Komunikaty PR

Najbardziej pożądane benefity w sektorze edukacji wczesnoszkolnej

2022-11-30  |  11:30
Biuro prasowe

Od kilku lat borykamy się z problemem braku nauczycieli wczesnoszkolnych w Polsce. W tym roku jest to ponad 900 osób, a jednocześnie powstają kolejne placówki przedszkolne. Według badania przeprowadzonego z inicjatywy KIDS&Co. wśród nauczycieli, największy odpływ tych pracowników obserwuje się w wieku 18-34 lata oraz wśród osób ze średnim stażem pracy od 4 do 8 lat. Po tym okresie chęć zmiany zawodu maleje wraz z doświadczeniem. Wskazuje to na zagrożenie odpływu młodych pracowników – kluczowe jest zatem zatrzymanie pracownika, którego staż pracy wynosi 4-8 lat. Jak więc wyróżnić się na rynku pracy i spełnić oczekiwania pracowników?

Niezależnie od tego, czy chodzi o pracowników przedszkoli publicznych czy niepublicznych w badaniu wskazują oni przede wszystkim na niski poziom wynagrodzenia w połączeniu z dużą odpowiedzialnością i wymagającą pracą. W badaniu ogólnopolskim, jak i w badaniu satysfakcji pracowników przeprowadzonym przez sieć KIDS&Co. nauczycielki i nauczyciele deklarują, że chcieliby otrzymywać wyższe wynagrodzenie. Obecnie nie jest ono adekwatne do ich doświadczenia i zakresu obowiązków i wskazują to jako element mogący zaważyć na decyzji o zmianie kariery zawodowej. Jednocześnie wysoki odsetek respondentów wskazuje na bonusy i premie (29,6%) oraz wynagrodzenia płacowe i pozapłacowe (24,4%) jako najbardziej doceniane benefity. Pracownicy odczuwają niski poziom zadowolenia z wynagrodzenia podstawowego, jednak wartością dodaną są dla nich premie oraz pozapłacowe bonusy. Doceniają także wszelkie bonusy niematerialne przyczyniające się do ich rozwoju zawodowego, a także do wspomagania rozwoju swoich podopiecznych.

Doceniane dodatki pracownicze

W KIDS&Co. pracownicy mogą liczyć na prawdziwy korporacyjny standard, jeśli chodzi o dodatkowe benefity pozapłacowe. Nauczycielki i nauczyciele mają możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej dla siebie i rodziny oraz z karty sportowej. Pracodawca oferuje liczne szkolenia finansowane przez firmę. Pracownicy docenili też 7-godzinny dzień pracy, a także dodatki finansowe takie jak premie kwartalne, premie za polecenie czy bonus na start dla pracowników wynoszący 1000 zł.

- Jako największa sieć prywatnych przedszkoli w Polsce chcemy wyznaczać standardy na rynku i móc pochwalić się konkurencyjną ofertą. Nasz zespół pracuje w firmie wyznaczającej nowoczesne trendy w edukacji dzieci. Dzięki wysokim standardom i dostępowi do wiedzy mogą rozwijać swoje kompetencje i podejmować nowe funkcje. Poszukujemy osób ambitnych, otwartych i zaangażowanych, a w zamian oferujemy konkurencyjne warunki zatrudnienia, rozumiane znacznie szerzej niż podstawowe wynagrodzenie. Stawiamy na wellbeing naszych pracowników i wsparcie rozwoju ich kompetencji. Co ważne, jesteśmy otwarci na pracowników w każdym wieku i z każdym poziomem doświadczenia. Wierzymy, że każda osoba, niezależnie od historii zatrudnienia, zainteresowań czy skończonych studiów jest cenna, a jej kompetencje i punkt widzenia wiele wnoszą do całej organizacji. Przyjmujemy zarówno osoby będące na początku drogi zawodowej, jak też osoby, które po wielu latach przerwy od pracy w zawodzie chcą wrócić. To często osoby powracające na rynek pracy po urlopach macierzyńskich i wychowawczych czy na przykład osoby, które decydują się na powrót do nauczania po latach spędzonych w korporacji lub w innym sektorze. Zdają sobie sprawę, że chcą się dzielić swoją wiedzą, mimo zmiany drogi kariery czy dojrzałego wieku – mówi Joanna Kwaśkiewicz, dyrektorka zarządzająca siecią KIDS&Co.

Nauczyciele doceniają niematerialne benefity

Pracownicy placówek przedszkolnych jako najbardziej doceniany benefit wskazali aspekt niematerialny – możliwość rozwoju i uczenia się. Ponadto ponad połowa z nich docenia jakość bezpośredniej współpracy z przełożonym (69,7%), jakość miejsca pracy (65,2%) oraz pomoce edukacyjne, którymi dysponuje firma (51,2%). Ponad połowa nauczycieli chciałaby pozostać w zawodzie, ale uczyć się w innowacyjny sposób.

- Pracownicy zdają sobie sprawę z sytuacji rynkowej, więc nie wybierają tego zawodu z uwagi na atrakcyjność zarobku w porównaniu do pozostałych branż. Nasz zespół to osoby z misją, które czują powołanie do tego, by uczyć i kształtować prawidłowe postawy wśród najmłodszych. Prawdziwą zaletą i tym, czego potrzebują w swojej pracy są przede wszystkim możliwości rozwoju, nauki, spełniania się zawodowo. W przeprowadzonym przez nas badaniu satysfakcji pracowników sieci KIDS&Co. widać, że nauczycielki i nauczyciele cenią firmę za możliwości rozwoju, nieograniczony dostęp do różnorodnych materiałów dydaktycznych i w pełni wyposażone sale. Dajemy zespołowi wszelkie narzędzia do tego, by mogli się rozwijać, a także czuć się docenionym. Swoimi działaniami chcemy budować społeczne postrzeganie zawodu nauczyciela jako najważniejszego na świecie – tłumaczy Joanna Kwaśkiewicz, dyrektorka zarządzająca siecią KIDS&Co.

Pracownicy firmy, realizujący swoje zadania zgodnie z nowoczesnymi trendami w edukacji, otrzymują dostęp do nowoczesnych narzędzi, między innymi: tablic multimedialnych, interaktywnych dywanów czy genibotów do kodowania.  Nauczyciele i dzieci mają do dyspozycji również nowoczesne roboty EMYS, które wspierają najmłodszych podczas nauki języka angielskiego.

Osoby pracujące w KIDS&Co. uczestniczą w certyfikowanych szkoleniach oraz czerpią wiedzę podczas zajęć z coachem lub mentorem. Dodatkowo, każdy z pracowników ma jasno określoną ścieżkę rozwoju oraz kariery. Tym samym aż 90% awansów na poziomie dyrektorskim odbywa się dzięki wewnętrznej rekrutacji.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.

Polityka

Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.

Przemysł

Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.