lecturer, Coventry University Wrocław.

Coventry University Wrocław przyciąga również pasjonatów branży lotniczej, którzy odnoszą sukcesy na międzynarodowej arenie. W czerwcu br., zespół studentów uczelni, w skład którego wchodziła grupa złożona z osób z różnych części świata, zdobył pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie lotniczym IATA. W składzie zwycięskiej drużyny znalazł się między innymi student z Gruzji, ekspert w dziedzinie logistyki międzynarodowej, oraz studentka zarządzania lotnictwem z Rwandy, specjalizująca się w operacjach lotniczych i regulacjach branżowych a także studenci pochodzący z Syrii i Polski Sukces ten potwierdza, jak międzynarodowe doświadczenie oraz różnorodność kulturowa studentów Coventry University Wrocław przyczyniają się do ich osiągnięć na globalnej scenie lotniczej.

Globalna kariera zaczyna się… we Wrocławiu

„Przykłady naszych międzynarodowych studentów pokazują, że Coventry University Wrocław to nie tylko uczelnia. To miejsce, gdzie marzenia i ambicje stają się rzeczywistością. Tu zdobywają nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności, które pozwalają im stać się globalnymi liderami w swoich branżach. W tym wyjątkowym dniu, jakim jest Międzynarodowy Dzień Studenta, celebrujmy różnorodność, talent i determinację naszych studentów i absolwentów. Są dowodem na to, że globalna kariera może zaczynać się tu, we Wrocławiu. Rozwijając swoje kariery na rynku międzynarodowym stają się niejako ambasadorami naszego kraju” - komentuje dr Jacek Lewandowski, Dyrektor Kampusu Coventry University we Wrocławiu.

Pierwszy w Polsce kampus uznanej, brytyjskiej uczelni Coventry University działa od 2020 roku, oferując studentom najwyższe standardy edukacji. Uniwersytet stawia na praktyczne umiejętności z zajęciami prowadzonymi w całości w języku angielskim, bez tradycyjnym egzaminów końcowych. Nowoczesne kierunki, takie jak cyberbezpieczeństwo, informatyka czy biotechnologia odpowiadają na potrzeby globalnego rynku, umożliwiając studentom zdobycie prestiżowego wykształcenia, cenionego przez pracodawców na całym świecie. Dzięki nauce w języku angielskim absolwenci swobodnie poruszają się w międzynarodowym środowisku zawodowym, czerpiąc korzyści z globalnych perspektyw bez konieczności wyjazdu z Polski.

Coventry University Wrocław oferuje programy edukacyjne dopasowane do potrzeb współczesnego rynku pracy w dziedzinach takich jak biznes i zarządzanie oraz IT i cyberbezpieczeństwo. Najnowszym kierunkiem jest Biotechnologia Stosowana (Applied Biosciences), który powstał we współpracy z Polskim Związkiem Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BiolnMed. Studenci tego programu zdobywają wiedzę z zakresu technik molekularnych, biochemicznych i genetycznych, a także rozwijają umiejętności praktyczne niezbędne w sektorze biotechnologii. Współpraca z BiolnMed oraz międzynarodowymi firmami sprawia, że absolwenci uczelni są konkurencyjni na globalnym rynku i doskonale przygotowani do pracy w międzynarodowym środowisku, co odpowiada na rosnące zapotrzebowanie specjalistów z Polski w globalnej branży biotechnologicznej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Polska nauka tonie, nasze uczelnie wyższe są słabe na świecie Biuro prasowe
2024-11-05 | 12:00

Polska nauka tonie, nasze uczelnie wyższe są słabe na świecie

W Rankingu Szanghajskim 2024, skupiającym tysiąc najlepszych uczelni na świecie, znalazło się osiem polskich uniwersytetów, ale dopiero poniżej 400. miejsca. Polska, podobnie jak
Edukacja Wspólna zabawa, wspólny rozwój: Grupa LEGO odkrywa korzyści płynące z zabawy!
2024-11-05 | 11:00

Wspólna zabawa, wspólny rozwój: Grupa LEGO odkrywa korzyści płynące z zabawy!

Nowe badanie Play Well Grupy LEGO na Polskę dowodzi, że jedna na pięć rodzin (17%) nigdy nie bawi się razem[1], mimo że aż 83% rodziców rozumie, jak ważna jest zabawa dla rodzinnego
Edukacja Coventry University Wrocław: poznaj kierunek Business Management i Leadership
2024-11-05 | 08:30

Coventry University Wrocław: poznaj kierunek Business Management i Leadership

Coventry University Wrocław, dzięki nowoczesnemu podejściu do nauki i międzynarodowym współpracom, umożliwia zdobywanie kluczowych kompetencji i praktycznych umiejętności,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł

Nowe otwarcie unijnej polityki gospodarczej. Polska prezydencja w Unii szansą na korzystne zmiany dla przedsiębiorców

Z początkiem stycznia 2025 roku Polska obejmie rotacyjną prezydencję w Radzie UE i przez pół roku będzie przewodniczyć jej pracom. To szansa na wprowadzenie zmian do unijnej agendy, przedefiniowanie strategii rozwoju Wspólnoty i korektę polityki gospodarczej. Kluczowe zmiany, których oczekują przedsiębiorcy, to między innymi wzmocnienie i ochrona jednolitego rynku UE w związku z nowymi wyzwaniami, związanymi m.in. z rosnącą rolą Chin i wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych.

Handel

Eksport produktów spożywczych z Polski spowalnia. Producentom coraz trudniej konkurować niższą ceną

W ciągu ośmiu miesięcy 2024 roku polscy rolnicy wyeksportowali tylko o 0,5 proc. więcej żywności niż w takim samym okresie poprzedniego roku. Wartość eksportu wyrażona w złotych nawet spadła (o 5,6 proc.) ze względu na umocnienie polskiej waluty do dolara i euro, w którym większość polskiego eksportu jest rozliczana. Problemem polskiego rolnictwa są wysokie koszty produkcji spowodowane m.in. wprowadzaniem Europejskiego Zielonego Ładu, koncentracja eksportu na nasyconych rynkach europejskich i brak rozpoznawalnych globalnie marek.

Ochrona środowiska

Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce to kilka miliardów strat rocznie. To duże wyzwanie dla branży ubezpieczeniowej

W ciągu niespełna dwóch dekad ekstremalne zjawiska pogodowe spowodowały około 115 mld zł bezpośrednich strat – wynika z analizy IOŚ-PIB. To rocznie średnio 6 mld zł strat.  Najbardziej kosztowne są susze i powodzie, które ze względu na zmiany klimatu mogą pojawiać się coraz częściej. To rodzi wiele wyzwań związanych z ubezpieczaniem mienia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.