Międzynarodowy Dzień Studenta - poznaj studentów Coventry University Wrocław
Według raportu „Studenci zagraniczni w Polsce 2023” Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, Polska staje się coraz popularniejszym wyborem wśród młodych ludzi z całego świata. W roku akademickim 2022/2023 w Polsce studiowało aż 105 404 studentów z zagranicy, pochodzących z 179 krajów, co stanowiło 8,6% wszystkich studentów w kraju. Coventry University Wrocław jest miejscem, gdzie wielu z nich rozwija swoje kariery, łącząc lokalne doświadczenia z globalnymi perspektywami. Z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta, obchodzonego 17 listopada, uczelnia przybliża sylwetki studentów, którzy ambitnie realizują swoje cele zawodowe – od zarządzania lotnictwem po cyberbezpieczeństwo, zarządzanie i wiele innych dziedzin.
Coventry University Wrocław, pierwszy w Polsce kampus prestiżowego, brytyjskiego Uniwersytetu, już od czterech lat przyciąga studentów z różnych zakątków świata, oferując programy takie jak Aviation Management. Studenci uczelni to przyszli liderzy branży lotniczej, zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu na arenie międzynarodowej. Jednym z przykładów jest student pochodzący z Japonii, który wnosi swoje wieloletnie doświadczenie w branży lotniczej i turystycznej. Specjalizuje się on w zarządzaniu operacjami związanymi z podróżami lotniczymi, a także w tworzeniu procedur operacyjnych i organizacji nowych zespołów. „Praca pod presją jest dla mnie najlepszym sposobem na naukę nowych rzeczy i szybkie dostosowanie się do dynamicznego środowiska pracy” - pisze na swoim profilu na LinkedIn.
„Nasi międzynarodowi studenci to osoby ambitne i nastawione na realizację jasno sprecyzowanych celów zawodowych. Ich chęć zdobywania praktycznych umiejętności oraz przygotowanie do funkcjonowania w międzynarodowych strukturach odzwierciedlają globalne standardy edukacji, które oferujemy. Każde zajęcia to dla nich nie tylko szansa na zdobycie wiedzy, ale także okazja do wymiany doświadczeń, co jest nieocenione zarówno dla ich rozwoju, jak i dla nas, wykładowców.” – mówi Roxani Athousaki, dyrektorka kierunku Aviation Management, która otwierała go w Wielkiej Brytanii, a obecnie odpowiada za jego rozwój we Wrocławiu.
Cyberbezpieczeństwo i zarządzanie na Coventry University Wrocław
Na uczelni nie brakuje także pasjonatów nowych technologii i bezpieczeństwa informacyjnego. Student z Kenii już podczas studiów rozwija karierę w obszarze cyberbezpieczeństwa. Chce efektywnie chronić dane i systemy informacyjne, a idealny kierunek studiów znalazł właśnie na Coventry University Wrocław. Uczelnia stawia na kompetencje przydatne na rynku pracy, a zajęcia w języku angielskim pozwalają w naturalny sposób rozwijać umiejętności do pracy w światowych organizacjach.
„Różnorodność kulturowa i zawodowa naszych studentów przekłada się na unikalne spojrzenie na wyzwania, jakie niesie cyberbezpieczeństwo. Ich zaangażowanie oraz gotowość do nauki sprawiają, że stają się nie tylko biegłymi specjalistami, ale też osobami zdolnymi do pracy w dynamicznie zmieniającym się środowisku międzynarodowym. Wierzę, że zdobywane tu umiejętności techniczne i interpersonalne zapewnią im solidną pozycję na globalnym rynku pracy.” – podkreśla Lucian Da Silva, Cyber Security and Computer Sciences Lecturer, Coventry University Wrocław.
Coventry University Wrocław przyciąga również pasjonatów branży lotniczej, którzy odnoszą sukcesy na międzynarodowej arenie. W czerwcu br., zespół studentów uczelni, w skład którego wchodziła grupa złożona z osób z różnych części świata, zdobył pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie lotniczym IATA. W składzie zwycięskiej drużyny znalazł się między innymi student z Gruzji, ekspert w dziedzinie logistyki międzynarodowej, oraz studentka zarządzania lotnictwem z Rwandy, specjalizująca się w operacjach lotniczych i regulacjach branżowych a także studenci pochodzący z Syrii i Polski Sukces ten potwierdza, jak międzynarodowe doświadczenie oraz różnorodność kulturowa studentów Coventry University Wrocław przyczyniają się do ich osiągnięć na globalnej scenie lotniczej.
Globalna kariera zaczyna się… we Wrocławiu
„Przykłady naszych międzynarodowych studentów pokazują, że Coventry University Wrocław to nie tylko uczelnia. To miejsce, gdzie marzenia i ambicje stają się rzeczywistością. Tu zdobywają nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności, które pozwalają im stać się globalnymi liderami w swoich branżach. W tym wyjątkowym dniu, jakim jest Międzynarodowy Dzień Studenta, celebrujmy różnorodność, talent i determinację naszych studentów i absolwentów. Są dowodem na to, że globalna kariera może zaczynać się tu, we Wrocławiu. Rozwijając swoje kariery na rynku międzynarodowym stają się niejako ambasadorami naszego kraju” - komentuje dr Jacek Lewandowski, Dyrektor Kampusu Coventry University we Wrocławiu.
Pierwszy w Polsce kampus uznanej, brytyjskiej uczelni Coventry University działa od 2020 roku, oferując studentom najwyższe standardy edukacji. Uniwersytet stawia na praktyczne umiejętności z zajęciami prowadzonymi w całości w języku angielskim, bez tradycyjnym egzaminów końcowych. Nowoczesne kierunki, takie jak cyberbezpieczeństwo, informatyka czy biotechnologia odpowiadają na potrzeby globalnego rynku, umożliwiając studentom zdobycie prestiżowego wykształcenia, cenionego przez pracodawców na całym świecie. Dzięki nauce w języku angielskim absolwenci swobodnie poruszają się w międzynarodowym środowisku zawodowym, czerpiąc korzyści z globalnych perspektyw bez konieczności wyjazdu z Polski.
Coventry University Wrocław oferuje programy edukacyjne dopasowane do potrzeb współczesnego rynku pracy w dziedzinach takich jak biznes i zarządzanie oraz IT i cyberbezpieczeństwo. Najnowszym kierunkiem jest Biotechnologia Stosowana (Applied Biosciences), który powstał we współpracy z Polskim Związkiem Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BiolnMed. Studenci tego programu zdobywają wiedzę z zakresu technik molekularnych, biochemicznych i genetycznych, a także rozwijają umiejętności praktyczne niezbędne w sektorze biotechnologii. Współpraca z BiolnMed oraz międzynarodowymi firmami sprawia, że absolwenci uczelni są konkurencyjni na globalnym rynku i doskonale przygotowani do pracy w międzynarodowym środowisku, co odpowiada na rosnące zapotrzebowanie specjalistów z Polski w globalnej branży biotechnologicznej.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.