Komunikaty PR

Młodzi naukowcy aktywni mimo pandemii – spotkaj się z nimi online

2020-11-30  |  07:00
Biuro prasowe

Fundacja Adamed, od 2014 r. organizator programu naukowego ADAMED SmartUP, mimo pandemii nie ogranicza swojej działalności edukacyjnej. Tym razem do przestrzeni online przenosi swój coroczny cykl lekcji pokazowych dla szkół. Tegoroczne Roadshow odbędzie się za pośrednictwem transmisji live na Instagramie, podczas których młodzi naukowcy-absolwenci programu podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i spostrzeżeniami, bez konieczności wychodzenia z domu.

Roadshow to seria lekcji pokazowych i spotkań z ambasadorami programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP, który od lat wspiera rozwój nastolatków zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Do tej pory spotkania odbyły w 123 szkołach w różnych regionach Polski i uczestniczyło w nich ponad 9,5 tys. uczniów. W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, bezpośrednie wizyty w placówkach zastąpi seria 4 otwartych spotkań online z młodymi naukowcami, czyli absolwentami programu. 

W trakcie transmisji live absolwenci opowiedzą o programie stypendialnym i procesie rekrutacyjnym do niego, wyjaśnią, jak wyglądają zajęcia prowadzone na obozie naukowym oraz odpowiedzą na zadane im pytania.  Zdradzą także, w jaki sposób udział w ADAMED SmartUP wpłynął na ich dalszy rozwój i jak taką drogę może przebyć młody pasjonat nauki. W ramach tegorocznego Roadshow odbędą się 4 transmisje live na profilu @adamed_smartupna Instagramie, odpowiadające tematycznie każdej z grup zajęciowych, na jakie podzieleni są uczestnicy programu: 

  • Fizyka i nowe technologie– Katarzyna Łyczek i Laura Meissner – 20 listopada, godz. 18.00,
  • Medycyna i nauki medyczne– Iza Wiszniewska i Julian Uchacz – 26 listopada, godz. 18.00,
  • Chemia i biochemia– Maks Głowacki i Agata Janczak – 1 grudnia, godz. 19.00,
  • Inżynieria i robotyka– Gosia Gniadek i Natalia Puczek – 8 grudnia, godz. 18.00.

 

– Ogromną rolę w rozwijaniu własnego potencjału odgrywa wymiana myśli, wzajemne inspirowanie się i rozmowa z innymi ciekawymi świata ludźmi. ADAMED SmartUP pomaga nastolatkom w nawiązywaniu takich kontaktów na corocznym obozie naukowym, ale także w czasie lekcji pokazowych w szkołach, organizowanych pod nazwą Roadshow. W tym roku ze względu na formę zdalną spotkań liczymy, że dotrzemy do jeszcze szerszego grona. Dzięki narzędziom online możemy popularyzować naukę w każdym zakątku Polski, nie tylko w dużych ośrodkach, gdzie dostęp do niej jest na wyciągnięcie ręki – tłumaczy Kierownik programu ADAMED SmartUP, Martyna Strupczewska.

W czasie dotychczasowej działalności Fundacji zorganizowanych zostało sześć obozów naukowych ADAMED SmartUP. Rokrocznie bierze w nich udział 50 uczniów, 10 z nich zostaje laureatami nagrody głównej – programu indywidualnych konsultacji edukacyjnych, a 3 uzyskuje stypendium finansowe. Do programu mogą rejestrować się uczniowie szkół ponadpodstawowych w całej Polsce, w wieku 14-19 lat.

Nastolatkowie, którzy po spotkaniu z absolwentami, zdecydują się na spróbowanie swoich sił w rekrutacji do programu, swoją przygodę rozpoczną od gry online. Rozgrywka prowadzona w rzeczywistości wirtualnej polega na rozwiązywaniu zadań i zagadek naukowych. Za poprawne odpowiedzi przyznawane są punkty, które decydują o zaproszeniu do kolejnego etapu. To wypełnienie aplikacji, potwierdzających osiągnięcia edukacyjne i zaangażowanie w naukę. Następnie 50 uczestników obozu, wyłoni Rada Naukowa na podstawie rozmów kwalifikacyjnych. 

Rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem strony: adamedsmartup.pli pozostaje otwarta do 15 stycznia 2021 r. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW Biuro prasowe
2024-11-29 | 13:30

Wyróżnienie w międzynarodowym rankingu Eduniversal dla Wydziału Zarządzania UW

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobywa prestiżowe wyróżnienia w rankingu Eduniversal Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zdobył srebrne
Edukacja Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie
2024-11-28 | 13:28

Uczelnia Łazarskiego ogłasza zmiany w Zarządzie

Z dniem 23 października 2024 roku nastąpiły zmiany w Zarządzie Uczelni Łazarskiego, które są istotnym krokiem w kierunku dalszego umacniania jej pozycji jako nowoczesnej instytucji
Edukacja Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum
2024-11-26 | 12:00

Dyrektorzy polskich szkół na Litwie odwiedzili białostockie liceum

Wizyta 27 dyrektorów litewskich szkół to początek współpracy z I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym. Jej celem jest wymiana doświadczeń, budowa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.